Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Inteligentní kamerové systémy chrání bezpečnost v obchodních domech

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Obchodní domy, nákupní centra, hypermarkety nebo supermarkety jsou veřejná místa, kam lidé chodí denně nakupovat, projít se nebo si jen tak vyplnit volnou chvíli. Provozovatelé mderních nákupních center nabízejí zákazníkům maximálního komfort. Současná tvář moderního života s sebou bohužel přináší i fenomén drobných krádeží.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Obchodní domy - videoverifikace, kriminalita, analytické funkce kamerových systémů | foto: VIAKOM CZ s.r.o.

Právě problematika krádeží v nákupních střediscích či obchodních domech zaměstnává nejednu armádu bezpečnostních agentur. Každý z nás se alespoň jednou setkal na vlastní kůži s tím, že on sám, nebo někdo z jeho blízkého okolí byl okraden. Krádeže jsou páchány buď přímo zákazníky nebo se takového jednání dopouštějí samotní zaměstnanci vůči svému zaměstnavateli. 

Obchodní domy - videoverifikace, kriminalita, analytické funkce kamerových...

AVM328 - Vnitřní dome IP kamera s IR přísvitem do 10 metrů, rozlišením 1,3 Mpix a PIR čidlem.

Prostory obchodních center představují ohromné prostranství, které není možné fyzicky zabezpečit. Úroveň i kvalita těchto komplexů se proto posuzuje zejména podle úrovně zabezpečení, jež má v prvé řadě umožnit ochranu zákazníků, pronájemců i vlastníků před škodami, které způsobují osoby páchající trestnou činnost. 

Zamezení krádeží, minimalizaci rizik a kontrolu prostor je možné zajistit pomocí monitorovacích kamerových systémů.  

Obchodní domy - videoverifikace, kriminalita, analytické funkce kamerových...

AVM511 - Vnitřní minimalistická dome IP kamera s Full HD rozlišením v reálném snímkování vybavená technologií WDR pro kvalitní zobrazení vysoce dynamického obrazu.

CCTV systémy již nejsou jen černobílé záznamy, jež 24 hodin bezúčelně monitorují daný prostor. Dnešní svět kamerových systémů v maximální míře využívá celou škálu technologických vymožeností, které pomáhají čelit bezpečnostním rizikům. 

Kamera již není jen HW, ale dnes tato podivuhodná krabice s sebou přináší inteligentní SW, který dokáže následně uložené obrazové sekvence dále vyhodnocovat a analyticky zpracovávat. Nejde jen o kvalitu rozlišení záznamu, ale také o způsob, který dokáže i za špatných světelných podmínek celý obraz intuitivně dokreslit a potencionálního pachatele lépe usvědčit. 

Kamerové technologie členíme na IP, která v současné době představuje dominující entitu ve světě průmyslových kamer. Dále na HD SDI, což je dáno vysokou kvalitou rozlišení. A v neposlední řadě na analogové kamery, které ačkoliv zásadním způsobem pozitivně ovlivnily rozkvět daného segmentu, jsou již na ústupu. 

Dnešní svět kamerových systémů umožňuje dokonale zvládnout nejeden problém spojený kupříkladu s video verifikací, se kterou se každý z nás mohl setkat například na zaměstnaneckých parkovištích, kde se pomocí této funkce ověřuje před vjezdem do garáží SPZ daného vozidla.

Obchodní domy - videoverifikace, kriminalita, analytické funkce kamerových...

AVM521 - Vnitřní dome Full HD IP kamera s IR přísvitem Solid Light do 10 metrů, PIR čidlem a technologií WDR.

Pokud se vrátíme zpět k problematice většího zabezpečení v obchodních centrech, pak není žádným tajemstvím, že se v těchto komplexech nalézá nepřeberné množství kamer, jež neustále snímají celý objekt. 

Málokdo si ale představí, kolik technologických procesů se skrývá za tímto zdánlivě nenápadným zařízením. Nejen že se obraz ukládá do záznamového zařízení, ale současně se pomocí inteligentních funkcí zpracovává, ať už jde o vyhodnocování SPZ, kontrolu zaměstnanců či identifikaci podezřelých osob, které se pokoušejí různými způsoby zakrýt svoji identitu. 

Kamerové systémy, ať se nám to líbí či ne, pomáhají ochraňovat naše věci, naše majetky, náš život, naši těžce vydobytou svobodu.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Vinylová podlaha Thermofix – Teak stříbrný
Podlaha v dětském pokoji musí být teplá a měkká

Hledáte nejlepší podlahu do dětského pokoje pro svou ratolest a nevíte, jaký z materiálů podlahovin zvolit? Chcete, aby vaše dítě nenachladlo od studené země a...  celý článek

Ložnice by měla být místem, kde se cítíte dobře.
Ložnice by měla být místem, kde se cítíte dobře

Ať už žijete s rodiči, nebo ve vlastním bytě, ložnice by měla být vaším útočištěm, kam si chodíte odpočinout po náročném dni. Doby, kdy v ní byly pouze šatní...  celý článek

Barbora Schelová, Human Resources Director společnosti Robert Bosch
Firma Robert Bosch je atraktivním zaměstnavatelem. Jak toho dosáhla?

Robert Bosch v Českých Budějovicích je největší průmyslovou firmou na jihu Čech. Její obrat rostl v minulých letech v dvojciferných číslech. A stejně tak počet...  celý článek

Rozhovor s Vítězslavem Ivičičem: Nikdo nechce číst, že je buran
Rozhovor s Vítězslavem Ivičičem: Nikdo nechce číst, že je buran

Člověk, který vybočuje nejen svým osobitým stylem, ale také svými kritickými názory.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.