Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nastal čas přezouvání pneumatik, jarní servis se vyplatí nezanedbat

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Po každé zimě má vaše vozidlo za sebou náročné období, kdy se kvůli povětrnostním podmínkám opotřebovává mnohem více než jindy. Proto je důležité věnovat mu před letní sezónou náležitou péči. Přezutí na kola s kvalitním vzorkem i kontrola vám nezabere moc času a ušetří peníze za následné opravy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jarní příprava auta pomáhá předejít zbytečným poruchám a výdajům | foto: K & K PNEU s.r.o.

Co všechno taková správná příprava vozidla zahrnuje? Základem je výměna pneumatik, oleje, kontrola klimatizace a důkladné umytí. Se všemi úkony vám rádi pomohou odborníci v servisech K&K PNEU, které najdete v Ostravě-Zábřehu a v Šenově.

I e-shop může být pro nákup pneu důvěryhodný

Středem vaší pozornosti by se měla stát nejdříve kola. Zimní pneumatiky jsou určené výhradně pro zimní období a v letních měsících mizí hloubka jejich dezénu s každým kilometrem. Navíc se prodlužuje brzdná dráha a vyšší je také hlučnost. Pokud se letos chystáte nakoupit nové letní pneumatiky, můžete si je pořídit také prostřednictvím e-shopu. Ne všechny internetové obchody jsou ovšem kvalitní a dodržují podmínky, které uvádějí. Obecně platí, že s nákupem zboží přes internet jsou spojená určitá rizika, zvláště v případě, že zákazník hradí zboží předem. Pak se může stát, že zásilka nedorazí ve smluveném čase či množství, případně vůbec. Rájpneu.cz patří v tomto ohledu mezi osvědčené e-shopy s bezpočtem spokojených zákazníků a právem byl zvolen e-shopem roku 2015.

Jarní příprava auta pomáhá předejít zbytečným poruchám a výdajům

„V sezóně máme frmol od časných ranních hodin až pozdě do noci a evidujeme na našem e-shopu až 200 vstupů zákazníků každou sekundu. I tehdy se snažíme objednávky plnit operativně a dodržovat dobu doručení,“ říká Miroslav Karas, jednatel společnosti K&K PNEU, která provozuje portál Rájpneu.cz.

Žádné nepředvídatelné situace vás tedy při nákupu v tomto e-shopu nepřekvapí. V posledních letech se stává rozhodující také datum výroby pneumatik. Pokud tyto informace zákazník vyžaduje, pracovníci je ověří ve skladu, a poté mu dají vědět. Při pohybu tisíců pneumatik za den to však obvykle zabere více času.

Řada motoristů mívá mimosezonní pneumatiky uložené v garáži, ve sklepě nebo v kůlně. Pokud se delší dobu nepoužívají, podléhají změnám tvaru, a tím se rozvažují. Nevyvážené pneumatiky pak mají značný vliv nejen na nerovnoměrné ojetí pneu, ale také na opotřebení čepů na voze a uložení řízení. Mnoho řidičů si však tyto důsledky neuvědomuje.

„Unikátní vyvažovací stroje v našich pneuservisech dokážou na rozdíl od těch klasických simulovat povrch vozovky a přesně rozpoznají, jestli je vada ve vyvážení, nebo v pneumatice,“ dodává Miroslav Karas. Pokud se chcete dozvědět více o nabídce těchto služeb nebo nákupu pneu, navštivte www.rajpneu.cz.

Jarní příprava auta pomáhá předejít zbytečným poruchám a výdajům
Jarní příprava auta pomáhá předejít zbytečným poruchám a výdajům
Jarní příprava auta pomáhá předejít zbytečným poruchám a výdajům
Jarní příprava auta pomáhá předejít zbytečným poruchám a výdajům

Jarní servisování udrží vaše auto v dobré kondici

Před letní sezónou je také ideální doba na kontrolu klimatizace, protože ji budete v nadcházejících měsících hojně využívat.

„Správně fungující klimatizace snižuje náklady na provoz vozidla. Pokud je o ní dobře pečováno, motor vozidla se tolik nezatěžuje. To se příznivě projeví ve spotřebě pohonných hmot a nedochází také ke zbytečným výdajům za opravy,“ vysvětluje Miroslav Karas.

Proč je důležité alespoň jednou ročně klimatizaci vydezinfikovat? V jejích systémech přežívají nejrůznější bakterie a plísně. Tyto mikroorganismy jsou zdrojem zápachu a následných alergií, tudíž mohou lidskému organismu škodit.

Součástí základní péče, kterou doporučuje K&K PNEU, je i výměna oleje. „Nabízíme ji v obou našich pneuservisech v Šenově a Ostravě. Servisní práce stojí 300 Kč + 50 Kč za ekologickou likvidaci olejového filtru a starého oleje. Výměna zabere cca 30 minut,“ říká jednatel.

K&K PNEU servis v Šenově
K&K PNEU servis v Ostravě-Zábřehu
K&K PNEU servis v Ostravě-Zábřehu

Vyzkoušejte velmi účinnou novinku - bezkontaktní myčku

V Ostravě-Výškovicích můžete svému vozu dopřát důkladnou jarní očistu pomocí ruční tlakové myčky, která využívá špičkovou německou technologii a je jediná svého druhu u nás.Mytí trvá přibližně deset minut a cenově vychází na zhruba 90 korun, včetně navoskování. „Jedná se o mytí povrchu širokým paprskem vysokotlaké vody a tekutého šamponu. Ten spolu s horkou vodou odstraňuje veškeré nečistoty bez použití kartáče a abrazivních příměsí,“ říká Antonín Karas, spolumajitel firmy. Zvláště řidiči nových vozů tedy nemusí mít obavy z jakýchkoliv škrábanců. Po oplachu do lesku osmotickou vodou bude vaše auto zcela beze šmouh.

Technologie, kterou využívá myčka K&K PNEU v Ostravě, je výjimečná díky tomu, že bezkontaktně odstraní veškeré nečistoty z vozu. Řidiči také nemusejí ze střechy sundávat například nosiče s boxy nebo stojany na kola, jako je to nutné v případě klasické kartáčové myčky. „Obsluha myčky je jednoduchá, stačí si navolit program s automatickým vypínáním. Jednotlivé programy si pak lze přepínat dle potřeby,“ dodává Antonín Karas.

Myčka v Ostravě–Výškovicích má pět boxů, z toho čtyři zastřešené pro osobní vozy a páté stání je otevřené bez střechy pro vyšší dodávkové a SUV vozy. Boxy myčky jsou přístupné nonstop po celý rok. Více informací ohledně této služby najdete na www.mycicentrumostrava.cz.

Mycí centrum Ostrava

S takto připraveným vozidlem si můžete vychutnat příjemný start do nové sezóny a nerušenou jízdu.

Autor:

Hlavní zprávy

Malí sportovci: Které sporty jsou pro děti nejzdravější?
Malí sportovci: Které sporty jsou pro děti nejzdravější?

Ne každá aktivita je vhodná pro každý věk a každé dítě. Jakou a kdy vybrat, najdete v článku.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.