Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nové barevné kontejnery usnadní lidem třídění odpadů

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  11:50
Občané třiceti sedmi měst a obcí Moravskoslezského kraje se v letošním roce dočkali nových barevných nádob na třídění odpadů. Celkem bylo do regionu umístěno 528 kontejnerů na plasty, papír, sklo a nápojové kartóny.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Třídení odpadu v Moravskoslezském kraji | foto: EKO-KOM

Barevné nádoby podpoří třídění například v Karviné

Mezi deset měst a obcí v Moravskoslezském kraji, kde přibylo nejvíce barevných kontejnerů, patří například město Karviná. Tam se lidé dočkali čtyřiceti nových nádob na plasty, třiceti na papír a dvaceti pěti na sklo.

Vedoucí odboru majetkového Helena Bogoczová z karvinského magistrátu k tomu dodává: „Nové nádoby na tříděný odpad postupně umísťujeme do všech městských částí, aby pokrytí těchto nádob bylo optimální. Například jsme je umístili na místa, kde se stávající kontejnery přeplňovaly nebo kde úplně chyběly či naopak současné dosloužily.

Zároveň jsme také barevné kontejnery rozmístili dle podnětů některých občanů. Věříme, že více barevných nádob se projeví na zlepšení třídění odpadů. Současně jsme rádi, že nám EKO-KOM díky svému projektu poskytl nádoby zdarma, a můžeme tak vycházet vstříc občanům.“

Třídení odpadu v Moravskoslezském kraji

Lidé chtějí mít barevné kontejnery blízko domova

Průzkumy mezi veřejností ukazují, že pro lidi je při motivaci k třídění odpadů nejdůležitější blízká vzdálenost ke kontejnerům na papír, sklo, nápojové kartóny a plasty. Podle aktuálních dat každý obyvatel Moravskoslezského kraje v loňském roce vhodil do barevných kontejnerů rovných 41 kilogramů plastů, papíru, skla a nápojových kartónů.

Za pozitivními výsledky stojí, kromě propagačních a vzdělávacích aktivit, právě stále se zlepšující dostupnost kontejnerů na třídění. Součástí spolupráce společnosti EKO-KOM, a. s. a kraje je totiž pravidelné zahušťování sítě barevných kontejnerů na tříděný odpad. Tím se stává třídění občanů pohodlnější. Tato skutečnost totiž významně napomáhá nejen růstu množství, ale i zvyšování kvality vytříděných odpadů.

Díky třídění odpadů se v ČR ročně ušetří dva miliony stromů

K třídění odpadu se snaží lidi motivovat společně s městy a obcemi také Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM. Ta každoročně realizuje celou řadu podpůrných aktivit.

Šárka Nováková, tisková mluvčí společnosti EKO-KOM, a. s. k tomu dodává: „Naše aktivity, jako například distribuce nových kontejnerů na třídění nebo speciálních barevných sad tašek do domácností, mají rozhodně smysl.Díky tomu se nám daří každoročně zvyšovat množství vytříděných odpadů z domácností. Vytříděné plasty, papír, sklo nebo nápojové kartony se pak recyklují a takto získané materiály se používají na nové výrobky. To je dobré především pro životní prostředí, protože se šetří primární suroviny a místo na skládkách, které se tak nemusí zbytečně rozšiřovat.“

Více informací o třídění odpadů mohou lidé najít na internetových stránkách www.jaktridit.cz nebo www.tridime.info.

Jak správně třídit odpady v Moravskoslezském kraji?
Žluté kontejnery
PET láhve a plastové nádoby, sáčky, tašky, fólie, plastové kelímky a krabičky od potravin, výrobky z plastů
Modré kontejneryPapírové obaly a krabice, kancelářský papír, sešity, noviny, časopisy, letáky
Zelené a bílé kontejneryBarevné a čiré sklenice, skleněné nádoby, láhve od nápojů, tabulové
Kontejnery s oranžovou samolepkouNápojové kartóny od mléka a nápojů

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2016 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Ing. Andrejem Babišem.