Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nový produkt PREekoproud: 100% zelená elektřina dostupná každému

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Pražská energetika nabízí od ledna svým zákazníkům nový produkt – PREekoproud. Tato novinka navazuje na produkt PREKO, který měla společnost v nabídce do konce minulého roku, ale oblast tak zvaných zelených produktů posouvá o velký krok vpřed.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Reklamní vizuál, který provází nabídku „zelené elektřiny“ od Pražské energetiky. | foto: PRE

Zatímco u produktu PREKO zákazníci přispívali formou přirážky k běžné elektřině na projekty podporující životní prostředí, s produktem PREekoproud získávají dodávku stoprocentní zelené elektřiny, jejíž zajištění je certifikováno. Za zelenou elektřinu PRE označuje elektrickou energii, která je vyrobena postupem šetrným k životnímu prostředí, neboli je vyrobena z obnovitelných zdrojů. Většina zelené elektřiny pro PRE pochází z bioplynových stanic a vodních elektráren.

Je potřeba brát v úvahu fakt, že pořízení 100% zelené elektřiny je dražší záležitost než pořízení standardní „šedé“ elektřiny, například z jádra nebo uhlí. Té je v současnosti dostatek, její obstarání na velkoobchodním trhu je relativně jednoduché, například na energetické burze. Pro zelenou elektřinu to ale neplatí. Tu se snaží PRE vykupovat přímo od malých lokálních výrobců, což je složitější a nákladnější.

Produkt je možné získat na jeden nebo dva roky. Dvouletá varianta je především pro pevně rozhodnuté zákazníky, kteří chtějí jednoznačně přispívat svým dílem ke zlepšení životního prostředí. Jednoletou variantu produktu pak bude PRE nabízet těm, pro které je toto téma relativně nové a kteří si budou chtít dodávku zelené elektřiny vyzkoušet.

PRE se rozhodla oslovit společnost TÜV NORD Czech, aby prověřila kvalitu poskytovaných služeb právě v oblasti systému dodávek elektřiny z obnovitelných zdrojů. Certifikátem, který PRE získala na základě provedeného auditu, zákazníkům dokládá, že společnost má vypracovány postupy managementu kvality v uvedené oblasti a zároveň je v praxi dodržuje. PRE je již nyní držitelem více certifikátů, mimo jiné i mezinárodně uznávaného certifikátu řízení jakosti ISO 9001 pro prodej v oblastech elektřiny, plynu a telekomunikačních služeb.

Zelenou elektřinu je možné od počátku ledna objednat v jakékoli pobočce Zákaznického centra PRE nebo třeba on-line prostřednictvím našeho webu www.pre.cz/preekoproud. Objednávka zabere pár minut.

V PRE věří, že zákazníci této společnosti pochopí poselství nového produktu PREekoproud – společnost PRE to s ochranou životního prostředí myslí opravdu vážně!

Autor:

Hlavní zprávy

TWIN s.r.o. -  Předem zaslat profesní životopis
Obchodní referent/ka skladu a expedice

TWIN s.r.o. - Předem zaslat profesní životopis
Plzeňský kraj
nabízený plat: 20 000 - 23 000 Kč

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.