Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nepodceňujme bolesti zad, mohou být ukazatelem jiné poruchy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Bolesti zad provázejí a znepříjemňují život většiny z nás. Jedná se o dlouhodobý problém, který až varovným způsobem nabývá na významu a jemuž by se mělo věnovat daleko více pozornosti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tým odborníků z oborů fyzioterapie, manuální medicíny, neurologie, akupunktury a dalších je připraven řešit Váš problém s bolestí v zádech. | foto: Monada

Vzhledem k nárůstu počtu lidí postižených bolestmi zad můžeme téměř mluvit o další civilizační chorobě. Trápí totiž více než 80% populace. Stále více alarmující je, že dávno již to není jen záležitost lidí středního věku a starších, kteří byli v minulosti prakticky jedinou skupinou s těmito potížemi.

Až 75 % dětí a mladistvých trpících bolestí zad dokazuje, že tento typ zdravotních potíží se dnes nevyhýbá ani této věkové skupině.

Bolestem zad předchází celá řada příčin a jevů. Běžná bolest zad je obvykle způsobena mechanickým poškozením, přílišnou námahou a špatným stereotypním držením těla, stejně jako nevhodnou obuví či podložkou při spánku.

V případě vážnějších potíží se může jednat o různé poruchy kostěné páteře, meziobratlových plotének či svalů obepínajících samotnou páteř, vrozené vady a deformity páteře, osteoporózu, onemocnění vnitřních orgánů. Častou příčinou bývá i psychické rozpoložení člověka, které se odráží v držení těla, kdy se mění postavení páteře a napětí svalů v jejím okolí.

problém s bolestí v zádech

Akutní bolesti trvají poměrně krátkou dobu. Mají výstražnou a signální funkci: ukazují tělu, kde mu hrozí nebo kde již začalo poškození tkáně a chrání organismus před dalším poškozením.

Chronické bolesti jsou bolestivé stavy, které trvají nebo se vracejí po tři měsíce od začátku akutní epizody bolesti. Lidé s chronickými bolestmi jsou obvykle nedostatečně ošetřováni a léčeni. Jejich chování je silně ovlivněno bolestí a často si stěžují na psychická, sociální a pracovní poškození.

Jak již bylo zmíněno bolesti zad mají pestrou paletu příčin, které se navíc často navzájem kombinují. Není proto dost dobře možné vystačit s podáním jednoho léku, píchnutím do jednoho místa nebo jiným jednoduchým a účinným zákrokem.

Je nutné si uvědomit, že bolest zad není z lékařského hlediska brána jako nemoc, ale spíše příznak nemoci či vedlejší projev jiných skrytých potíží.

Klinika komplexní rehabilitace Monada 2Je to právě holistický (celostní) přístup, který zdůrazňuje nutnost pohledu na celého člověka- více než na isolovanou funkci jeho orgánů jde o pohled na jeho tělo, duši, emoce a prostředí, v němž se člověk pohybuje. Je kladen důraz na zajištění kompletní péče o nemocného a na to, že celek má vždy přednost nad jednotlivým dílem a komplexní pohled na nemocného je třeba upřednostňovat před pohledy dílčími . Jedině v systematicky budovaném vztahu s nemocným se vytváří atmosféra důvěry a spolupráce, která pak umožní i efektivnější diagnostiku a léčbu.

Kontakt

Podrobnější informace o Klinice komplexní rehabilitace Monada naleznete na www.monada.cz nebo můžete volat na:
272 940 401 nebo
736 750 927.

Právě na těchto principech je postavena Klinika komplexní rehabilitace Monada, soukromé zdravotnické zařízení s osmnáctiletou tradicí, kde je samozřejmostí nejen holistický pohled na pacienta, ale také lidský přístup celého personálu od prvního kontaktu pacienta s pracovištěm. Tým odborníků z oborů fyzioterapie, manuální medicíny, neurologie, akupunktury a dalších je připraven řešit Váš problém s bolestí v zádech.

Autor:

Nejčtenější

Lidé se stěhují na venkov, města jsou pro ně příliš drahá
Lidé se stěhují na venkov, města jsou pro ně příliš drahá

Stěhování lidí z měst na venkov se pomalu stává novým trendem. Nikoliv však pozitivním. Hlavním důvodem totiž není touha po vlastním domě se zahradou, jak tomu...  celý článek

Živé kaskádové zahrady jsou nejen krásné, ale také zdraví prospěšné.
Živé kaskádové zahrady jsou nejen krásné, ale také zdraví prospěšné

Živé rostliny v interiéru čistí vzduch, snižují pocit únavy, zvyšují náš pracovní výkon a kreativitu a eliminují hluk. To jsou jen některé důvody, proč bychom...  celý článek

V České republice hrozí z firem úniky osobních údajů.
V České republice hrozí z firem úniky osobních údajů

Téma ochrany osobních údajů nabývá poslední dobou na síle díky do značné míry revoluční legislativě EU, která zvýší ochranu osobních údajů občanů.  celý článek

Cestování Čechů se mění. Nová rizika vyvíjí tlak na kvalitu služeb.
Cestování Čechů se mění. Nová rizika vyvíjí tlak na kvalitu služeb

Za poslední dva roky se výrazně změnily trendy v cestování. Prioritou ve výběru dovolené je bezpečnost. Cestovní kanceláře proto evidují zvýšený zájem o nové...  celý článek

Lipno Lake Resort nabízí k pobytu desítky exkluzivních slev.
Lipno Lake Resort nabízí k pobytu desítky exkluzivních slev

Užijte si dovolenou se vším všudy bez toho, abyste se museli ohlížet na cenu. Ubytujte se v Lipno Lake Resort a vaše dovolená s dětmi na Lipně se stane...  celý článek

Další z rubriky

Život jak z Ladova obrázku. Pavel Šich si splnil sen.
Život jak z Ladova obrázku. Pavel Šich si splnil sen

Přišel z Prahy, neměl peníze a musel se ve všem spolehnout jen sám na sebe. Pavel Šich přesto vybudoval jeden z nejúspěšnějších statků ve středních Čechách....  celý článek

CENTRUM BABYLON láká na nezapomenutelné vodní radovánky.
CENTRUM BABYLON láká na nezapomenutelné vodní radovánky

Prožijte léto přesně podle svých představ! Zábavu pro celou rodinu nabízí v Liberci CENTRUM BABYLON s množstvím atrakcí a animačních programů na celé letní...  celý článek

Letní scéna Harfa láká na kulturní léto plné zábavy.
Letní scéna Harfa láká na kulturní léto plné zábavy

Od 10. července do 3. září 2017 pro vás Letní scéna Harfa připravila celkem 37 představení, ve kterých se můžete těšit na celou řadu oblíbených českých herců....  celý článek

Další nabídka

arome.cz

Pleťové masky v podobě smajlíků: roztomilé, nebo děsivé?
Pleťové masky v podobě smajlíků: roztomilé, nebo děsivé?

Že už jste toho v kosmetickém průmyslu viděli hodně? Novinkou jsou nyní plátýnkové masky s potiskem facebookových smajlíků.

Rozhovor s Vítězslavem Ivičičem: Nikdo nechce číst, že je buran
Rozhovor s Vítězslavem Ivičičem: Nikdo nechce číst, že je buran

Člověk, který vybočuje nejen svým osobitým stylem, ale také svými kritickými názory.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.