Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mohu se koupat bez chlóru? Ano, bazénová chemie GUANICID to umožňuje

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Guanicid je přípravek k ošetření vody v neveřejných bazénech, koupalištích, ale i výřivkách s teplou vodou a to nejdůležitější - bezchlorovou metodou. Bazénová chemie Guanicid je na trhu prodáván již od roku 2009.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bazénová chemie Guanicid se vyplatí! | foto: M+H, Míča a Harašta

Jak bazénová chemie Guanicid funguje? Bazénová chemie Guanicid je biocid a obsahuje látky, které se naváží na buňky  bakterií, řas, plísní a virů, čímž dojde k jejich zadušení. Rozdíl proti běžně používané chlorové dezinfekci je především v použité biocidní látce.

V případě přípravku Guanicid se jedná o efektivní synergickou směs guanidinu a kvaterní amoniové soli, která vyniká srovnatelnou biocidní účinností jako chlornanový aniont.

Bazénová chemie

Výhodou navíc je ta skutečnost, že bazénová chemie Guanicid nezanechává ve vodě po navázání se na mikroorganismy žádná nebezpečná rezidua, která by byla škodlivá vůči lidské pokožce nebo vyvolávala alergické reakce, tak jako tomu může být v případě tvorby chloraminů po dezinfekci chlorem. Obě složky Guanicidu neovlivňují parametry vody, jsou šetrné vůči lidskému organismu a bazénovým technologiím i v neaktivované fázi, tzn. před navázáním se na mikroorganismy.

A rozhodně musíme zmínit účinnost a tedy užitnou hodnotu Guanicidu při vyšších teplotách vody v létě nebo ve výřivkách, kdy jsou chlornanový aniont anebo peroxid vodíku nestabilní a rozpadají se a rapidně se snižuje jejich desinfekční efekt. Pro úpravu bazénové vody používáme Guanicid spolu s Oxy komplexonem, jehož úkolem je oxydace organických nečistot. 

Bazénová chemie Guanicid se vyplatí! Na co dát při údržbě pozor?

Guanicid

Jeden z našich zákazníků nám nabídl svůj bazén jako propagační ukázku dokonale čisté vody. Používá pouze Guanicid s Oxy komplexonem v doporučeném dávkování a samozřejmě měří, udržuje pH, proplachuje filtr a má bazén zastřešený.

Odměnou za pravidelnou péči je mu nejen voda k závidění, ale i plnější peněženka. Ne každému z  nás se nicméně daří o bazén pravidelně starat a tak se občas setkáme se situací, kdy se voda náhle zamlží a ztratí jiskru. Nejedná se o výjimečnou situaci, spíše do praxe patří a dojde k ní, ať již máme jakoukoli chemii, například po prudkých vytrvalých letních deštích a především v letních horkých dnech, kdy má voda více než 30°C.

V tomto případě je zapotřebí reagovat ihned a zpravidla pomůže úprava pH, vyvločkování koloidních nečistot a jejich odstranění a šoková oxydace. Takto vynucené zásahy náklady trochu prodraží, ale stále ještě mluvíme o běžné údržbě. V případě, že ihned nezareagujeme, budeme překvapeni rychlostí přírodních procesů a zelenou vodou. Těmto mimořádným nákladům na práci a peníze je rozhodně dobré předejít pravidelnou kontrolou.   

Bazénová chemie Guanicid se vyplatí!

bazénová chemie Vodnář

Mezi výčtem použitých přípravků vidíte i chlorové, k jejichž použití lze přistoupit při problémech nebo odjezdu na dovolenou. Přípravek Akce jako rychle rozpustný chlorový granulát je účinnější při odstranění zmatnění vody než přípravky na bázi peroxidu vodíku.

Pokud je spotřebován veškerý volný Guanicid, lze krátkodobě šokově okysličit vodu a nečistoty chlorovým přípravkem a po jeho neutralizaci pak opět přejít na bezchlorovou úpravu. V opačném případě by po reakci chlornanu s guanidinem mohla voda získat žlutozelený nádech a přípravky by ztratily účinnost. 

Bezchlorová bazénová chemie Vodnář vám zaručí opravdovou pohodu létě.

Autor:

Nejčtenější

Vinylová podlaha Thermofix – Teak stříbrný
Podlaha v dětském pokoji musí být teplá a měkká

Hledáte nejlepší podlahu do dětského pokoje pro svou ratolest a nevíte, jaký z materiálů podlahovin zvolit? Chcete, aby vaše dítě nenachladlo od studené země a...  celý článek

Westray Barcelona - nejnovější trendy v nábytkářství -  dekory dřeva...
Novinky od Oresi: Moderní kuchyně pro život a radost z vaření

Současné kuchyně se stále vyvíjejí, aby nám přinášely víc komfortu a radosti. Oresi je největší prodejce kuchyní na českém trhu a své portfolio pravidelně...  celý článek

Další z rubriky

Vybíráte akunářadí? Poradíme, na co se zaměřit a na co si dát pozor.
Vybíráte akunářadí? Poradíme, na co se zaměřit a na co si dát pozor

Moderní akunářadí má své výhody, ale i nevýhody. Pojďme se společně podívat, čemu při výběru věnovat pozornost, abyste vybrali skutečně správně a nářadí vám...  celý článek

Zastiňte okno markýzou.
Zastiňte okno markýzou

Zastíní nejen okna, ale i posezení u domu či jeho část. Pomůže okennímu zastínění v ochraně před přímými slunečními paprsky. Ale také omezí přehřívání...  celý článek

Aukční víkend Aurea Numismatika nabídne mince i vyznamenání.
Aukční víkend Aurea Numismatika nabídne mince i vyznamenání

Aurea Numismatika Praha pořádá svůj další aukční víkend již 20. května 2017. Nabídka je prezentována ve čtyřech katalozích - světová numismatika (79. aukce),...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.