Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lékařská fakulta Masarykovy univerzity je konkurenceschopná i v Evropě

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Brněnská lékařská fakulta poskytuje svým studentům ucelené vysokoškolské vzdělání zakončené udělením titulu podle studijního programu: bakaláře (Bc.), magistra (Mgr.), doktora medicíny (MUDr.) a doktora zubního lékařství (MDDr.).

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

MUNI | foto: MUNI

Výuku teoretických předmětů posluchači lékařské fakulty absolvují v novém Univerzitním kampusu v Bohunicích. Zdejší výuková pracoviště jsou vybavena prostornými učebnami, k dispozici jsou i velké posluchárny s nejmodernější audiovizuální technikou. Jednotlivé teoretické ústavy mají kvalitní přístrojovou techniku pro výuku i výzkum.

Klinická výuka se pak uskutečňuje ve Fakultní nemocnici Brno (FN Bohunice, Dětská nemocnice, Porodnice na Obilním trhu), ve Fakultní nemocnici u svaté Anny, v Úrazové nemocnici a na Klinice komplexní onkologické péče (Masarykův onkologický ústav). Výuku nelékařských oborů organizuje sedm specializovaných kateder.

Praktické zkušenosti, na které se klade stále větší důraz, získávají studenti všech oborů také v průběhu prázdninových praxí ve zdravotnických zařízeních v několika krajích ČR. Jako každá vysoká škola, snaží se i Lékařská fakulta Masarykovy univerzity obstát v české i mezinárodní konkurenci. Proto zájemcům o studium skutečně má co nabídnout.

1.Možnost přijetí bez přijímací zkoušky

Od roku 2013 studenti s vynikajícím středoškolským prospěchem mohou být do studijních oborů Všeobecné lékařství a Zubní lékařství přijati bez přijímací zkoušky. Hlásit se takto mohou uchazeči se studijním průměrem do 1,1 za studium na střední škole.

2.Kvalitní výuka

V roce 2014 se podařilo završit celofakultní projekt OPTIMED „Optimalizovaná výuka všeobecného lékařství: horizontální a vertikální propojení, inovace a efektivita pro praxi“. Ten umožnil studentům i učitelům spolupracovat na aktualizaci a kultivaci výuky na lékařské fakultě a připravovat inovované výukové materiály. V roce 2015 i na základě závěrů z tohoto projektu škola získala aktualizovanou reakreditaci studijního oboru Všeobecné lékařství do roku 2025.

3.Program P-pool pro nadané studenty

Nejlepším přijatým studentům v oboru všeobecné lékařství je od akademického roku 2013/2014 nabídnuta možnost zařazení do skupiny s rozšířenou vědeckou přípravou, jde o tzv. program P-Pool (Pregraduální program pro motivované studenty lékařství s rozšířenou vědeckou přípravou).

MUNI

Kritéria pro přijetí do tohoto programu zohledňují výsledky středoškolského studia, přijímacích zkoušek i vlastní aktivity a zájem studentů o vědeckou práci (např. středoškolská odborná činnost). Nezbytnou podmínkou je velmi dobrá znalost anglického jazyka.

Cílem P-Poolu je, podobně jako při studiu tzv. MD-PhD programů na některých zahraničních univerzitách, připravit studenty LF MU Brno na práci špičkových vědeckých pracovníků v oblasti biomedicíny i špičkových klinických lékařů nové generace. Ti by později měli být schopni dalšího postgraduálního vzdělávání v plném rozsahu klinických, teoretických oborů, základního výzkumu a bioinženýrství.

4.Možnost podílet se na výzkumu již během studia

Brněnská lékařská fakulta je významnou vědeckovýzkumnou institucí, jejíž zaměstnanci spolupracují na mnoha medicínských, biomedicínských a biologických projektech na nejvyšší úrovni. Jedná se např. o mezinárodní projekty CEITEC a ICRC. Také studenti se již od prvních ročníků mohou zapojit do výzkumných projektů. Ve vyšších ročnících je vítána jejich vědeckovýzkumná i klinická práce na ústavech a klinikách. Výsledky mohou prezentovat na každoroční studentské vědecké konferenci, dle možností i na dalších tuzemských i zahraničních fórech, konferencích a kongresech.

5.Studentský život

Na lékařské fakultě je též velmi aktivní studentská organizace Spolek mediků, která pořádá množství kulturních i odborných akcí. IFMSA (International Federation of Medical Students Association) každoročně zprostředkovává prázdninové vědecké a klinické stáže desítkám studentů.

6.Zázemí pro studenty

MUNI

MUNI

Bohunický univerzitní kampus zahrnuje také další zázemí. Prostor pro studium poskytuje velkoryse řešená Knihovna univerzitního kampusu se studovnou. V centrální části kampusu se nachází bohatě zásobená prodejna knih. Občerstvení zde nabízejí dva bufety, na kávu lze zajít do kavárny s krásným výhledem na Brno. Univerzitní kampus je spojen mostem s obchodním a stravovacím centrem Campus Square. Příchozí v něm najdou studentskou menzu Academic restaurant a další obchůdky. Velkou výhodou je sousedství a propojení kampusu s Fakultní nemocnicí Brno, jednou z největších fakultních nemocnic v ČR.

7.Uplatnění absolventů v praxi

Všechny obory na Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Brno jsou velmi zajímavé, zaměřené na praxi a žádané na trhu práce. Její absolventi mají výborné uplatnění na trhu práce. Mnoho absolventů magisterských studií pokračuje na fakultě v doktorských studijních oborech. Ti nejlepší pak mají příležitost přímo na fakultě nastartovat svou akademickou kariéru jak na teoretických ústavech, tak na klinikách.

Svým postavením a kvalitou absolventů se Lékařská fakulta Masarykovy univerzity řadí k renomovaným lékařským školám v ČR i v Evropě.

Více informací na www.med.muni.cz.

Hlavní zprávy

Těhotná? Nechte si poradit od zkušených maminek
Těhotná? Nechte si poradit od zkušených maminek

Přihlaste se na eMimino.cz a zeptejte se zkušenějších maminek na cokoliv, co vás zajímá.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.