Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Okouzlující Čína. Unikátní destinace pro cestovatele

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Putování touto kolosální zemí znamená šokující setkání s nejlidnatějším a také s nejvýstřednějším národem světa. Unikátní destinace, která se nazývá Čína, vás určitě pobaví, okouzlí a překvapí velkolepou proměnou.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Královský palác | foto: CK AVETOUR s.r.o.

Dlouhodobou předpovědí je Čína vykreslována jako země, která přeskočí všechny ostatní konkurenty v oblasti  turistiky, tak proč se tam nevydat. Naprosto unikátní destinace je dost veliká a divoká na to, aby uspokojila vaše cestovatelské touhy.

Pokud vás zajímá historie, ponořte se do čínských památek. Pokud jste vyznavači moderního světa, uspokojí vás Hongkong, Šanghaj či Peking. Pokud by vás lákalo čínské jídlo, připravte se na voňavé dobrodružství od silně kořeněných pokrmů po delikátní pamlsky. Nejvhodnější návštěvou této unikátní destinace je jaro a podzim, neboť jen tak se vyhnete letním návalům horka a zimním mrazům.

Peking a jeho posvátná místa

V Pekingu najdete některé z neúchvatnějších čínských památek jako je Zakázané město, Letní palác, Chrám Nebes nebo Velká čínská zeď. Zakázané město proto, že do něj bylo zakázáno vcházet po dobu 500 let. Bylo domovem císařů dvou čínských dynastií, kteří se nevzdalovali z těchto prostor, pokud opravdu nemuseli.

Peking - palác

Je to největší a nejlépe opečovávaný shluk starých budov. Nejnavštěvovanější pekingskou pamětihodností je Letní palác s impozantním parkem. Oblast plná  palácových chrámů, zahrad, jezer a pavilonů. Nejdokonalejším příkladem architektury této unikátní destinace je Chrám Nebes, který původně sloužil jako ohromná scéna určená ke slavnostním rituálům, je ohraničena zdmi a na každé světové straně je brána.

Velká Čínská Zeď byla stavěna před dvěma tisíci lety a celý tento projekt trval sto let. Legenda vypravuje, že jednou z použitých surovin byly rovněž kosti zemřelých dělníků. Ve své podstatě neplnila svou hlavní úlohu nepřekonatelné obranné linie, nýbrž sloužila jako nadzemní dálnice k přepravě lidí a nákladu přes hornatý terén.
Pokud zavítáte do této unikátní destinace, nedoporučuje se plánovat návštěvu zmíněných oblíbených míst o víkendu.

Dějiny unikátní destinace

Historie je poznamenána bitvami, netečnými císaři a velkými gesty jako jsou terakotoví válečníci a komunistický Dlouhý pochod. Dějiny unikátní destinace se klikatí cestou trvající bezmála šest tisíc let. Čína, často vynášena jako nejstarší přežívající civilizace světa, zažila tolik změn jako má Čínská zeď cihel.

Původ vládců státu, způsob, jak lidé mluví, oblékají se a dokonce jak jí, se měnili nesčetněkrát  k nepoznání. Dějiny několika společností, které rozkvítaly na čínské půdě, vytvořily nejeden příběh.

Životní styl - kultura unikátní destinace se tradičně koncentruje na rodinu. Ve staré Číně rodina poskytovala každému členu podporu včetně  živobytí a dlouhodobě trvající bezpečnost. Rozšířená rodina zůstává nesmírně významná, prarodiče pečují o své vnuky a dospělé děti pracují a finančně zajišťují své přestárlé rodiče. Rychlý rozvoj zvedl životní standard mnoha Číňanů na neštěstí přístupný pouze  malé skupině obyvatelstva. Většina obyvatel žije na venkově, odříznuta od výhod čínských reforem.

pod čínskou zdí

Propast mezi bohatými a chudými Číňany patří mezi nejhorší na světě.

Čínské náboženství

Náboženství unikátní destinace, která nese název Čína, bylo ovlivněno třemi proudy lidského myšlení: taoismem, konfuciasmem a buddhismem. Všechny tři jsou neoddělitelně propleteny a Číňané uctívají  jejich učedníky stejně tak často, jako uctívají své vlastní předky a panteon bohů a duchů. Říká se, že taoismus je jediné opravdu čínské náboženství, buddhismus byl importován z Indie a konfuciánství je především filosofie.

Čínští umělci stále více přitahují pozornost mezinárodního uměleckého světa

Svou nepřerušenou historií a kulturou přinesla Čína lidstvu jeden z největších uměleckých příspěvků. Čína má dnes  prosperující scénu současného umění v soukromých galeriích, které soupeří s muzei a výstavními síněmi zřízenými vládou.

Umělci unikátní destinace stále více přitahují pozornost mezinárodního uměleckého světa.  Vizuální umění, kam patří kaligrafie (papír, tuš a roztírací kámen), malířství (umění štětce a tuše aplikované na savý papír nebo hedvábí), keramika (se kterou Číňané začali už před více než osmi tisíci lety), sochařství, literatura, hudba, architektura a všem dobře známé zahrady se třemi základními prvky, které netvoří, jak bychom čekali, trávníky a květy, ale skála, voda a kámen.

Čínská kuchyně je jednou z nejlepších na svetě

Otázka "Už jsi jedl?" je běžný pozdrav mezi Číňany a dokládá význam jídla v čínské kultuře. Čína je unikátní destinace i díky tomu, že má jednu z nejlepších světových kuchyní ať už jde o jídlo na uchvátaných čínských trzích, jejichž zkušenost si nemůžete nechat ujít, nebo o banket ve čtyřhvězdičkovém hotelu. Turista zajisté odejde uspokojen. Podstatnou součástí je i čaj, který Číňané začali pěstovat jako první. Umění spařování a pití čaje bylo populární už za doby dynastie Tang.

Pojeďte do unikátní destinace Číny s námi a poznejte největší krásy světa.
Malý okruh Čínou s CK Avetour s.r.o.

Autor:

Nejčtenější

Vinylová podlaha Thermofix – Teak stříbrný
Podlaha v dětském pokoji musí být teplá a měkká

Hledáte nejlepší podlahu do dětského pokoje pro svou ratolest a nevíte, jaký z materiálů podlahovin zvolit? Chcete, aby vaše dítě nenachladlo od studené země a...  celý článek

Westray Barcelona - nejnovější trendy v nábytkářství -  dekory dřeva...
Novinky od Oresi: Moderní kuchyně pro život a radost z vaření

Současné kuchyně se stále vyvíjejí, aby nám přinášely víc komfortu a radosti. Oresi je největší prodejce kuchyní na českém trhu a své portfolio pravidelně...  celý článek

Další z rubriky

Špindlerův Mlýn láká na nezapomenutelné léto na horách.
Špindlerův Mlýn láká na nezapomenutelné léto na horách

Toužíte po aktivní dovolené plné zážitků? Vydejte se do města Špindlerův Mlýn a prožijte léto na horách. Vypravte se na turistický výlet, vypůjčte si...  celý článek

Amenity Resort Lipno: užijte si na dovolené dokonalý komfort.
Amenity Resort Lipno: užijte si na dovolené dokonalý komfort

Přejete si letošní léto strávit jinak, než v přeplněném hotelu u moře? Dopřejte si dovolenou na úrovni, o které jste vždy snili! Zasloužíte si to! Amenity...  celý článek

Prožijte léto na Lipně a užijte si parádní dovolenou s celou rodinou.
Prožijte léto na Lipně a užijte si parádní dovolenou s celou rodinou

Slunce, koupání, obklopení nádhernou přírodou a nepřeberné možnosti zábavy pro celou rodinu. Co více si pro dokonalou dovolenou přát? Léto na Lipně přináší od...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.