Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Oblastní Charita Pardubice nabízí pomoc starým a nemocným

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00
Oblastní Charita Pardubice nabízí řadu služeb. Ze dvou center jsou zajišťovány ošetřovatelské zdravotní služby. Hospicová péče zase umožňuje pacientům strávit poslední chvíle života v domácím prostředí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Budova - Charita Pardubice | foto: aje

Charitní ošetřovatelské služby

Charitní ošetřovatelské zdravotní služby komplexní domácí péče jsou na Pardubicku zajišťovány ze dvou center. Centrum Pardubice zajišťuje domácí péči v Pardubicích a okolí, mimo oblasti Holicka, kde působí středisko Holice a oblasti Přeloučska, kde působí partnerská Farní charita Přelouč.

Charitní ošetřovatelská služba je zaměřena na péči o staré nebo nemocné občany. Kvalifikovaný zdravotnický personál (zdravotní sestry) provádí veškeré potřebné zdravotnické služby, které je možné poskytnout v domácím prostředí.

Charitní ošetřovatelské služby jsou prováděny na předpis lékaře a jsou hrazeny ze zdravotního pojištění pacienta.

Domov důchodcůZe širokého spektra činností uvádíme ty nejdůležitější úkony:

- ošetření a převazy ran včetně bércových vředů, prevence a léčba proleženin, nitrosvalové a podkožní aplikace injekcí, aplikace inzulínu, odběry krve k určení glykémie, odběry krve ze žíly i odběry ostatního, biologického materiálu, měření krevního tlaku, pohybová rehabilitace, nácvik ošetření kolostomií, cílená kontrola stavu pacienta a podání léků.

Návštěvy jsou zajišťovány denně podle doporučení praktického lékaře a potřeb pacienta. Charitní ošetřovatelská služba spolupracuje s lékaři působícími na území jednotlivých středisek a s Krajskou nemocnicí v Pardubicích.

Hospicová péče v domácím prostředí

Hospicová péče umožňuje pacientům strávit poslední chvíle života v domácím prostředí. Naše charita poskytuje odbornou zdravotní pomoc včetně paliativní péče prostřednictvím zkušených specializovaných zdravotních sester, která je odborně srovnatelná se zdravotní péčí v nemocnicích či jiných zdravotnických zařízeních.

Nabízí lidskou a psychickou podporu jak nemocnému, tak jeho rodině. Jsou nablízku, dostaví-li se nejistota, osamělost nebo vyčerpání. Pozůstalým pomáhá vyrovnat se smrtí jejich blízkého a v případě zájmu je doprovází i v období zármutku.

Charitní sociální služby

Charitní sociální služby jsou Oblastní charitou Pardubice zajišťovány v Pardubicích a venkovských oblastech na Pardubicku.

Rozvoz jídel - Charita Pardubice

Z převážné většiny se jedná o sociální služby poskytované v domácím prostředí klientů. Sociální služby poskytované touto organizací a jsou zaregistrovány podle zákona č. 108/2006.

Nejširší cílovou skupinou klientů jsou senioři. Rovněž pomoc směřuje i k dětem, dospělým a seniorům se zdravotním postižením.

Jedná se o následující sociální služby:
• osobní asistenci
• pečovatelskou služby
• odlehčovací služby

Příklady úkonů prováděných v rámci pečovatelské služby:
Dovoz obědů, provádění úklidu, praní drobného osobního prádla, příprava snídaně, pomoc při osobní hygieně, opatřování nákupů, různých pochůzek a vyřizování úředních záležitostí, pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu. Na požádání je o pacienta postaráno i v duchovních záležitostech, zprostředkováním návštěvy kněze.

Osobní asistence je sociální služba určená lidem se zdravotně-sociálním handicapem. Oblastní charita Pardubice zajišťuje osobní asistenci jednak u seniorů se zdravotním postižením a rovněž u dětí se zdravotním handicapem do doby ukončení základního školního vzdělání. Umožňuje jim tak začlenit se do kolektivu spolužáků a vytváří předpoklady pro jejich snadnější zařazení do společnosti v dospělém věku.

Odlehčovací služby poskytuje v ambulantním zařízení odlehčovacích služeb Červánky v Třebosicích.

Odlehčovací služba je určena občanům, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné osoby, a o které jinak pečuje osoba blízká. Tak jsou pečujícím osobám vytvořeny podmínky pro nezbytný odpočinek, návrat do společenského i pracovního života a k regeneraci sil.

Odlehčovací služba klade důraz na využívání přirozených možností a schopností klientů a rozvíjení sociálních kontaktů s lidmi s postižením i bez něj.

Ceník sociálních služeb naleznete na stránkách www.charitapardubice.cz.

Autor:

Nejčtenější

Elektromobil – auto budoucnosti?
Elektromobil – auto budoucnosti?

Počet elektromobilů na českých silnicích každoročně roste, za posledních 5 let více než patnáctinásobně. Jejich prodej navíc Česká republika, ale zdaleka nejen...  celý článek

Holčička, nebo chlapeček? Stačí si vybrat! Známe recept...
Holčička, nebo chlapeček? Stačí si vybrat! Známe recept...

Plánujete pořízení miminka? Přejete si mít chlapečka, který bude pokračovatelem rodu, nebo vám tento historicky dochovány model nic neříká a toužíte po...  celý článek

Vinylová podlaha Thermofix – Teak stříbrný
Podlaha v dětském pokoji musí být teplá a měkká

Hledáte nejlepší podlahu do dětského pokoje pro svou ratolest a nevíte, jaký z materiálů podlahovin zvolit? Chcete, aby vaše dítě nenachladlo od studené země a...  celý článek

Další z rubriky

Polarizační sluneční brýle Horsefeathers
Horsefeathers jsou i plavky a polarizační brýle

Horsefeathers znáte jako outdoorovou značku na zimu. A věděli jste, že existují i plavky nebo brýle Horsefeathers – dioptrické i sluneční s polarizací? S...  celý článek

Kónické květináče COLORS podtrhnou přirozenou krásu květin.
Kónické květináče COLORS podtrhnou přirozenou krásu květin

Květináč na sebe nemá upoutávat pozornost, aby vynikl vzhled zasazených rostlin. Přesto ale i tato funkční nádoba může mít své osobité kouzlo. Stylové a...  celý článek

Zastřešení bazénu přináší spoustu výhod. Jakých?
Zastřešení bazénu přináší spoustu výhod. Jakých?

Samou radost vám bude dělat vysoce kvalitní zastřešení bazénu od ryze české společnosti ALUKOV, která úspěšně reprezentuje práci zlatých českých rukou v...  celý článek

Další nabídka

Arome.cz

Pleťové masky v podobě smajlíků: roztomilé, nebo děsivé?
Pleťové masky v podobě smajlíků: roztomilé, nebo děsivé?

Že už jste toho v kosmetickém průmyslu viděli hodně? Novinkou jsou nyní plátýnkové masky s potiskem facebookových smajlí... celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.