Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejnovější aplikace pro mobilní bankovnictví překvapily

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Globální poradenská firma Accenture zveřejnila na konci roku 2015 rozsáhlý průzkum mezi firemními manažery, podle kterého 65 % z nich tráví podstatnou část dne řešením standardních úkolů a problémů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Komerční banka | foto: Komerční banka

Mezi ně patří i obsluha firemních financí. Zaměřili jsme proto svoji pozornost na to, jak mohou nejnovější bankovní aplikace určené pro chytré telefony nebo tablety ušetřit čas i nervy vrcholným manažerům, a co nového umějí.

Nové funkce, které v mobilním bankovnictví překvapí

Před několika dny jsem zaslechl od člena představenstva nejmenované významné firmy názor, že nejnovější aplikace Komerční banky Mobilní banka Business, určená pro chytré telefony i tablety, je „luxusní záležitostí“. Přirozeně jsem se tedy zaměřil nejdříve na tuto nabídku.

Ačkoli Komerční banka představila Mobilní banku Business již v minulém roce, stále nabízí možnosti, které byste u většiny bank nenašli ani dnes. To, co mezi manažery vzbudilo největší pozornost a ocenění, je možnost víceúrovňového a vícenásobného schvalování plateb. Firma si přitom sama zvolí, kdo, v jakém pořadí a v jaké výši může odchozí platby schvalovat. Aplikace přitom manažera, který je za schvalování odpovědný, zvoleným způsobem upozorní.

Může mobil nahradit počítač?

Kromě standardních funkcí – okamžitého přehledu o zůstatcích, zadávání a odesílání plateb v Kč včetně možnosti načtení platby přes QR kód, náhledů na všechny typy účtů (běžné, spořicí, termínované, úvěrové), historie všech účtů, autorizace povolení SEPA inkasa a v neposlední řadě správy šablon platebních příkazů a trvalých příkazů – přináší tato aplikace od Komerční banky i další praktické možnosti. Je to například kompletní přehled účtů více subjektů (společností) nebo automatické zobrazování notifikací přímo v mobilním telefonu nebo tabletu.

Samozřejmostí je sdílení informací s internetovým bankovnictvím a velmi jednoduché, srozumitelné a intuitivní ovládání. Novou aplikaci Komerční banky – Mobilní banka Business lze snadno stáhnout v české i anglické verzi přes App Store (pro systém iOS) a Google Play (Android). V průběhu letošního roku se dočkají i uživatelé přístrojů s operačním systémem Windows Mobile 10 a Windows 10.

Moje shrnutí - funkcionalitou, přehledností a uživatelskou přívětivostí je Mobilní banka Business užitečným pomocníkem, který šetří čas, a je neocenitelná zejména pro manažery, kteří jsou často na cestách. Podle Komerční banky tato aplikace usnadňuje práci již téměř 1 500 firmám.

Mobilní banka Business mimo jiné umožňuje:

  • víceúrovňové a vícenásobné schvalování plateb,
  • autorizovat připravené platby a dávky od účetních,
  • zadávat platební příkazy i trvalé příkazy,
  • spravovat šablony platebních příkazů,
  • kontrolovat zůstatek na účtu / účtech firmy,
  • zobrazit upozornění na platby čekající na schválení,
  • sdílet informace s internetovým bankovnictvím.

Témata: Tablet

Hlavní zprávy

(ID: 779, Editovat, Smazat, Nastavit soukromý, Preview)
(ID: 779, Editovat, Smazat, Nastavit soukromý, Preview)

Co maminky motivuje k vlastním článkům? A co jim dává a bere blogování o porodu a životě s dětmi?

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.