Byty
Byty - forma vlastnictví
Dům
Pozemky
Komerční nemovitosti
Lokalita
Kraje
» Hlavní město Praha
» Středočeský kraj
» Jihočeský kraj
» Jihomoravský kraj
» Karlovarský kraj
» Kraj Vysočina
» Královéhradecký kraj
» Liberecký kraj
» Moravskoslezský kraj
» Olomoucký kraj
» Pardubický kraj
» Plzeňský kraj
» Ústecký kraj
» Zlínský kraj
» Evropa
» Asie
» Severní Amerika
» Afrika
Cenové rozpětí v Kč  
(?)
Plocha v m² Plocha parcely v m² (?)
Stav nemovitosti
Konstrukce budovy
Podle počtu podlaží budovy
Počet podlaží budovy
Poschodí bytu
Počet místností
Zařízenost nemovitosti
Vybavení
Způsob vytápění objektu
Aktuálnost
+ další volby
Zavřít box Vymazat formulář
Cenové rozpětí v Kč Plocha v m²
Lokalita
>> Hlavní město Praha
>> Středočeský kraj
>> Jihočeský kraj
>> Jihomoravský kraj
>> Karlovarský kraj
>> Kraj Vysočina
>> Královéhradecký kraj
>> Liberecký kraj
>> Moravskoslezský kraj
>> Olomoucký kraj
>> Pardubický kraj
>> Plzeňský kraj
>> Ústecký kraj
>> Zlínský kraj
Zavřít box Vymazat formulář
Lokalita
Název nebo adresa RK
Zavřít box Vymazat formulář

Mimořádné bydlení na mimořádném místě

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Kdyby vám někdo nabídl, že můžete bydlet ve vlastním domě přímo uprostřed přírodní lokality o rozloze 250 hektarů, nejspíše byste to brali všemi deseti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

top´rezidence| foto: top´rezidence

Kdyby vám ovšem ten člověk navíc tvrdil, že můžete být ze svého domova během deseti minut v centru rušné metropole, asi byste už jen nevěřícně kroutili hlavami. Jenže taková možnost v Praze existuje!

Tím přírodním parkem je Šárecké údolí, romantická a stále zelená oáza, jeden z nejrozsáhlejších pražských parků vůbec, který nese jméno pro proradné Šárce známé ze Starých pověstí českých. Srdcem údolí je pak Divoká Šárka, nejstarší chráněný přírodní útvar na území Prahy, tvořený hlubokou soutěskou Šáreckého potoka lemovaného rozeklanými skalami.

Top Rezidence

A tím mimořádným projektem je top ́rezidence. Luxusní obytný komplex bude tvořit 50 rodinných domů. Ty postupně vznikají v místě bývalé, už dávno nepoužívané cihelny na rozhraní Tiché Šárky a Jenerálky. Půjde o uzavřený komplex obklopený ze všech stran zelení, jehož dominantou bude komín z pálených cihel, který bude i připomínat, k čemu tohle místo v minulosti sloužilo.

„Vytvořili jsme formaci domů, řadových nebo dvojdomů, která umožnila vznik společného parku s klubovnou, s vodní plochou a s herními prvky. Jde do jisté míry o srdce komplexu. To uspořádání je velmi pochopitelné a logické a vychází z tradice venkovských návsí,“ popisuje architekt Jaroslav Šafer z ateliéru Šafer Hájek architekti, který je autorem projektu. Na interiérech domů se pak podílí oceňované studio Olgoj Chorchoj.

Top Rezidence

Každý sám a přesto spolu

Developer a autoři by rádi do luxusního areálu přenesli „sousedskou“ atmosféru známou z Vinohrad či Žižkova. Budoucí obyvatelé budou mít k dispozici kromě soukromých zahrad také společný park, klubovnu a dětské hřiště. Vznikne tak projekt u nás málo vídaného komunitního bydlení. „Věříme, že aktivní část rezidentů využije společných prostor klubovny ke společenským akcím a rychlejšímu seznámení se sousedy.

A ti opatrnější se určitě později přidají. V klubovně mohou pořádat například oslavy narozenin, dětské dny anebo „jen“ společně v TV sledovat sportovní utkání, případně si zde maminky navzájem pohlídají děti,“ říká Otto Koval ze společnosti KKCG Real Estate, která je developerem projektu.

Top Rezidence

U vstupu do areálu bude recepce s ostrahou a v režimu 24/7 zde budou fungovat služby „Chamberlain“ jako úklid, čištění oděvů nebo přebírání pošty.

Třípodlažní domy s mírně zapuštěným prvním podlažím mají obytnou plochu od 176 do 299 metrů čtverečních s dvojgaráží a předzahrádkou. I ty nejmenší mají , 4 ložnice, obývací pokoj s kuchyňským koutem, 2 koupelny a prostor pro saunu. Kombinují klasickou probarvenou omítku s obložením cedrovým dřevem nebo cihelnými pásky.

Top Rezidence

Z 50 domů je přibližně polovina pasivních a zbývající jsou nízkoenergetické. „Naším cílem nebylo dosáhnout pasivity za každou cenu, vycházíme z daností pozemku a respektujeme i orientaci domů vůči světovým stranám. Proto jsou pasivní domy v řadách směřující od severu k jihu. Pasivity, případně nízkoenergetičnosti dosahujeme standardními cestami. Řízeným větráním s rekuperací vzduchu, kvalitní tepelnou izolací nejen u obvodových stěn, ale také střechy a podlah a podobně. Nechtěli jsme jít za hranu jistého komfortu, bylo pro nás důležité, aby vzniklo především uživatelsky přívětivé bydlení,“ vysvětluje Jaroslav Šafer.

Vše potřebné nadosah

O rozsáhlém zeleném území všude kolem už byla řeč. Šárka je protkaná cyklostezkami i stezkami pro pěší, na své si zde přijdou i ti, kteří milují lezení po skalách anebo koupání. V nitru údolí se totiž skrývá jedno z nejsympatičtějších (a prý také nejstudenějších) koupališť v Praze – U Veselíka. A mimochodem, při procházkách tu můžete narazit i na stáda krav či ovcí a koz, které spásají trávu a tím udržují zdejší louky.

Top Rezidence

Vedle zeleně a mimořádné architektury je dalším výjimečným benefitem projektu blízkost všeho, co moderní městský člověk potřebuje k životu. Ke stanici metra Bořislavka, kde jsou veškeré obchody a služby, se odsud autem dostanete za 5 minut, cesta na Dejvické náměstí, které je centrem života na Praze 6, vám nezabere více než 15 minut. Na dohled je pak stanice autobusu, v sousedství se nachází mezinárodní Montessori školka, v blízkosti je International School of Prague a na letiště Václava Havla je to 8 kilometrů.

Máte zájem? Hrubá stavba 1. fáze už je těsně před dokončením. Tak vezměte třeba kolo, vyražte na některou ze Šáreckých cyklostezek a zajeďte se na místo podívat.

O projektu top ́rezidence

Počet domů: 50, z toho 20 v pasivním standardu, 30 nízkoenergetických

Předpokládaný termín dokončení I. etapy (25 domů): léto 2016

Cena: od 13 235.500 Kč vč. DPH

Vybavení: podlahové konvektory a podlahové topné rohože, nucené větrání s rekuperací vzduchu, příprava pro centrální vysavač, domácí telefon se spojením na recepci a s ovládáním vjezdové brány, okna s izolačním trojsklem, venkovní žaluzie, garážová vrata na dálkové ovládání

Developer: KKCG Real Estate, a. s.

Architekt: Šafer Hájek architekti, interiéry Olgoj Chorchoj

Kontakt: www.top-rezidence.cz