Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Maledivy: nezapomenutelné zážitky, tyrkysové moře a nádherná příroda

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Maledivy by se daly charakterizovat jako ráj na zemi rozkládající se v Indickém oceánu, tvořený tisíce korálovými ostrůvky, jejichž břehy jsou omývány křišťálově průzračnou vodou. Jednotlivé ostrovy z korálového vápence vyčnívají z Indického oceánu stovky kilometrů severojižním a západovýchodním směrem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nádherné pláže a moře s průzračnou vodou – to jsou Maledivy. | foto: CK Siam Travel International

Tropické teplé vody jsou ideálním prostředím pro korály různých barev i velikostí.

Maledivy se pyšní nezapomenutelnou atmosférou

Maledivské souostroví je tvořeno 1 192 ostrovy a ostrůvky, jejichž celková rozloha zabírá plochu 90 000 km2, z čehož pouze 298 km2 připadá na pevninu - souši. Většina z ostrovů je neobydlená. Ostrovy jsou rozděleny do 26 atolů. Exotickou atmosféru doplňuje azurově modré nebe bez mráčku, nádherné pláže poseté jemným bílým pískem a vzrostlými kokosovými palmami. Jde o neporušený ráj na zemi, kde je moderní komfort v dokonalém souladu s přírodou.

Dovolená na Maledivách je ideálním cílem pro vyznavače šnorchlování i pouhé obdivovatele podmořského života, kteří v těchto místech zažijí neuvěřitelnou podívanou. Ale nejen pro ně jsou Maledivy lákavé a přitažlivé.

Dovolená na Maledivách je kouzelná pro každého, kdo touží po nezapomenutelných zážitcích z nádherné panenské přírody. Pro všechny, kdo touží po klidu a po sluníčku. Maledivy jsou tím pravým místem k odpočinku od stresu a napětí městského života uprostřed kouzelné přírody, mezi přátelskými lidmi.

Nic nenarušuje klidnou existenci, kde se denně dokonale kloubí exotika s moderním prostředím, a kde se až neuvěřitelně kouzelně lesknou paprsky východu a západu Slunce.

Dovolená na souostroví Maledivy uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka. Můžete tu jen plavat a opalovat se. Ale pokud si však chcete místní půvaby více vychutnat i z jiných perspektiv, máte spoustu možností. Podmořskou říši můžete zkoumat při šnorchlování i potápění. Mořskou hladinu můžete vířit při windsurfingu.

Je tu mnoho možností k nezapomenutelným zážitkům. Při potápění v tyrkysově průzračné vodě můžete nejen obdivovat zdejší mořskou faunu a flóru, ale také máte možnost zahlédnout vraky lodí či velká hejna ryb - při troše štěstí tu můžete potkat i kladivouna. Na zdejších ostrůvcích si můžete také vyzkoušet, jaký život vedl Robinson Crusoe. Některé ostrovy jsou propojeny mosty.

Můžete si tady vypůjčit kola a procestovat tuto část Malediv jinak než lodí. Pokud dáváte přednost vodní dopravě, je možno si vypůjčit katamarán, kanoi či plachetnici a brázdit vodní hladinu. Jedinečným zážitkem je i let nad ostrovy hydroplánem.

Maledivy jsou i ideálním místem pro svatební cestu do ráje, případně i pro absolvování svatebního obřadu, který však není na území ČR právně platný. Svatební obřad na Maledivách se může konat v hotelové zahradě, na písečné pláži pod palmami či dokonce pod vodní hladinou. Přesto, že půjde jen o obřad symbolický, to váš svatební den nijak neochudí a i tak (nebo právě proto) si budete moci užít skutečnou svatbu snů.

Maledivy jsou doslova tropickým rájem pro dovolenou. Slunce, jemný písek, všude přítomné kokosové palmy, pestře kvetoucí a krásně vonící keře a podmořský svět překypující životem. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy (Maldives) perfektní destinací pro vaši zaslouženou dovolenou po celý rok. K návštěvě nepotřebujete žádná očkování ani vstupní víza.

Siam Travel International s.r.o. - pláž s lehátky Maledivy

Na Maledivách panuje celoročně nádherné počasí. Foto: CK Siam Travel International

Největším bohatstvím Malediv je jedinečná příroda, na kterou jsou místní lidé náležitě pyšní a všichni se k ní chovají velice ohleduplně, což je vyžadováno i od turistů. Také díky tomu jsou křišťálové laguny stále plné korálů a barevných korálových rybek.

Nejen v hotelu lze prožít dovolenou snů. Nabízí se i pohádkové vodní bungalovy s doškovými střechami a přímým vstupem do moře. Prosklená podlaha obývacího pokoje ve vodním bungalovu s 24 hodinovou službou osobního komorníka je v luxusních resortech samozřejmostí. Mnohé z nich se pyšní i svým vlastním zázemím pro wellness. I toto jsou Maledivy.

Siam Travel International s.r.o. - Maledivy - teplo, krásné pláže

Ubytování na Maledivách – vodní bungalov. Foto CK Siam Travel International

Jinou možností je ubytování v plážových vilách s privátním bazénem a zahradou. I tady najdete veškeré pohodlí a luxus. Absolutním luxusem je možnost povečeřet v podmořské restauraci, nebo strávit celý pobyt na soukromém ostrůvku - i to jsou Maledivy.

Z letiště na váš ostrov budete mít transfer rychlými motorovými čluny (speedboats) nebo vzdušnými taxi, které přistávají přímo na vodě či malými moderními letadly, která vás dopraví i do těch nejvzdálenějších koutů během několika desítek minut. Příznačná je vřelost, vlídnost a pohostinnost stále usměvavého personálu, který o vás bude v hotelových resortech pečovat..

Siam Travel International s.r.o. - Maledivy - teplo, krásné pláže

Teplo, krásné moře a příjemné prostředí – to jsou Maledivy. Foto CK Siam Travel International

V Malé, což je hlavní město a politické, kulturní a hospodářské centrum ostrovní republiky Maledivy, žije celá čtvrtina obyvatel ostrovů. Nachází se zde také mezinárodní letiště. Platí zde zákaz dovážení alkoholických nápojů, v resortech se  však veškeré alkoholické nápoje podávají bez omezení. Nejčastějším dopravním prostředkem na Maledivách je kolo nebo motorka. Celé město Malé obejdete za pouhé dvě hodiny.

Běžně používaným jazykem na Maledivách je Dhivehi. Psaná podoba se nazývá thana, obsahuje 24 písmen a píše se zprava do leva. Běžně dorozumívacím a druhým úředním jazykem je angličtina, v níž jsou uvedeny jídelní a nápojové lístky v hotelích, informace bankách i ostatních úřadech.

Místní měnou je maledivská rufie (MVR), která se dělí na 100 lárí. Maledivská rufie má již několik let pevně stanovený kurz: za 1 USD obdržíme 12,75 MVR a za 1 EUR 17,18 MVR. Běžná je tu možnost platby platebními kartami.

Maledivy se vyznačují slunečným tropickým podnebím. Průměrná denní teplota se zde pohybuje mezi 30°C až 32°C, a to prakticky po celý rok. V noci tu teplota klesá na příjemných 24°C až 27°C. Teplota vody je v oblasti Maledivských ostrovů téměř konstantní, kolem 27°C. Příjemné klima doplňuje stále vanoucí jemný vánek.

Poznejte i vy krásy Malediv s CK Siam Travel International.

Více informací naleznete na www.siamtravel.cz.

Autor:

Nejčtenější

Vinylová podlaha Thermofix – Teak stříbrný
Podlaha v dětském pokoji musí být teplá a měkká

Hledáte nejlepší podlahu do dětského pokoje pro svou ratolest a nevíte, jaký z materiálů podlahovin zvolit? Chcete, aby vaše dítě nenachladlo od studené země a...  celý článek

Westray Barcelona - nejnovější trendy v nábytkářství -  dekory dřeva...
Novinky od Oresi: Moderní kuchyně pro život a radost z vaření

Současné kuchyně se stále vyvíjejí, aby nám přinášely víc komfortu a radosti. Oresi je největší prodejce kuchyní na českém trhu a své portfolio pravidelně...  celý článek

Holčička, nebo chlapeček? Stačí si vybrat! Známe recept...
Holčička, nebo chlapeček? Stačí si vybrat! Známe recept...

Plánujete pořízení miminka? Přejete si mít chlapečka, který bude pokračovatelem rodu, nebo vám tento historicky dochovány model nic neříká a toužíte po...  celý článek

Elektromobil – auto budoucnosti?
Elektromobil – auto budoucnosti?

Počet elektromobilů na českých silnicích každoročně roste, za posledních 5 let více než patnáctinásobně. Jejich prodej navíc Česká republika, ale zdaleka nejen...  celý článek

Další z rubriky

Prožijte léto na Lipně a užijte si parádní dovolenou s celou rodinou.
Prožijte léto na Lipně a užijte si parádní dovolenou s celou rodinou

Slunce, koupání, obklopení nádhernou přírodou a nepřeberné možnosti zábavy pro celou rodinu. Co více si pro dokonalou dovolenou přát? Léto na Lipně přináší od...  celý článek

Cestování Čechů se mění. Nová rizika vyvíjí tlak na kvalitu služeb.
Cestování Čechů se mění. Nová rizika vyvíjí tlak na kvalitu služeb

Za poslední dva roky se výrazně změnily trendy v cestování. Prioritou ve výběru dovolené je bezpečnost. Cestovní kanceláře proto evidují zvýšený zájem o nové...  celý článek

Vyrážíte letos do Chorvatska? Víme, kde ušetřit
Vyrážíte letos do Chorvatska? Víme, kde ušetřit

Přestože my Češi už máme Chorvatsko proježděné křížem krážem, stále je zde co objevovat. A i když je pro nás tato destinace cenově velmi dostupná, i tak můžeme...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.