Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Konference Digitální Česko: identifikace slabin a diskuze řešení

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Friedrich Naumann Fundation a dalšími partnery pořádají 29. února 2016 mezinárodní konferenci na téma Digitální Česko.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V minulosti končily veškeré snahy o digitalizaci a modernizaci úřadů trestním oznámením či obrovskou finanční ztrátou. To vedlo k praktickému ukončení veškerých kroků, které měly Českou republiku pokrýt kvalitním bezdrátovým připojením a státní správu zmodernizovat pro potřeby digitálního věku. Z tohoto důvodu jsou české veřejné instituce v oblasti digitalizace často kritizovány kvůli zaostalosti a to jak ze strany občanů ČR, tak ze strany EU.

Konference Digitální Česko chce ukázat, že digitalizace neznamená problémy a komplikace spojené s nefunkčními úřady a obrovskými částkami za pokuty, nýbrž možnost, jak naopak zefektivnit chod úřadů a jejich provoz zlevnit. Konference chce také znovu otevřít dialog mezi českou státní správou a soukromým sektorem nad klíčovými body digitální ekonomiky. Cílem konference je proto identifikovat hlavní sporné body a možnosti řešení v konkrétních oblastech:

  • kterým by se měly veřejné instituce věnovat ke zlepšení vlastní činnosti a efektivity ve prospěch občanů
  • kde je zásah veřejné moci nutný k dalšímu rozvoji digitální ekonomiky
  • kde jí veřejná moc naopak vytváří zbytečné překážky

Institut pro politiku a společnost uchopí téma digitalizace v lepším světle. Digitalizace není nutné se bát, i když mají Češi celou řadu negativních zkušeností (např. OpenCard, nový systém registrace vozidel, atp.). Konference Digitální Česko umožní navázat větší spolupráci mezi hlavními aktéry - úřadem a soukromým sektorem – tak, aby se v budoucnu i o Česku dalo tvrdit, že je digitalizované.

Hlavními hosty a řečníky konference jsou Antanas Gouga, europoslanec (Litva), Dita Charanzová, europoslankyně (Česká republika), Anna Piperal (e-government, Estonsko) a Jaromír Novák, předseda Českého telekomunikačního úřadu.

Konference odpoví na mnohé otázky především v oblastech inovací, digitálního bankovnictví a finančních technologií, kybernetické bezpečnosti, vzdělávání 4.0 a smart cities.

Pozvání přijalo mnoho významných hostů a přednášejících:

  • Adriana Krnáčová, primátorka hl. města Prahy
  • Bernard Bauer (ředitel Česko-německé obchodní a průmyslové komory, Německo)
  • Jana Brodani (výkonná ředitelka Asociace pro kapitálový trh České republiky)
  • Pavel Baudiš (majitel Avast Software)
  • Pavel Kysilka (bývalý výkonný guvernér ČNB a generální ředitel ČS)
  • a mnoho dalších.

Více informací o řečnících a programu včetně registračního formuláře najdete na www.politikaspolecnost.cz.

Institut pro politiku

Posláním thnik-tanku Institut pro politiku a společnost je kultivace českého politického a veřejného prostoru prostřednictvím hloubkové otevřené diskuse a vytvoření živé platformy, která pojmenovává problémy a nabízí recepty pro jejich řešení.

Hlavní zprávy

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.