Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nové brýle pro Šárku Strachovou

Technogie zorníků, která se přizpůsobí různým světelným podmínkám naprosto dokonale. | foto: SCOTT

2 2015
Naše nejlepší lyžařka jezdí s brýlemi SCOTT a v nové sezoně ji uvidíme s novým modelem SCOTT LCG. Můžete je mít i vy - vybírat můžete z mnoha modelů, ale hlavní roli při výběru nových lyžařských brýlí mají skla. SCOTT nabízí řešení do každého počasí.
Komerční sdělení Vstoupit do diskuse

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Odborné znalosti z oboru, zkušenosti se světelnými podmínkami a více než čtyřicetiletá praxe ve vývoji brýlí umožňuje značce SCOTT nabídnout technologii a tónování dokonale odpovídající různým povětrnostním podmínkám, které vás mohou potkat při provozování oblíbených sportů.

Kromě 100% ochrany před ultrafialovým a infračerveným slunečním zářením kombinuje každá z těchto technologií různé pigmenty tak, že umí specificky odfiltrovat některé barvy, zatímco jiné pozvedne. Lyžař tak ocení výjimečnou kvalitu vidění, maximální vnímání kontrastu a detailů a sníženou únavu očí. Zvolte SCOTT Precision Optics!

SCOTT

Slunečno - SCOTT Solar Blocker

Za jasného slunečného dne jsme vystaveni silnému světlu obsahujícímu velmi intenzivní modré světlo. Přestože je jen z poloviny tak škodlivé jako UV záření, při vysoké intenzitě je pro oči nebezpečné. Navíc právě v důsledku vysoké intenzity ztěžuje okolní jas schopnost soustředit se na jiné barvy, čímž snižuje kontrastní vidění.

Abychom snížili celkový jas prostředí a tedy i únavu očí, zbývající část barevného spektra jsme také odladili: SCOTT Solar Blocker odfiltruje cca 85% viditelného světla. Výzkum nám umožnil určit specifické vlnové délky tohoto „špatného modrého světla“ a vyvinuli jsme SCOTT Solar Blocker. Odfiltrovali jsme co nejvíce modrého záření a zároveň zachovali dostatečné množství paprsků napomáhajících rozlišení a čistotě vidění.

 1. Snižuje únavu očí způsobenou vysokou intenzitou okolního jasu.
 2. Odfiltruje škodlivé modré světlo za jasných slunečných dní a přitom zachová přirozený kontrast.
 3. Zeslabuje oslňující efekty a nabízí vynikající čistotu vidění.
SCOTT

Částečně oblačno – SCOTT Amplifier

Oblačno či zataženo je bohužel zdaleka nejčastější typ počasí, se kterým se při lyžovaní setkáte. Za takových podmínek ztrácí lyžař kontrastní vidění a přestává rozlišovat terénZkoumali jsme fungování lidského oka a zjistili jsme kromě jiného, že obsahuje receptory zodpovědné za kontrast, vnímání detailů a že reaguje na velmi specifické barvy viditelného světelného spektraSCOTT se tímto tématem zabývá již 2 dekády a patří k prvním, kteří přišli se zorníkem zesilujícím kontrast.

Výsledkem zkoumání a vývoje se stala technologie AMPLIFIER, patentovaná v roce 2000. Ta zesiluje „dobré světlo“ nezbytné pro kontrast (modré a oranžové) a zároveň odfiltruje „špatné světlo“ složené z části vlnových délek zeleného a červeného světla.

Zásluhou specifického tónování zorníku AMPLIFIER zažijete daleko lepší kontrastní vidění a cit pro nejjemnější detaily okolí, a to i při plochém světle nebo v oblačných podmínkách. Až pojedete, uvidíte!

 1. Maximalizuje kontrasty pro vnímání i těch nejmenších detailů.
 2. SCOTT se v této oblasti pohybuje již 20 let a je průkopníkem zorníků zesilujících kontrast.
 3. Patent na Amplifier jsme získali v roce 2000. Od té doby tuto technologii vylepšujeme nepřetržitě již15 let.
SCOTT

Špatná viditelnost – Scott Illuminator

Když sněží nebo je bílá tma, intenzita světla je chabá a barvy splývají. I když se intenzita okolního nedá změnit, my umíme zvýšit vnímání jasu kombinací správných tónujících pigmentů zorníku. Po mnohaletém výzkumu jsme zjistili, které barvy ovlivňují vnímání jasu (specifické vlnové délky spadající mezi žlutou a oranžovou) a naopak určili ty barvy, které představují jakési „špatné světlo“, protože ty fungují na vnímání opačně.

V této souvislosti jsme vyvinuli SCOTT Illuminator. Téměř 90 % těchto žlutých a oranžových vlnových délek projde zorníkem, zvýrazní vnímání jasu a při tom zastaví špatné světlo. To vše proto, abychom zachovali velmi dobrou úroveň kontrastu a prostorového vidění.

SCOTT Illuminator vám projasní svět!

 1. Zvyšuje vnímání jasu i za špatných světelných podmínek. Nepropásněte nic ze svého okolí.
 2. Vytváří očím dojem jasného světla, a tím snižuje únavu způsobenou intenzivním soustředěním.
 3. Patnáct let neutuchajícího výzkumu přineslo ovoce – Illuminator se SUPER KONTRASTEM.
SCOTT

Proměnlivé podmínky – Scott Light Sensitive

Počasí v horách se neustále rychle mění. Do proměnlivého okolního světla byste s sebou tedy logicky měli nosit několik zorníků. A to je důvod, proč je tu naše technologie SCOTT Light Sensitive, ta nejlepší, kterou byste si mohli přát.

Zorník SCOTT Light Sensitive obsahuje fotochromní technologii a automaticky se tak přizpůsobí intenzitě slunečního světla. Reaguje na změnu světla a během několika vteřin ztmavne, jestliže jas zesílí nebo se naopak rozjasní, je-li sluneční svit slabší.

Během výzkumu jsme také zjistili, že fotochromní pigmenty reagují na nízké teploty, a tím se jejich funkčnost snižuje. Tento problém jsme vyřešili tak, že jsme pigmenty umístili na vnitřní stranu dvojitého zorníku. Jsou chráněny vzduchem v prostoru mezi zorníky a mohou dobře fungovat zásluhou lepší izolace od chladu. Při špatných světelných podmínkách, kdy jsou fotochromní pigmenty na vnitřní straně zorníku v bezbarvém stavu, původní zabarvení vnějšího zorníku (základní Amplifier) se postará o optimální kontrast.

Použijte zorník SCOTT Light sensitive a na proměnlivé počasí nehleďte.

 1. Špičkový zorník, který se automaticky přizpůsobí vždy, když se světelné podmínky změní. V každé situaci tak bude náležitě zabarvený.
 2. Fotochromní pigmenty chráníme před nízkými teplotami, abychom zaručili jejich větší spolehlivost a funkčnost. Z tohoto důvodu jsme je umístili na vnitřní stranu zorníku.
 3. Výborný kontrast dokonce i ve špatných světelných podmínkách jsme získali spojením našich fotochromních pigmentů se základním zabarvením SCOTT Amplifier.


Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze