Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mami, k babičce už ne! Cestujte s dětmi za poznáním

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
V září teprve půjde do školy, ale už dnes Kryštof ví, kdo jsou Blaničtí rytíři, a že Bavorsko je větší než Česko. S rodiči a bráškou cestoval do Moravského krasu, Legolandu i Paříže. Poznávací cestování s dětmi je nový fenomén.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

S dětmi se nemusíte bát vyrazit ani do velkoměsta, jako je Řím. | foto: Travelove

Moře je klasika. Babičky chata zase nuda. Vycestovat s malými dětmi za poznáním je ale v myslích mnoha rodičů obrovský stres, který za to nestojí.

„S manželem jsme během školy i roky poté procestovali celý svět. Kdykoliv byl čas a peníze, vyráželi jsme objevovat hory, města i cizí kuchyni. Se dvěma malými dětmi mi ale něco takového připadalo strašně náročné – všechno to plánování, rezervace, hledání… I proto vznikl projekt Travelove,“ říká Kateřina Mikulková, jedna ze zakladatelek cestovatelského portálu Travelove.cz.

Zahraniční inspirace

Na západě přitom rodiny s mladšími dětmi cestují celkem běžně – většinou uvnitř domovského státu, ale i do okolních zemí, kam si pohodlně dojedou autem. Dvouhodinový let o kousek dál také není problém.

Tento fenomén dorazil nyní i do Česka. „Cestování s dětmi má samozřejmě svá specifika – je třeba výborně dopředu plánovat, dobře vybírat aktivity i jejich náročnost, ubytování a restaurace vhodné pro děti. Zásadní je děti na cestách zabavit a něco naučit – mají potom oproti svým vrstevníkům lepší všeobecný přehled a jsou tolerantnější,“ vysvětluje pedagožka Monika Šimáková, která je zároveň autorkou dětských tištěných průvodců Travelove.

Klíčem je mít dobrý plán cesty, i pro případy, že nebude azurová obloha.

Klíčem je mít dobrý plán cesty, i pro případy, že nebude azurová obloha.

S cestovatelským portálem si rodiny mohou naplánovat svou cestu na prodloužený víkend po Čechách – do jeskyní okolo Macochy, ale třeba i na Mostecko; nebo si na delší dovolenou vybrat ze vzdálenějších destinací, jako je Barcelona, Řím, Bavorsko nebo Paříž.

Dobrodružnou cestou pro celou rodinu může být festival Mercè v Barceloně.

Dobrodružnou cestou pro celou rodinu může být festival Mercè v Barceloně.

Zážitky podle vkusu

Všechny aktivity na cestách jsou speciálně připraveny právě pro rodiny s dětmi, aby se děti bavily a rodiče nenudili. Kromě procházek zajímavými místy podle tištěného průvodce mohou děti a rodiče objevovat jeskyně, řemesla, místní kuchyni i legendy.

U Boskovic si může celé rodina upéct vlastní frgál ve starodávné peci, v Louvru se vydají dohromady lovit indicie a hádanky po galerii, v Římě si lze vychutnat piknik v parku a lodičky. Každou cestu si rodiny sestaví podle svého vkusu z nabídky desítek aktivit.

Oblíbené jsou pečící a vařící zážitky v kuchyni cizinců.

Oblíbené jsou pečící a vařící zážitky v kuchyni cizinců.

„Jakmile si rodina na portále vybere destinaci a aktivity, které na své cestě chtějí zažít, Travelove se o všechno dál postará. Vybereme vhodné ubytování, sestavíme vybrané aktivity do doporučeného itineráře cesty a všechno zarezervujeme. Před cestou dostanou rodiče svého osobního tištěného průvodce na cestu, který obsahuje plán, praktické informace, zajímavosti, mapy, kontaktní údaje, zkrátka všechno, aby nemuseli nic dalšího studovat a hledat a mohli se soustředit jen na společné dobrodružství,“ vysvětluje postup Katka Mikulková.

Ušetříte čas, zbavíte se stresu

Pro děti připravuje Travelove speciálního tištěného průvodce plného her, hádanek, obrázků a zajímavostí o destinaci. Děti se baví a spoustu se toho naučí.

Tištěný průvodce speciálně připravený pro dítě na danou cestu.

Tištěný průvodce speciálně připravený pro dítě na danou cestu.

„Vybrali jsme si cestu do Bavorska včetně návštěvy Legolandu. Nestarali jsme se opravdu o nic, jenom jsem tedy musela celou rodinku zabalit. Ta úspora času a energie je obrovská, na německých webovkách bychom si navíc těžko cokoliv hledali sami. Všechno jsme měli v průvodci, jen jednou jsme museli použít GPS. Opravdu nás to stmelilo. Děti pak týdny nemluvily o ničem jiném, než co viděly, a musím říct, že i s manželem jsme si cestu užili,“ chválí čtyřicetiletá Lenka, maminka dvou dětí, osmileté Elišky a pětiletého Petříka.

Nuda, nebo zápřah?
Nuda, nebo zápřah?

Kolik kroužků má mít vaše dítě?

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2016 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Ing. Andrejem Babišem.