Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ocenění pro Divadlo Na Jezerce: patří mezi nejlepší provozovny Prahy 4

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský s manželkou Miluší Šplechtovou, převzali 10. září 2015 z rukou místostarosty Prahy 4, Mgr. Lukáše Zicha, ocenění za opětovné umístění Divadla Na Jezerce mezi nejlepšími provozovnami Prahy 4.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Místostarosta Mgr. Lukáš Zicha, Miluše Šplechtová a Jan Hrušínský / Nuselská Radnice 10.9.2015 | foto: Divadlo Na Jezerce

V tomto největším pražském obvodě má své sídlo více než 54 tisíc podnikatelských subjektů, mezi kterými občané v každoroční anketě, vyhlašované Úřadem městské části, mohou vybírat.

„Ocenění si upřímně vážíme a děkujeme všem, kdo pro Divadlo Na Jezerce hlasovali,“ uvedl Jan Hrušínský. Vedení Prahy 4 v souvislosti s tímto oceněním vyzdvihlo skutečnost, že Divadlo Na Jezerce drží už mnoho let svou pozici mezi nejlepšími českými divadly, přestože v Praze nedostává dotace ve srovnatelné výši s ostatními.

Prezident Václav Havel v Divadle Na Jezerce, Jan Hrušínský, Simona Stašová

Prezident Václav Havel v Divadle Na Jezerce, Jan Hrušínský, Simona Stašová

Prezident Václav Klaus na Jezerce

Prezident Václav Klaus na Jezerce

Prezident Zeman tleskal ve stoje, 4.6.2015

Prezident Zeman tleskal ve stoje, 4.6.2015

Jezerka v tomto roce nastuduje několik nových premiér, na kterých se budou podílet režiséři Arnošt Goldflam, Juraj Herz, Radek Balaš, Jan Hřebejk a další.

XIV. sezónu divadlo zahájilo 14. září na dvou místech současně – v Divadle Na Jezerce a na zájezdu v České Lípě. Již 3001. představením a zároveň 126. reprízou hry Patricka Marbera „Na dotek“ otevřelo sezónu na Jezerce. Inscenaci vytvořil Jan Hřebejk s Jiřím Macháčkem, Lenkou Vlasákovou, Janem Dolanským a Kristýnou Liškou Bokovou. A v divadle Aloise Jiráska v České Lípě ve stejný večer DNJ zahrálo irskou hru Owena McCaffertyho „Práskni do bot“, kterou uvádí rovněž v režii Jana Hřebejka.

„Nastudujeme pro diváky několik premiér, z nichž minimálně dvě uvedeme v České republice jako první,“ komentoval plány divadla jeho principál Jan Hrušínský. V říjnu se na Jezerce začíná zkoušet dramatizace knižního bestselleru Evžena Bočka „Poslední aristokratka“, která bude mít premiéru 7. prosince v režii Arnošta Goldflama. Ten na tomto nuselském jevišti nastudoval také divácky vyhledávané tituly „Darda“ a „Komedianti“.

„Hra je o šlechtické rodině Kostků z Kostky, kteří se po revoluci vracejí z emigrace v New Yorku do ČR, aby převzali zpět svůj zdevastovaný zámek. Přitom překonávají nejrůznější překážky, které se jim staví do cesty,“ uvedl Hrušínský. „Tragikomedie o naší současnosti. Chvílemi k smíchu, občas k pláči, stejně jako realita, ve které žijeme.“

Režisér Radek Balaš /na Jezerce připravil inscenace „Generálka“ a „Já, Francois Villon“/, chystá na jaro kanadskou hru Marka Leirena Younga s názvem „Shylock“. V roli herce Jona se představí vynikající slovenský herec Milan Kňažko. Nahradí tak Jana Třísku, se kterým divadlo před více než rokem původně počítalo.

Na dotek / Divadlo Na Jezerce / L. Vlasáková, J. Macháček
Práskni do bot / Divadlo Na Jezerce / Liška Václav, Sitta Martin
Práskni do bot / Divadlo Na Jezerce / rvackač
Komedianti / Divadlo Na Jezerce
GENERÁLKA / Divadlo Na Jezerce / P. Vacek, Z. Hruška, J.Bohdalová
Generálka / Divadlo Na Jezerce / závěr
Manželské vraždění / Divadlo Na Jezerce / Jaroslav Dušek / foto Petr Sankot
Takový žertík / Divadlo Na Jezerce / Jan Hrušínský, Martina Menšíková
Zahraj to znovu, Same / Divadlo Na Jezerce / foto Majka Votavová
ZAHRAJ TO ZNOVU, SAME / Josef Abrhám, Jan Hrušínský / Divadlo Na Jezerce
TŘI V TOM, Divadlo Na Jezerce: M. Kern, T. Kopsová,  T.  Němcová, Z. Hruška, K....
TŘI V TOM, Divadlo Na Jezerce: Felix Slováček jr. a Jan Hrušínský. Foto: Ivan...

Tříska, který tu před lety hrál v komedii Yasminy Rezy „Kumšt“ režiséra Jana Hřebejka, se měl v této inscenaci na Jezerku vrátit. V polovině příprav však měl autonehodu, která mu znemožnila roli nastudovat.

Jan HRUŠÍNSKÝ / Divadlo Na Jezerce 2015

Jan HRUŠÍNSKÝ / Divadlo Na Jezerce 2015

„Jsem rád, že jsme v panu Kňažkovi našli důstojného a plnohodnotného pokračovatele tohoto unikátního projektu a že se nám nakonec přece jen podaří tak výjimečnou hru, jakou Shylock je, přivést na české jeviště,“ komentoval to Hrušínský. Dodal, že Milan Kňažko roli zvládne v češtině. Autorem scény bude Jan Štěpánek. Premiéra v Divadle Na Jezerce v dubnu 2016.

Další novinky pro Vás připravujeme s režiséry Jurajem Herzem a Janem Hřebejkem.

NA JEZERCE NOVÁ DIVADELNÍ RESTAURACE!

Pro diváky bude v areálu divadla během října otevřena zcela nová restaurace, od které očekáváme nejen výtečnou kuchyni, ale i vlídnost a ochotu personálu ke všem návštěvníkům. V nabídce budou česká jídla i mezinárodní klasika za dobrou cenu, plzeňské pivo a výběr vín i nealkoholických nápojů. Věříme, že noví provozovatelé restaurace návštěvníky Jezerky nezklamou a restaurace bude pro Prahu 4 přínosem.

PODĚKOVÁNÍ

„Mám radost, že úspěchem u diváků můžeme nejlépe poděkovat Městské části Praha 4, která areál vysokým nákladem zrekonstruovala a objekt divadla nám na základě výběrového řízení dlouhodobě pronajímá. Stejně tak bych chtěl poděkovat všem našim mnohaletým partnerům v čele s firmou MOUNTFIELD, a.s., která je již osmým rokem naším generálním partnerem. Dále mediálním partnerům - Xantypě a Rádiu Bonton a všem ostatním i budoucím, kteří Divadlo Na Jezerce podpoří, protože bez jejich pomoci by divadlo v nerovných podmínkách s dotovanou konkurencí, už neexistovalo,“ dodává na závěr Jan Hrušínský.

Více informací a on-line prodej vstupenek na www.divadlonajezerce.cz

PŘEJEME VÁM HEZKOU SEZÓNU V NAŠEM DIVADLE A TĚŠÍME SE NA VÁS!

Zcela zaplněné hlediště se v Divadle Na Jezerce již stalo zvykem

Zcela zaplněné hlediště se v Divadle Na Jezerce již stalo zvykem


Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery.
Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery

Nenechte si ujít výstavu jedné z největších českých sbírek současného zahraničního a českého umění, která je výsledkem dlouhodobého a vášnivého nasazení svého...  celý článek

Hledáte kvalitní čtení na víkend? Máme pro vás knižní bestsellery
Hledáte kvalitní čtení na víkend? Máme pro vás knižní bestsellery

Nechte se vtáhnout do imaginárního světa, ve kterém je vše možné. Knihy vás odvedou od reality všedního dne, pobaví, vyděsí, ale také pomohou s tím, co vás...  celý článek

Jessica Khoury naplnila zakázané přání na originální young adult
Aladin a krásná džinka v novém zpracování jako dárek pod stromeček

Knihy řazené do young adult zahrnují různé žánry. Od romanťárny ze současné střední či vysoké školy přes fantasy pokukující po epice samotné Hry o trůny až k...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.