Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pojištění pro ženy pro případ rakoviny. Které si vybrat?

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
O rakovině prsu a pohlavních orgánů se v poslední době mluví čím dál častěji. Důvodem je nejen bulvarizace tohoto tématu spojená například s Angelinou Jolie, ale především to, že v podstatě jedinou účinnou obranou proti tomuto onemocnění je důkladná prevence.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

NN For You | foto: NN

Ani ta však nedokáže vzniku onemocnění zcela zabránit, a proto je dobré myslet na zadní vrátka. Jedním ze způsobů, jak se na takovou situaci připravit, je uzavření speciálního pojištění pro ženy, které se vztahuje právě na rakovinu prsu a pohlavních orgánů. V současné době nabízejí pojištění pro ženy celkem čtyři české pojišťovny.

Každý boj s rakovinou, i ten s dobrým koncem, znamená obrovskou zátěž nejen pro organismus pacientky, ale také pro její psychiku a sociální život. Nemocná totiž obvykle nemůže během nemoci pracovat, čímž přichází o běžný společenský kontakt a především také o svůj plat. V důsledku toho se mnoho pacientek ocitá ve velmi složité finanční situaci, kdy i pouhé zaplacení nájmu může představovat velký problém.

NN For You

Poměrně často bohužel dochází i k tomu, že partner pacientky celou situaci psychicky neunese a žena tak najednou zůstává na placení všech účtů sama. Pokud má k tomu navíc děti, může být její finanční situace během krátké chvíle opravdu kritická. Právě pro tyto situace existují pojištění pro ženy, díky kterým dostane žena v případě diagnózy jednorázově vyplacenou pojistnou částku na zmírnění finančního dopadu nemoci.

Pojištění zaměřené přímo na rakovinu prsu a další typy rakoviny u žen v Česku aktuálně nabízejí čtyři pojišťovny: NN Životní pojišťovna (For You), ČP Zdraví (Lady Plus), Generalli (Femina) a AIG Direct (Pojištění pro případ ženské rakoviny). Každé z těchto pojištění se liší nejen částkou, kterou pojištěná měsíčně platí, a výší pojistného krytí, ale i svým rozsahem.

Zatímco pojištění Femina se vztahuje výhradně na rakovinu prsu, For You a Pojištění pro případ ženské rakoviny zahrnují také nádory ženských orgánů, Lady Plus k výše uvedeným přidává navíc ještě rakovinu tlustého střeva, konečníku a rektosigmoideálního spojení.

Velký rozdíl mezi jednotlivými pojištěními je také v měsíční částce, kterou pojištěná platí. Výše měsíčního pojistného se odvíjí od věku klientky v době uzavření pojištění. Obecně platí, že čím starší klientka, tím vyšší měsíční platba. Nejnižší měsíční pojistné platí klientky u Generalli pojišťovny (od 50 Kč měsíčně), naopak na nejvyšší částku se může v závislosti na výši pojistného krytí a věku pojištěné vyšplhat pojistné u ČP Zdraví (maximálně 1026 Kč/měsíc).

NN For You

Také při pohledu na výši částky vyplacené v případě diagnózy rakoviny jsou mezi jednotlivými produkty poměrně velké rozdíly. Zatímco u pojišťovny Generalli je fixně vyplácena částka 100 tisíc korun, u ČP Zdraví a AIG Direct si mohou klientky vybrat z několika variant výše pojistného krytí. AIG Direct nabízí dvě varianty pojištění s výší výplaty buď 200, nebo 400 tisíc korun. V obou variantách je navíc zahrnuta i částka na operační zákrok, a to 20 nebo 40 tisíc dle zvolené varianty.

Dokonce tři varianty pojištění pak nabízí ČP Zdraví. Výše vyplácených částek je pak 100, 300 nebo 500 tisíc korun plus výplata za operační zákrok 100 nebo 200 tisíc korun. Nejvyšší pojistné krytí nabízí NN Životní pojišťovna, která v případě diagnózy rakoviny prsu nebo pohlavních orgánů pacientkám jednorázově vyplácí 750 tisíc korun. Na rozdíl od ostatních je navíc v tomto pojištění zahrnuto i životní pojištění. To se vztahuje na úmrtí z jakékoliv příčiny, tedy nejen v důsledku rakoviny. Výše pojistného plnění je v tomto případě 100 tisíc korun.

Pojištění For You od NN Životní pojišťovny navíc přináší ještě jednu výhodu. Tou jsou rozsáhlé asistenční služby, které ženě pomohou s domácností, úklidem, hlídáním dětí nebo péčí o seniory. Žena je tak zajištěna finančně po celou dobu pracovní neschopnosti a zároveň má jistotu, že jí někdo pomůže také se vším, co pro ni po dobu léčby může být obtížné.

Pacientka může během léčby a následné rekonvalescence čerpat tyto asistenční služby až do hodnoty 20 tisíc korun. Součástí služeb je také telefonická linka, kde je připravena odborná psychická a lékařská pomoc. Tuto linku však mohou používat všechny klientky, které si pojištění For You sjednají, už od prvního týdne po sjednání pojištění.

Podrobný přehled všech čtyř pojištění, včetně výše měsíčních plateb a pojistných částek, naleznete v následující tabulce:

 NN
For You
ČP Zdraví
Lady Plus

Generali
Femina

AIG Direct
Pojištění ženské rakoviny

Rozsah pojistné ochrany
 MinimálníStředníMaximální A variantaB varianta
Pojištění pro případ diagnózy rakoviny prsu nebo ženských pohlavních orgánů
5 000 000 Kč
(1. rok)
750 000 Kč
(2. rok)
100 000 Kč
300 000 Kč
500 000 Kč
100 000 Kč
(jen diagnóza rakoviny prsu)
400 000 Kč
200 000 Kč
Pojištění pro případ smrti100 000 Kč0 Kč
0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč
Hodnota asistenčních služeb
20 000 Kč
0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč
Zdravotní telefonické konzultace bez nutnosti pojistné událostineomezeně
nenínenínenínenínenínení
Pojištění operačního zákroku
0 Kč
100 000 Kč
200 000 Kč
200 000 Kč
100 000 Kč
40 000 Kč
20 000 Kč
Měsíční důchod pro dobu léčení
0 Kč
5 000 Kč/měs.
(max. 20 měsíců)
15 000 Kč/měs.
(max. 12. měsíců)
25 000 Kč/měs.
(max. 12 měsíců)
0 Kč
0 Kč0 Kč
Jiné výhody
    
 dárek při sjednání v hodnotě 700 - 1050 Kč
10% sleva na pojistném, když v posledních 15 měsících byla gynekologická prohlídka
 Možnost pojistit peněženku, klíče a platební karty za 30 Kč/měs.
  Možnost přikoupit pojištění druhého lékařského názoru za 14 Kč/měs.
 Možnost pojistit mobilní telefon za 25 Kč/měs.
Měsíční pojistné
    
Vstupní věk
 Vstupní věk
Vstupní věk
Vstupní věk
18 - 55200 - 300 Kč
15 - 65
92 - 258 Kč
244 - 686 Kč
364 - 1026 Kč
18 - 59
50 - 150 Kč
18 - 59
233 - 817 Kč
179 - 479 Kč
Autor:

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2016 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Ing. Andrejem Babišem.