Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pravidla pro registrace domén .CZ

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Jak funguje registrace domén, jak je to s užíváním domény .CZ a jak se bránit, pokud vaší doménu někdo zneužívá nebo naopak využívá jméno vaší společnosti jako internetovou stránku? Kam se máte obrátit a jak situaci řešit? Poradíme vám.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pravidla pro registrace domén .CZ | foto: KOREJZOVÁ & SPOL., v.o.s

S ohledem na stále narůstající důležitost prezentace podnikatelů a zejména obchodních společností na internetu, se do popředí zájmu stále více dostává registrace domén a narůstá počet sporů, které v souvislosti s ní vznikají.

V těchto sporech je zejména potřeba rychlé vyřešení, neboť v dynamickém prostředí internetu mohou rozhodovat dny nebo i hodiny. Z toho vyplývá, že pro většinu sporů okolo registrace domén je běžné řízení před obecným soudem příliš pomalé a těžkopádné, ale neztrácejte hlavu, poradíme vám jak na to.

"Kdo dřív přijde, ten dřív mele"

Registrace domén se provádí na základě zásady "Kdo dřív přijde, ten dřív mele", ale na doménové jméno neexistuje právní nárok, a to ani v případě, že se jedná o doménové jméno kryjící se s nezaměnitelným obchodním jménem společnosti, ochrannou známkou, značkou či jinak odlišujícím označením.

Tento "nedostatek" právní úpravy pak otevírá dveře nejrůznějším spekulacím s doménovými jmény a přímo vybízí ke sporům, jejichž řešení je, ze stejného důvodu, značně komplikované.

Se spory ohledně registrace vám pomůže KOREJZOVÁ & SPOL.

Každému se vybaví dlouhý soudní spor, který se táhne měsíce, ne-li roky a stejně nikam nevede, ale v České republice existuje v oblasti doménových sporů od roku 2004 jedinečná možnost jak se bránit a domáhat se svých práv a to v podobě řízení před rozhodčím soudem.

Výhodou tohoto řízení je zejména to, že probíhá online, což umožňuje velmi rychlé projednávání a vyřešení sporů a šetří jak váš čas, tak vaše peníze. Rozhodčí soud může rozhodovat spory o doménách .cz, .eu, .aero, .asia, .biz, .cat, .com, .coop, .info, .jobs, .mobi, .museum, .name, .net, .org, .pro, .tel, a .travel.

Pokud jste tedy majitelem internetové adresy na některé z těchto domén a zdá se vám, že jsou vaše práva porušována, nebojte se a chraňte si je. A pokud sami nevíte, jak na to, rádi vám pomůžeme.

KOREJZOVÁ & SPOL., v.o.s

KOREJZOVÁ & SPOL., v.o.s

Se spory nejen v problematice registrace domén vám mohou pomoci advokáti a patentoví zástupci advokátní kanceláře KOREJZOVÁ & SPOL., v.o.s., kteří mají se spory v oblasti ochrany práv duševního vlastnictví bohaté zkušenosti již od roku 1992.

TRADIS Praha, spol. s r.o.

Pokud máte zájem o obecnější informace zdarma, týkající se práv duševního vlastnictví, můžete kontaktovat agenturu TRADIS Praha, spol. s r.o. (www.tradis.cz).

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Dluhopisy nastartovaly pivovar ve Frýdlantu a výnos potěšil mecenáše
Dluhopisy nastartovaly pivovar ve Frýdlantu a výnos potěšil mecenáše

Zámecký pivovar Frýdlant znovu sklízí úspěch u zákazníků i na odborných soutěžích. Pomohla mu k tomu i finanční injekce od milovníků piva a těch, kdo nechávají...  celý článek

E-shopů je hodně. Víte, jak obstát v konkurenci?
E-shopů je hodně. Víte, jak obstát v konkurenci?

Každý měsíc u nás vzniknou desítky e-shopů a také jich desítky zaniknou. Inspirovaly vás příběhy iDNES.cz o Pavlu Tesaříkovi, který stojí za fenoménem...  celý článek

Jedinečný gastronomický zážitek vám nabídne TOP HOTEL Praha.
Jedinečný gastronomický zážitek vám nabídne TOP HOTEL Praha

TOP HOTEL Praha vás okouzlí svými pěti restauracemi, kde můžete ochutnat českou, mezinárodní i indickou kuchyni. Restaurace jsou otevřené pro hotelové hosty i...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.