Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rakovinu prsu lze léčit, musí být ale odhalena včas

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Během svého života musí s rakovinou prsu bojovat každá osmá žena. Zhruba polovina z nich pak této diagnóze bohužel podlehne. K velké části těchto úmrtí by ale vůbec nemuselo dojít. Rakovina prsu totiž patří k těm typům nádorů, jejichž včasné objevení znamená více než 90 % šanci na úplné vyléčení.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

NN For You | foto: NN

Proto je doslova životně důležité nepodceňovat pravidelné prohlídky u lékaře ani samovyšetření prsu.

Mnoho žen, především mladých, považuje rakovinu za něco, co se jich vůbec netýká. To však bohužel není pravda – rakovina prsu je stále nejčastější příčinou úmrtí žen ve věku 20-54 let. Jedním z důvodů je i to, že české ženy si stále ještě plně neuvědomují důležitost prevence tohoto onemocnění.

NN For You

Věnujte čas péči o vlastní tělo

Samovyšetření je tou nejsnazší metodou k včasnému zachycení rakoviny prsu a každá žena by ho měla provádět nejpozději od věku 25 let. Aby však mělo smysl, je nutné jej provádět pravidelně každý měsíc.

Pokud se samovyšetřením začínáte, měla byste si vyšetřovat prsa každý den po dobu jednoho měsíce. Poté postačí pokračovat jednou měsíčně, nejlépe vždy druhý či třetí den po skončení menstruace. Pokud se řadíte mezi ženy po přechodu, pro samovyšetření si můžete vybrat jakýkoliv den v měsíci.

Nepodceňujte pravidelné kontroly u lékaře

Díky preventivním prohlídkám u lékaře lze nejčastější typy zhoubných nádorů odhalit již v počátcích, kdy se většina z nich dá úspěšně léčit. Čím dříve tak žena přijde s nádorem k lékaři, tím lepší má vyhlídky na vyléčení. V případě rakoviny prsu je včasné odhalení nádoru v léčbě zásadní a v počátečních fázích je možné ji zcela vyléčit.

Pravidelné mamografické vyšetření snižuje úmrtnost na rakovinu prsu až o 40 %, zároveň také umožňuje odhalit nádor mnohem dříve než vyšetření pohmatem. Každá žena po 45. roce života má nárok na preventivní vyšetření, které je hrazeno zdravotními pojišťovnami. Mladším pacientkám se pak doporučuje pravidelné vyšetření sonografem - musí si ho ale hradit samy.

NN For You

I včasná diagnóza převrátí život naruby

Odhalení nemoci v jejím časném stádiu je velmi dobrým předpokladem pro úspěšné vyléčení. I přesto však tato diagnóza převrátí ženě život naruby. Nejen, že musí snášet nepříjemné vedlejší účinky léčby, ale také obvykle musí alespoň dočasně přestat pracovat. Nemoc tak s sebou přináší nejen nečekané výdaje spojené s léčbou, ale také dlouhodobý výpadek příjmu pacientky. V součtu se tak může jednat i o desetitisícové rozdíly v příjmech a výdajích, než na jaké byla žena zvyklá.

Právě v těchto případech přijde vhod pojištění pro případ rakoviny prsu a pohlavních orgánů. V rámci pojištění For You vyplácí NN Životní pojišťovna až 750 000 Kč, a to jednorázově hned po zjištění diagnózy.

Kromě výplaty až 750 000 Kč může pacientka využívat také unikátní asistenční služby v hodnotě 20 000 Kč. Mezi ty patří například úklid domácnosti, hlídání dětí, venčení domácích mazlíčků či doprava na vyšetření. Tyto služby usnadní pacientce život během léčby a ušetří jí maximum práce a starostí.

Chcete si být i Vy jistá, že se v případě diagnózy dokážete postarat o sebe a svoji rodinu? Sjednejte si pojištění For You už od 200 korun měsíčně a zbavte se tak alespoň části obav z toho, co může budoucnost přinést.

Každá z vás, která si sjedná pojištění For You, získá navíc jako dárek kosmetický balíček Sephora v hodnotě více jak 1 000 korun.

SJEDNEJTE ONLINEHlavní zprávy

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2016 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Ing. Andrejem Babišem.