Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Operace šedého zákalu se nebojte. Nebolí a je hrazená pojišťovnou

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Operace šedého zákalu, čili katarakty, je nejčastějším chirurgickým zákrokem u pacientů starších 60 let. Díky moderním postupům je tento zákrok bezpečný, přesný a nebolí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Operace šedého zákalu trvá jen několik minut a nebolí | foto: NeoVize

Odborníkům zatím není úplně jasné, proč šedý zákal vzniká. Jisté však je, že jedinou možností jeho léčby je operace, během které oční chirurg nahradí vaši přirozenou oční čočku čočkou umělou. Pokud zvolíte kliniku s nejmodernějším vybavením a zkušenými operatéry, bude operace šedého zákalu trvat pár minut a během několika dní uvidíte zase jako zamlada. Nebo i lépe, protože při operaci šedého zákalu vám mohou lékaři současně odstranit i dioptrie či astigmatismus.

Primářka Oční kliniky NeoVize, docentka Šárka Skorkovská

Primářka Oční kliniky NeoVize, docentka Šárka Skorkovská

Stačí zvolit vhodnou nitrooční čočku: monofokální nitrooční čočka je hrazená zdravotní pojišťovnou a koriguje dioptrie buď do dálky, nebo na blízko. Pokud chcete po operaci vidět bez brýlí na blízko i do dálky, zvolte multifokální nitrooční čočku. A pokud trávíte hodně času u počítače, bude pro Vás nejlepší trifokální nitrooční čočka, která koriguje dioptrie na všechny vzdálenosti - do dálky, na střední vzdálenost (tedy na obrazovku počítače) i na blízko. Torická varianta čočky navíc odstraní astigmatismus.

Trifokální nitrooční čočka PanOptix koriguje dioptrie na všechny vzdálenosti

Trifokální nitrooční čočka PanOptix koriguje dioptrie na všechny vzdálenosti

Důležitá je samozřejmě i kvalita čočky. Brněnská Oční klinika NeoVize nabízí svým pacientům pouze vysoce kvalitní a osvědčené nitrooční čočky výrobců z USA či Německa. S výběrem vhodné čočky vám v NeoVizi samozřejmě poradí zkušení lékaři. „Na naší klinice jako jedni z prvních nabízíme i úplnou novinku, trifokální nitrooční čočku PanOptix, která zlepšuje vidění na všechny vzdálenosti. Pacienti s ní uvidí na čtení, luštění křížovek, na počítač, na televizi i na práci na zahradě a také při sportu či řízení. Nebudou tak muset střídat různé dioptrické brýle na různé činnosti,“ popisuje výhody nové trifokální čočky primářka Oční kliniky NeoVize, docentka Šárka Skorkovská.

Počítačem asistovaný zákrok

Oční chirurgové v NeoVizi navíc používají při implantaci nitroočních čoček počítačem řízený navigační systém Verion. Ten během operace promítá chirurgovi přímo do okuláru mikroskopu navigační linie, podle kterých pak operatér vloží čočku do oka.

„S Verionem chirurg bezpečně ví, jak čočku v oku umístit. Dříve jsme čočky implantovali podle ručně značené horizontály, bez jakékoli digitální podpory. Systém Verion výrazně usnadňuje průběh operace a navíc máme jistotu, že je čočka v oku umístěna přesně a bude tedy korigovat dioptrickou vadu i astigmatismus s maximální efektivitou,“ popisuje práci s navigačním systémem primářka Skorkovská.

Více informací naleznete na www.neovize.cz.

Hlavní zprávy

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.