Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Le Cheque Déjeuner: optimální hodnota stravenky pro rok 2011 je 94 Kč

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Stravenky a benefity jsou v České republice oblíbeným způsobem doplňkového odměňování zaměstnanců. Pro zaměstnavatele jsou vítanou formou daňové optimalizace, zároveň podporují i motivaci a loajalitu zaměstnanců. Předním dodavatelem benefitů v České republice je společnost Le Cheque Déjeuner.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Le Cheque Déjeuner: Optimální hodnota stravenky pro rok 2011 je 94 Kč | foto: REMMARK, a.s.

Le Cheque Déjeuner v této souvislosti upozorňuje na možnost navýšení nominální hodnoty stravenek pro zaměstnance na optimálních 94 Kč. Stravenky tak i přes inflaci a nárůst cen stravování nemusí ztrácet svoji kupní sílu.

Navýšení hodnoty stravenky, byť jen o 5 Kč, znamená, že stravenka neztrácí svoji hodnotu ani v období inflace a nárůstu cen stravování. Ideální výše pro maximální daňové zohlednění v roce 2011 činí 94 Kč, přičemž tyto náklady jsou až do 55 % odečitatelnou položkou.

Zaměstnavatelé tak nejenom uspoří na daních, ale zároveň i zvýší motivaci a loajalitu svých zaměstnanců. Nepodstatný není ani potvrzený fakt, že stravenky přispívají ke zvýšení úrovně stravování zaměstnanců. Ti oceňují především reálné navýšení jejich finančního příjmu, a to bez odvodů daně ze mzdy a na zdravotní a sociální pojištění.

Le Cheque Déjeuner 1

Stravenky v praktické šekové knížce mohou zaměstnanci uplatnit podle vlastní chuti a potřeby ve více než 32 000 stravovacích zařízení po celé ČR. Výhodnost jídelních kuponů oproti příspěvku do mzdy lze přesně vyčíslit, upozorňuje společnost Le Cheque Déjeuner.

Vezměme v úvahu situaci, kdy se zaměstnavatel rozhoduje mezi zajištěním jídelních kuponů a zvýšením mzdy. Uvažujeme o dosavadní hrubé mzdě Kč 17 000,-. Počítáme-li průměrně 21 dní v měsíci, celková částka vyjde měsíčně na Kč 1 974,- (při hodnotě stravenky 94 Kč). Daňově uznatelný příspěvek zaměstnavatele na stravné činí 55%, tj. Kč 1 086,- (zaměstnanec doplatí 45 %, tj. Kč 888,-).

Ve srovnání s finanční prémií Kč 1 086,- činí měsíční úspora na 1 zaměstnance z pohledu zaměstnavatele Kč 369,- (tj. Kč 4 428,- za rok), pokud poskytne zaměstnanci stravenky. Zaměstnanec uspoří měsíčně Kč 344,- (Kč 4 128,- za rok).

Stravenky, které dodává mimo jiné i Le Cheque Déjeuner, mohou uspořit až 8 556,- Kč na jednoho zaměstnance za rok oproti navýšení ve mzdě.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Mountfield
Výprodej: galaktické slevy v Mountfieldu

Všechno za polovic! A to dokonce v době, kdy je ještě na zahradách sezona v plném proudu, takže, co si člověk pořídí, to si ještě letos do sytosti užije.  celý článek

Léto s Huawei má pořádnou šťávu
Léto s Huawei má pořádnou šťávu

Umíte si vůbec představit vyrazit v létě někam bez svého telefonu v kapse? Sotva! Vždyť celý rok telefon nedáme z ruky.   celý článek

Dva nové rodinné patrové domy vyvinula společnost Natura Space CZ a představí...
BĚŽTE ZA EVČOU a splňte si svůj sen o bydlení

Eva Vrabcová - Nývltová bude velet dětským běžeckým závodům. Den plný běhání spojený s představením nových patrových rodinných domů pořádá Natura Space CZ v...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.