Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nákup investičního zlata na internetu má svoje rizika i výhody

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
V době, kdy lze na internetu nakoupit téměř vše, se tento způsob prodeje nevyhnul ani oblasti investičního zlata, stříbra, drahých kovů, mincí a medailí. Jelikož se u těchto produktů jedná většinou o vyšší částky, je dobré být obezřetný a před samotným nákupem věnovat pár minut prověření prodejce. Vyplatí se to!

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nákup investičního zlata na internetu – rizika a výhody | foto: Zlaťáky.cz

Firemní prodejny a historie

Nákup investičního zlata na internetu – rizika a výhody

Zákazníci od prodejců drahých kovů očekávají serióznost, která by měla být podložena určitou historií. Proto je vždy dobré podívat se, kdo za daným internetových serverem stojí. Tedy jak přesně se jmenuje firma, dle čehož už není žádný problém dohledat její majitele v obchodním rejstříku.

Zde je také dobře zjistitelné, kdy byla firma založena a od kdy působí na trhu. Nelze-li majitele dobře dohledat, to už samo o sobě něco vypovídá. Dobrým vodítkem mohou být firemní prodejny. Disponuje jimi společnost, u které chcete učinit větší nákup, nebo se s vámi její zástupce schází někde po kavárnách?

Od poloviny září se např. obchodníkem s nejvíce firemními prodejnami stala společnost Zlaťáky.cz, která disponuje obchody v Praze, Brně a nově i v centru Ostravy. Zákazníci tak mají možnost si v klidu na internetu jednotlivé produkty vybrat a poté na prodejně dobře prohlédnout, poradit se s odborníky, případně zakoupit.

„V některých případech už samotné internetové stránky prodejců nejsou technicky na výši, což samozřejmě běžný návštěvník nemusí rozpoznat a vidina o něco levnějšího, však rizikového nákupu, ho může zlákat,“ doplnil Jan Žák, člen představenstva společnosti Zlaťáky.cz.

Nejen nákup, ale i výkup investičního zlata či stříbra

Nejrůznější analýzy a komentáře často radí, jak drahé kovy co nejlépe nakoupit. Prodeji se už však taková pozornost nevěnuje. Přitom zpětný výkup není u mnoha obchodníků samozřejmostí. Před koupí drahých kovů, ať už zlatých nebo stříbrných mincí či slitků, je proto dobré si prověřit, zda daný obchodník nejen drahé kovy prodává, ale jestli také v případě potřeby zajišťuje jejich zpětný výkup. Mnoho obchodníků tuto službu nenabízí, a pokud ano, tak ne právě za nejvýhodnějších podmínek.

„Našim zákazníkům zpětný výkup u frekventovaných produktů vždy garantujeme. Méně frekventované z důvodu nižší likvidity také vykupujeme, a záleží, zda si zákazník vybere okamžitý prodej, nebo možnost komisního prodeje. Naši zákazníci ale již při samotném nákupu vědí, zda se na daný produkt vztahuje garance výkupu, či pouze výkup v době poptávky. Také se snažíme, abychom udržovali nejvýhodnější ceny výkupu na trhu,“ představil přístup společnosti Zlaťáky.cz ke zpětnému výkupu člen vedení Jan Žák.

Nákup investičního zlata na internetu – rizika a výhody

Výhody nákupu přes internet

Jednoznačnou výhodou nákupu prostřednictvím internetu je možnost snadného výběru a rychlého porovnání cen (http://obchody.heureka.cz/cenne-kovy/). Šíře produktů se díky tomu také zvětšuje, protože je možné nakupovat téměř cokoliv z jakékoliv části světa. Ti, kteří s investičními kovy teprve začínají, by měli využít možnosti bezplatného poradenství, které každý dobrý obchodník poskytuje.

Nákup investičního zlata na internetu – rizika a výhody
Autor:

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že investiční doporučení na růst kurzu dolaru tu byla už před rokem?

Další rady k nezaplacení

Hlavní zprávy

Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99 -  p. Voříšková
UČITEL/KA odborných předmětů v oboru Požární prevence

Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99 - p. Voříšková
Plzeňský kraj
nabízený plat: 19 005 - 23 847 Kč

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.