Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prozkoumejte Mallorcu: od bílých pláží až po špičky hor

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Největší španělský ostrov láká každoročně turisty na příjemné středomořské klima, bílé pláže, křišťálově čisté moře a členitou krajinu plnou piniových hájů, mandloní, pomerančovníků a citronovníků.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Prozkoumejte Mallorcu – od bílých pláží až po špičky hor | foto: CK BRENNA

Mallorca, to však není jen slunce, moře a plážové radovánky. Je to také ostrov s bohatou historií a dochovanými tradicemi. Na své si zde přijdou milovníci architektury, muzeí a galerií i prehistorických památek. Místní obyvatelé jsou temperamentní, milí a pohostinní. Čas tady plyne svým vlastním tempem a krajina si stále zachovává svůj původní romantický ráz.

Města, která byste neměli minout

Při návštěvě Mallorcy nevynechejte hlavní město Palma – živé historické sídlo s působivou gotickou katedrálou La Seu, gotickým hradem, jenž až do 20. stol. sloužil jako vězení, či arabskými lázněmi z 10. století. Krásných vesniček a měst je však na Mallorce celá řada. K nejhezčím patří bezesporu Valldemossa s úzkými kamennými uličkami, malebnými průčelími domů pokrytými kvetoucími květinami a bývalým kartuziánským klášterem La Cartuja. Kouzelná vesnička Deia se strmými uličkami a starými kamennými domky je obklopena horskými úbočími, Andratx je plný starých kostelů, za vidění stojí také starobylé sídlo La Granja. Historickým vláčkem je možno dopravit se do Solleru, půvabného tržního městečka s řadou kamenných vil a domů, lodí je možno přeplout z jihozápadního pobřeží ostrova na neobydlený ostrůvek Sa Dragonera, který byl vyhlášen přírodní rezervací.

Prozkoumejte Mallorcu – od bílých pláží až po špičky hor

Tam, kde se historie snoubí s působivými přírodními sceneriemi

Mezi nejpříjemnější letoviska jihozápadního pobřeží patří Paguera. Tři zátoky s jemným světlým pískem lemované piniovými lesy a skalnatými útesy zde vytvářejí působivé přírodní scenérie. Okolí přímo láká k procházkám, jízdě na kole či na koni. Na severu ostrova se nachází klášter Lluc, známé poutní místo s nejuctívanější ikonou baleárských ostrovů – La Moreneta. Nejhezčí a nejkrkolomnější horská silnice vede do městečka Sa Calobra, letoviska silně poznamenaného turismem, které je však výchozím bodem k nádhernému kaňonu v ústí řeky Torrent de Pareis. Z letoviska se k ústí kaňonu dostanete podél pobřeží po cestě vyhloubené ve skále. Kolem vás se na všech stranách tyčí strmé útesy a pod nohama se do moře vlévají dva horské potoky, které se s deštěm mění na dravou řeku.

I milovníci hor si přijdou na své

Náročné horské túry nabízí severní část ostrova díky jedné z nejkrásnějších středomořských horských scenérií – pohoří Sierra de Tramuntata, jehož vysoké štíty (přes 1 400 m n. m.) se prudce svažují do moře. Přes přístav Puerto de Pollensa se dostáváme až k nejsevernějšímu výběžku pohoří Sierra de Tramontana, mysu Formentor. Na poloostrov s mohutnými skalnatými útesy, kde si tyrkysová voda pohrává se sněhobílým pískem, láká turisty fotogenický maják. Historický střed sousedního městečka Alcúdia připomíná barcelonskou gotickou čtvrť. Nesmíme zapomenout ani na jeskyně, jimiž je ostrov doslova protkán. Nejkrásnější z nich je Coves del Drac (Dračí jeskyně) s bohatou krápníkovou výzdobou a velkým podzemním jezerem.

Prozkoumejte Mallorcu – od bílých pláží až po špičky hor

Ještě váháte? V cestovní kanceláři Brenna vám rádi poradíme a zodpovíme vaše otázky.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Užijte si léto konečně na plné pecky!
Užijte si léto konečně na plné pecky!

Právě v létě překážejí, zejména nám krátkozrakým, brýle nejvíce - ať už při plavání, cyklistice, běhání, nebo i při jakékoliv běžné každodenní činnosti. To...  celý článek

Preventivní program Zdravý manager
Chcete mít své zdraví pod kontrolou? Nechte se vyšetřit

Všem, kdo chtějí vědět, jak jsou na tom se zdravím, nabízí Fakultní nemocnice Brno preventivní program Zdravý manager. Je určen nejen osobám ve vrcholných...  celý článek

Prožijte jaro konečně bez brýlí.
Prožijte jaro konečně bez brýlí

Možná nevíte, že téměř polovina Čechů se v současné době neobejde bez brýlí! Nějakou korekci - brýle nebo kontaktní čočky - dokonce potřebuje přes 60 %...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.