Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nekupujte kancelářský nábytek zbytečně dvakrát

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Proč kupovat levný a nekvalitní kancelářský nábytek? V dnešní době mnozí výrobci dbají nejen na kvalitu použitých materiálů, ale i na estetiku a především ergonomii.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nekupujte kancelářský nábytek zbytečně dvakrát | foto: Enprag

Na začátku devadesátých let v počátcích kapitalismu v Československu bylo trendem prodávat kancelářský nábytek za co nejlevnější cenu. Začínající podnikatelé neměli dostatek kapitálu na investice a jejich hlavní motivací bylo přežít několik dalších let. Proto investovat do kvalitního nábytku se záměrem, aby splňoval přísné parametry kvality použitých materiálů, ergonomie a efektivity, nehrálo v té době hlavní roli.

Nekupujte kancelářský nábytek zbytečně dvakrát

Nekupujte kancelářský nábytek zbytečně dvakrát

Postupně získané zkušenosti s levnými a ne příliš kvalitními produkty, které se brzy musely měnit, a také s větší stabilitou podnikatelského prostředí, se přesouvala pozornost na skutečnou kvalitu výrobků. Podle známého hesla – nemůžu si dovolit kupovat dvakrát – se na trhu s kancelářským nábytkem staly více vyhledávanými značkové židle, stoly a skříně vyznačující se dlouhodobou životností s důrazem na ergonomii, zdravé sezení a kvalitu použitých materiálů.

Nekupujte kancelářský nábytek zbytečně dvakrát

Nekupujte kancelářský nábytek zbytečně dvakrát

Mnoho firem se kvůli ekonomické recesi snažilo hlavně přežít

V roce 2009 však do Česka s malým zpožděním přišla ekonomická recese a ať už z důvodů strachu, nebo skutečného nedostatku prostředků, většina investic byla zastavena nebo orientována znovu na co nejnižší cenu. S obnoveným mottem „hlavně přežít“ se tak na trhu mohly znovu objevit, a dokonce jimi byl zaplaven, výrobky z okopírovaným designem z nekvalitních materiálů a skutečně velmi krátkou životností.

Je to markantní u židlí, kdy se objevily nabídky na kancelářská křesla za cenu pod 3 000 Kč s nabídkou dalšího zdarma. Za 1 500 Kč včetně marže obchodníka prostě křeslo fungovat dlouho nemůže. Končí to většinou tak, že ho člověk používá polorozpadlé, nefunkční a poškozuje si zdraví. Ne náhodou je bolest zad druhou nejčastější příčinou pracovní neschopnosti. Nemluvě o výkonu lidí, kteří sice nemarodí, ale těžko se soustředí na práci s trvalou bolestí zad.

Nekupujte kancelářský nábytek zbytečně dvakrát
Nekupujte kancelářský nábytek zbytečně dvakrát

Svůj podíl na podpoře prodeje co nejlevnějších produktů má i systém veřejných zakázek pro státní instituce, kde je hlavním hodnotícím kritériem cena. Bohužel lidé zodpovědní za vypisování zadávacích podmínek výběrových řízení nejsou dostatečně kvalifikování a zkušení k zadání parametrů tak, aby eliminovali nízkou kvalitu. Často jsou podmínky zadávacího řízení tak obecné, že lze nabídnou cokoliv, a pak je cena hodně nízká, ale sklady státních institucí jsou plné rozpadlých stolů a židlí a nespokojených úředníků.

Kvalitní kancelářský nábytek zvyšuje pohodlí zaměstnance, který je následně výkonnější

Naštěstí nejhorší je za námi. Lidé přestali mít strach z nějaké apokalypsy a postupně začínají znovu vyhledávat a investovat do kvality. My, kteří podnikáme už spoustu let, víme, že některé náklady už prostě snížit nelze, a úzkostlivé hledání cest k udržení nebo zvýšení konkurenceschopnosti chápeme ve zvýšení efektivity. Vstupní náklady jako komodity, energie a mzdy většinou zůstávají konstantní. Takže jedinou výhodu oproti konkurenci kromě investic do technologií můžete získat zefektivněním každého kroku a každé hodiny zaměstnance.

Nekupujte kancelářský nábytek zbytečně dvakrát

Nekupujte kancelářský nábytek zbytečně dvakrát

Kancelářský nábytek je proto dnes navrhován tak, aby nejen odpovídal nemodernějším technologickým a dalším trendům pro moderní pracoviště, ale aby také šetřil místo, čas a hlavně zdraví pracovníků. Tato hlediska platí pro nábytek kancelářský i průmyslový dílenský. Najít kvalitního zaměstnance není jednoduché, o to víc je důležité mu vytvořit takové prostředí, aby se mohl v klidu soustředit na svoji práci a necítil se brzy opotřebován. Zvlášť v době, kdy demografické problémy a prodlužování věku lidí vede také k prodlužování odchodu lidí do důchodu.

Pro kancelářskou práci jsou důležité nejen ergonomické židle

K tomu dnes pomáhají vědecky vyvinuté skutečně ergonomické židle s udržením aktivního působení na páteř. Kancelářské stoly jsou nabízeny s možností výškového mechanického nebo elektrického nastavení, aby se u nich dalo část pracovní doby sedět a část stát a tím znovu aktivně působit na zachování zdravého držení těla. Výškově stavitelné stoly (ponky nebo montážní a balící pracoviště) jsou dodávány i do průmyslové oblasti.

Nekupujte kancelářský nábytek zbytečně dvakrát

Nekupujte kancelářský nábytek zbytečně dvakrát

I tady je důležité, aby měl pracovník s rozdílnou tělesnou výškou možnost nastavit si stůl podle svých potřeb, a tím šetřil své zdraví. Taková specializovaná montážní pracoviště jsou vybavená i kvalitním osvětlením k ochraně zraku. V průmyslové oblasti jsou na míru šitá pracoviště v dnešní době zvlášť důležitá. Je možné je vybavit úložným systémem k přehlednému uložení všech nástrojů, nářadí a kování, a tím opět minimalizovat časové ztráty.

Řešení nábytku na míru

Výše je tedy naznačeno, jak je důležité se při výběru nábytku svěřit do rukou skutečných odborníků, kteří vyslechnou požadavky a potřeby zákazníka a spolu s určeným prostorem navrhnou na míru šité řešení nábytku, který bude v dlouhodobé perspektivě takovou investicí, která se mnohonásobně vrátí.

Nekupujte kancelářský nábytek zbytečně dvakrát

Nekupujte kancelářský nábytek zbytečně dvakrát

Přesně takové odborníky najdete ve společnosti Enprag, která tento rok slaví 20. výročí svého působení na trhu. Za tu dobu si vybudovala úzký vztah s více než 90 výrobci kvalitního kovového nábytku a šetří tak váš rozpočet příznivými cenami.

Více informací o společnosti Enprag a její kompletní sortiment najdete na www.kovovynabytek.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Dluhopisy nastartovaly pivovar ve Frýdlantu a výnos potěšil mecenáše
Dluhopisy nastartovaly pivovar ve Frýdlantu a výnos potěšil mecenáše

Zámecký pivovar Frýdlant znovu sklízí úspěch u zákazníků i na odborných soutěžích. Pomohla mu k tomu i finanční injekce od milovníků piva a těch, kdo nechávají...  celý článek

Asistenční služby jsou nezbytností. Hlavní roli hraje jejich kvalita.
Asistenční služby jsou nezbytností. Hlavní roli hraje jejich kvalita

Cestování Čechů se v posledních letech mění. Požadavek na bezpečnost v zahraničí vyvíjí tlak na cestovní kanceláře i pojišťovny. Cestovní pojištění napříč...  celý článek

Lékárna.cz má nové logo: tradiční kříž doplňují srdce, pilulky a náplasti.
Lékárna.cz má nové logo: tradiční kříž doplňují srdce, pilulky a náplasti

Jednička mezi internetovými lékárnami spustila zbrusu nový web a představila i nové logo. Kříž, který je tradičním symbolem lékáren, v sobě ukrývá i další...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.