Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pokud onemocníte před dovolenou, cestovka může chtít náhradu

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
V létě přibývá případů, kdy jsou klienti cestovních kanceláří nuceni zrušit svůj zájezd. Pokud dovolenou zrušíte z jiného důvodu, než pro porušení povinností cestovní kanceláře, cestovka po vás bude požadovat stornopoplatky, které můžou dosáhnout i plné ceny zájezdu, varuje ERV Evropská pojišťovna.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zřízení pojištění přes internet zabere pár minut. | foto: ERV

Nemoc, úraz, ale i rozvod…

Proto ERV Evropská pojišťovna nabízí pojištění pro případ zrušení zájezdu. Tzv. pojištění storna ocení mimo jiné rodiny s dětmi. Často se totiž stává, že dítě onemocní, a rodina tak na vysněnou dovolenou nemůže odjet. Cestovní pojištění vám v takovém případě ochrání vaše finance a dokonce obdržíte zpět již zaplacené zálohy na zájezd.

„V životě je mnoho situací, které vám mohou překazit plány na léto, a nejde jen o onemocnění nebo úraz,“ varuje Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské. Její pojištění pro případ zrušení zájezdu se vztahuje i na komplikace v důsledku těhotenství, nezaviněnou ztrátu zaměstnání nebo rozsáhlé poškození vašeho bydliště.

Pojištění ERV Evropské myslí i na takové situace, kdy nemůžete na dovolenou odjet kvůli rozvodovému řízení, které bylo zahájeno po uzavření pojistné smlouvy a jehož účastníci měli na zájezd vyrazit spolu. Pojištění ocení i studenti vysokých škol, když musejí na opravnou zkoušku.

Storen je stejně jako úrazů na dovolených!

Pojištění storna zájezdu je nejvýhodnější pořídit spolu s nákupem dovolené. U ERV Evropské lze pojištění sjednat i samostatně v den doplacení cestovní služby. Pokud se pojištění sjednává déle než 14 dní před odjezdem na dovolenou, lze ho sjednat až 3 dny po doplacení zájezdu, resp. cestovní služby. Pojistné plnění klient obdrží i tehdy, dojde-li ke zrušení cesty z výše uvedených důvodů, které nastaly u vašeho nejbližšího příbuzného.

To samé platí, pokud cestu musí zrušit váš jediný spolucestující. Význam tohoto pojištění dokládají také statistiky: „Podíl škod ze storna už dohnal výdaje za léčby nemocí a úrazů českých turistů. Zatímco v roce 2012 činila storna 34 % z celkového objemu vyplacených škod, za rok 2014 to bylo už 46 %. A zvyšuje se i objem škod z pojištění storna, ten meziročně stoupl o 7 %,“ upřesňuje Štěpán Landík, ředitel správy pojištění ERV Evropské pojišťovny.

Jak pojištění sjednat?

Kvůli pojištění nemusíte ani nikam chodit. Stačí si ho sjednat přes internet na www.ervpojistovna.cz. Zabere to pár minut. A podobně snadno lze přes web nahlásit i pojistnou událost. U počítače stačí absolvovat pouze 4 jednoduché kroky a okamžitě začíná její vyřizování. Pokud si storno zájezdu sjednáte jako připojištění k cestovnímu pojištění Sbaleno, pojistné stojí pouze 3 % ceny zájezdu.

ERV Evropská pojišťovna je součástí největší světové skupiny cestovních pojišťoven, patří do rodiny ERGO a Munich Re, jedné z vedoucích světových zajišťoven. Toto silné mezinárodní zázemí jí umožňuje být i v České republice nositelkou světových trendů ve svém oboru. 

ERV pojišťovna nabízí nejširší spektrum vysoce kvalitních produktů od pojištění pro individuální jednorázové cesty přes celoroční pojištění až po skupinové pojištění pracovních cest. Již podeváté v řadě byla Asociací českých pojišťovacích makléřů zvolena Pojišťovnou roku v kategorii Specializovaný pojistitel.

Deník pracující matky
Deník pracující matky

Jaké to je, když jde žena do práce a otec zůstává doma.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2016 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Ing. Andrejem Babišem.