Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pro účetní software je FORPSI Cloud jako stvořený

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Cloudové služby zažívají v posledních měsících velký rozmach. Snaha o snižování nákladů na IT jim v tomto ohledu značně nahrává.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Přihlášení přes vzdálenou plochu v cloudu je stejné, jako kdybyste měli účetní program na vašem PC. | foto: INTERNET CZ, a.s.

Velké internetové společnosti dnes provozují v cloudu široké portfolio služeb cílených na uživatele bez geografického rozlišení. Existuje ale skupina software, u které nelze tento masový přístup s ohledem na předpisy platné v jednotlivých zemích aplikovat. Jedná se o účetní software.

Zapomeňte na PC v kanceláři

V menších firmách bývalo obvyklé, že pro účetní program byl vyhrazen jeden počítač, většinou běžný kancelářský PC, kde se příliš nedbalo na redundanci hardwaru. Takový stroj však postupem času zastarává fyzicky i morálně.

Rozhodnutí, zda se zbavit starého PC a přesunout účetní program na cloud, je s příchodem cenově dostupných cloudových služeb poměrně jednoduché. Pojem cloud je široký, takže je dobré zorientovat se v nabídce realizací. V úvahu pro tento typ použití připadají varianty SaaS (Software as a service – Aplikace jako služba) a IaaS (Infrastructure as a service – Infrastruktura jako služba).

Aplikace, nebo infrastruktura?

U varianty SaaS je aplikace poskytována přímo z cloudu, nejčastěji ve formě zpřístupnění přes webový prohlížeč. Správa dat a údržba virtuálního i fyzického stroje, ze kterého aplikace běží, je na poskytovateli cloudu. Náklady na tuto správu jsou započteny do ceny služby. 

Pronájem infrastruktury (IaaS) znamená většinou pronájem virtuálního serveru. Nižší cena je kompenzována vyššími nároky na uživatele, jemuž je svěřena správa cloudového serveru.

Stačí málo…

V případě volby IaaS varianty zjistíme před výběrem virtuálního serveru nároky na systémové prostředky a operační systém. Většina českých účetních programů je určena k provozu na OS Windows. Zvolíme proto virtuální server s tímto systémem, například ve verzi Windows 2008. Minimálními HW prostředky pak jsou jeden virtuální procesor, 2 GB operační paměti a 40GB pevný disk. Server v této konfiguraci pořídíte za cenu několika málo stokorun měsíčně. Pro účetnictví s malým objemem dat toto řešení plně vyhoví. 

Cloud se přizpůsobí

V případě narůstajících nároků lze konfiguraci cloud serveru průběžně navyšovat. Není problém rozšířit pevný disk, velikost paměti či počet procesorů. Přechod na vyšší verzi účetnictví nevyžaduje přeinstalování serveru nebo pořízení nového. Jako příklad by mohl posloužit ekonomický systém Stormware a přechod mezi jeho verzemi Pohoda Lite a Pohoda SQL.

Administrační rozhraní FORPSI Cloudu je intuitivní a přehledné.

Administrační rozhraní FORPSI Cloudu je intuitivní a přehledné.

Cloud nezklame

K výhodám cloudového řešení patří také multiuživatelské prostředí (přes vzdálenou plochu může s účetnictvím pracovat najednou více uživatelů), redundance, a tedy i minimalizace rizika ztráty dat, stejně jako jištěná infrastruktura datacenter, která poskytuje záruku nepřetržitého běhu virtuálního serveru.

FORPSI Cloud umí

Kontakt:

INTERNET CZ, a. s.

www.forpsicloud.cz

info@forpsicloud.cz

Pro účetní software je FORPSI Cloud jako stvořený

Cloudové služby poskytuje v široké nabídce společnost INTERNET CZ. Pod značkou FORPSI Cloud jsou na http://www.forpsicloud.cz/ k výběru škálovatelné Cloud servery PRO, předem připravené konfigurace serverů SMART nebo služby Cloud Object Storage, či Cloud Monitoring. Zázemí cloudových služeb poskytují vlastní datacentra s garancí maximální dostupnosti a zabezpečení dat.

Autor:

Hlavní zprávy

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.