Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Při dopravní nehodě volejte 1224, ušetříte si zbytečný stres i peníze

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Již rok mají čeští motoristé k dispozici Linku pomoci řidičům 1224. Při dopravní nehodě nebo poruše vozidla je rychle spojí s asistenční službou jejich pojišťovny. Česká kancelář pojistitelů linku provozuje 12 měsíců v roce a 24 hodin denně na celém území ČR.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ČKP | foto: ČKP

Reprezentativní průzkum Linky pomoci řidičům 1224 na vzorku tisícovky respondentů ukázal, že pro dvě třetiny dotázaných je dopravní nehoda stresujícím zážitkem. V případě výskytu zranění je jich ve stresu až 95 %.

Ve stresové situaci si řidiči jen těžko vybavují telefonní číslo na asistenční společnost své pojišťovny, která jim může poskytnout pomoc. Navíc polovina dotázaných vůbec neví, že má k dispozici asistenční služby ke svému povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění. A ti, kdo to tuší, často nevědí, na co vlastně mají nárok.

Jedno číslo 1224 pro všechny motoristy

ČKP

Aby motoristům ulehčily zvládnutí stresové situace při dopravní nehodě, zřídily pojišťovny Linku pomoci řidičům 1224. Mohou volat na jednotné číslo 1224, ať mají povinné ručení u kterékoli pojišťovny. Protože linka je v provozu 12 měsíců v roce 24 hodin denně, číslo 1224 se dobře pamatuje a vybaví se i ve vypjaté situaci.

Motorista v případě nehody zavolá na 1224. V průměru do 6 vteřin se ozve operátor. Zeptá se na pojišťovnu, u které má volající auto pojištěno. Pokud si volající právě nemůže vzpomenout, stačí, když nahlásí SPZ nepojízdného vozidla. Operátor si pojišťovnu zjistí a spojí řidiče s se smluvní asistenční společností příslušné pojišťovny. Zde už se motorista s operátorem domluví, jakou službu potřebuje.

Služba v ceně pojištění

ČKP

Linka pomoci řidičům 1224 chrání motoristy před tzv. lovci nehod, kteří vnucují vystresovaným účastníkům nehod své většinou předražené služby, které pak pojišťovna nemůže proplatit. Zbytečně jim tak tahají peníze z kapes za něco, co už mají zaplaceno v rámci svého povinného ručení nebo havarijního pojištění.

Linka pomoci řidičům 1224 funguje na celém území ČR. Za její využití se nic neplatí, jen hovor je zpoplatněn dle ceníku poskytovatele telefonních služeb volajícího (obvykle částkou 3,50–5 Kč za minutu). Ale pozor! Linka pomoci řidičům 1224 nezajišťuje spojení ze zahraničí, neslouží k hlášení pojistných událostí ani k podávání informací o pojištění.

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.