Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Moderní rodinné domy šetří peníze. Návrh od architekta dvojnásobně

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Každý, kdo někdy uvažoval o stavbě rodinného domu, řešil kromě koupě pozemku základní otázku, kde a jak pořídit projekt na dům. Prvními kroky v hledání ideálního domova bývá internet a tištěné katalogy typových domů. Z nich si klient udělá představu, co se mu líbí. A v této chvíli by měl na řadu přijít architekt.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Moderní rodinné domy šetří peníze. Návrh od architekta dvojnásobně | foto: MASTER DESIGN

"Většina klientů nás oslovuje ve chvíli, kdy již mají představu o bydlení a potřebují někoho, kdo jejich představám dá konkrétní tvar," říká architektka společnosti Master Design s.r.o. Zuzana Šperlíková.

Architektonický ateliér Master Design s klienty spolupracuje bezplatně již ve fázi výběru pozemku. Nevhodně vybraná parcela totiž značně ztěžuje možnosti a nápady, jak například nejlépe využít sluneční paprsky, kam dům otevřít či kde naopak vytvořit soukromí. Posuzuje se rovněž otázka umístění inženýrských sítí a nejrůznějších regulativ pro dané území.

"Mnoho klientů není obeznámeno s danou legislativou, koupí pozemek na základě pocitu, ale netuší, že za pár let povede kolem dálnice. V tom lepším případě pak budou muset pouze dodržet předepsaný sklon, tvar a barvu střechy, orientaci hřebene, uliční čáru nebo barvu fasády," dodává Zuzana Šperlíková.

Každá místnost v domě má jiné nároky na soukromí, světlo a umístění v domě. Tyto zákonitosti architekt při návrhu ctí a společně se subjektivními požadavky a vkusem klienta buduje od prázdného listu papíru jedinečnou podobu nového domu.

Architektonický atelier - rodinné domy

Realizace architektonického ateliéru Master Design najdete na stránkách www.architekti-projektanti.cz

Základní koncepci práce ateliéru Master Design popisuje jeho project manager Michal Janáč

"Náš tým architektů a projektantů je díky různorodému složení schopen navrhnout zděné domy i dřevostavby, nízkoenergetické domy, pasivní domy. Za své peníze dostávají klienti péči a práci celého týmu. Výsledkem jsou proto návrhy a projekty, které jsou zpracovány precizně a chytře. Tyto vložené investice se lidem následně díky našemu know-how rychle vrátí, ať už v energetických úsporách nebo při výstavbě. Každý klient má jiné potřeby a podmínky na parcele, a proto každý náš dům je neopakovatelný originál."

Hitem poslední doby jsou především energeticky úsporné domy. "Stejně jako designér dokáže tvarem ovlivnit spotřebu auta, architekt ovlivňuje tvarem spotřebu domu," vysvětluje projektant Master Design Přemysl Král.

"Pokud se však rozhodnete pro nízkoenergetický nebo pasivní rodinný dům, nezapomínejte na fakt, že počáteční investice budou vyšší a samotné úspory přichází teprve s časem. Toto se týká také projektu rodinného domu. Pečlivě vyřešené detaily a tepelné mosty vám ušetří nejen problémy a více práce při realizaci, ale také pozdější náklady na vytápění. Nesprávným postupem se také jeví šetření na stavebním dozoru, který stejně jako dokumentace pro provedení stavby (DPS) zpočátku znamená jistou investici, ale jako obrana před případnou nepoctivostí stavební firmy vás chrání jako neprůstřelná vesta."

Rodinný dům na okraji sídliště

V těsné blízkosti sídliště a frekventované cesty architekti Master Design navrhli moderní rodinný dům s pultovou střechou. Prioritou návrhu bylo v tomto rušném prostředí vytvořit intimitu klidné zahrady rodinného domu při omezených finančních možnostech.

Architekt navrhl, aby samotný dům sloužil jako clona před sídlištěm a cestou. V kombinaci s krytým stáním na jedné straně a prodlouženou zdí na straně druhé vznikl dům, který jakoby objímá zahradu z exponovaných stran a vytváří pocit bezpečí a intimity. Spodní patro nabízí velkorysý prosluněný prostor denní části domu s orientací na jih a západ a s východem na dvě oddělené terasy. Obě terasy jsou zastřešené a nabízí posezení i při nepříznivém počasí. Horní patro je klidovou zónou s ložnicemi.

Moderní rodinné domy

Rodinný dům ve svahu

Od první chvíle, kdy architekt navštívil parcelu, byl ohromen krásným výhledem na okolí. Parcela je v úbočí vysoko nad údolím a svažuje se směrem k jihu. S příjezdovou cestou ze severu má ideální orientaci ke světovým stranám. Základní myšlenkou bylo využít svahu na parcele.

Dům má dvě patra, která jsou terasovitě odskočena. Pořadí pater je zde chytře otočeno oproti běžným zvyklostem. Horní patro, ve kterém je hlavní vstup do domu od cesty, tvoří denní část s obývacím pokojem, kuchyní a terasou. Z tohoto velkého a vzdušného prostoru vedou schody dolů do spodního patra, které tvoří klidovou zónu s ložnicemi. Tento dům je příkladem originálního přístupu k bydlení při investicích do 3 miliónů korun.

Kvalitní architekt Vás dokáže přesvědčit beze slov skicou. Ne pouze naučenou

Kvalitní architekt Vás dokáže přesvědčit beze slov skicou. Ne pouze naučenou frází.

Rodinný dům s okem

Dům je zasazen do malebného prostředí hor pod masivem Radhoště. Dominantou parcely je právě výhled na tuto horu a tomu byl přizpůsoben od počátku návrh domu. Stavební úřad dal architektům z ateliéru Master Design omezení v podobě sedlové střechy, což bylo také limitujícím faktorem.

Výsledný dům je konstrukčně jednoduchý přízemní bungalov. Investorem byla požadována kromě běžných místností hodně využívaná pracovna. Tuto architekt umístil nad obývací pokoj do výrazného mezonetu. Tím se vytvořil netradiční architektonický prvek. Z pracovny a z obývacího pokoje pod ní je velikými prosklenými plochami výhled na hory a okolní krajinu. Prosklené plochy navíc vytvořily z bílé omítky na fasádě elegantní smyčku.

Architektonický atelier - rodinný dům
Autor:

Nejčtenější

Získejte nižší splátky hypotéky díky miminku a ušetřete ročně tisíce
Získejte nižší splátky hypotéky díky miminku a ušetřete ročně tisíce

Plánujete si pořídit vlastní bydlení, ale bojíte se, jak budete zvládat splácet hypotéku, až přijde miminko? Na nastávající rodiče myslí Hypoteční banka, která...  celý článek

Talent a design si hýčkám pod svou střechou, říká majitel české módní značky.
Talent a design si hýčkám pod svou střechou, říká majitel české módní značky

Majitel české módní značky Pietro Filipi si pro tvorbu svých kolekcí vybírá v rámci odvětví designu experty a profesionály na slovo vzaté. A to, že je na to...  celý článek

Kdo chce stavět, míří do Centra vzorových domů
Kdo chce stavět, míří do Centra vzorových domů

Hledáte tip na pěkný rodinný dům? Zajímají vás nejnovější trendy v oblasti moderního energeticky úsporného bydlení? Chcete kvalitní projekt a spolehlivého...  celý článek

Lino: podlaha, která uspokojí nároky celé vaší rodiny.
Lino. podlaha, která uspokojí nároky celé vaší rodiny

Dětské hry, vaši čtyřnozí mazlíčci, každodenní ruch v kuchyni, setkávání se s přáteli. Rodina je živý organismus a to s sebou nese i zvýšené nároky na podlahu,...  celý článek

Automobilová budoucnost vzniká v Praze.
Automobilová budoucnost vzniká v Praze

Česko je automobilová velmoc nejen z hlediska výroby aut a komponent. Vyvíjejí se zde a testují i nejmodernější asistenční systémy, díky kterým jsou auta...  celý článek

Další z rubriky

Je libo byt se soukromým bazénem a zahradou?
Je libo byt se soukromým bazénem a zahradou?

Chcete si užívat komfortu bytu s výhodami bydlení v domě zároveň? V brněnské části Chrlice právě vzniká rezidence Chrlice Place, unikátní propojením toho...  celý článek

Kdo chce stavět, míří do Centra vzorových domů
Kdo chce stavět, míří do Centra vzorových domů

Hledáte tip na pěkný rodinný dům? Zajímají vás nejnovější trendy v oblasti moderního energeticky úsporného bydlení? Chcete kvalitní projekt a spolehlivého...  celý článek

Ubytovna Amas HK nabízí svým zákazníkům i venkovní posezení s možností...
Hledáte levné ubytování v Hradci Králové?

Chystáte se do oblíbené zoologické zahrady, na některý z festivalů nebo na výlet do Babiččina údolí či po hradech a zámcích? Výchozí bod pro vaše poznávání,...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.