Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Konec realitní krize, začíná doba vhodná k investování do nemovitostí

Komerční sdělení   12:00aktualizováno  12:00
Celosvětová finanční krize, která silně otřásla trhem s realitami, pomalu odeznívá. Pro zájemce o koupi nemovitosti má tato krize pozitivní důsledky, jedním z nich je například snížení cen realit. Pokles cen byl patrný především u panelových bytů. Dalším z kladů je i oživení hypotečního trhu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

EVROPA realitní kancelář, s.r.o. | foto:  EVROPA realitní kancelář, s.r.o.

V současné době se banky předhánějí s nabídkou úrokových sazeb, o kterých si mohli klienti před několika lety nechat jen zdát. Přišel konec realitní krize a kupující této skutečnosti hojně využívají.

Velmi často se setkáváme s případy, které nazýváme "malé kulové blesky" neboli nákup x prodej. Kupující si u nás vyberou a zarezervují nemovitost s tím, že musí následně prodat tu, kterou již vlastní. Při současné široké nabídce nemovitostí na realitním trhu si prodávající ve většině případů rád na peníze počká.

Začíná doba vhodná k investování do nemovitostí, přišel totiž konec realitní krize

Koncem roku 2010 se o koupi vlastní nemovitosti začali ve větší míře zajímat klienti bydlící v pronájmu, což představuje další stimul pro realitní trh. Nájemné v bytech neklesá, ba naopak, zatímco kupní ceny nemovitostí jsou nyní velmi přijatelné.

Například ceny bytů 3+1 v Kolíně klesly zhruba o 30 procent. Mnohým nájemníkům se proto nyní vyplatí koupě vlastní nemovitosti. V současné době, kdy můžeme říct, že přišel konec realitní krize, je to opravdu vhodný způsob investice a také jedna z nejjistějších a nejméně rizikových variant, jak zajistit či dokonce zhodnotit své úspory.

Foto

Nespornou výhodou je i velké pročištění realitního trhu. Krize dovedla některé realitní kanceláře ke krachu, mnoho jich muselo ukončit činnost. I přes to, že nastal konec realitní krize, nemá to žádná realitní kancelář lehké. Aby uspěla, musí nabídnout servis na patřičné úrovni.

Prodávající by si měl vybrat jednu realitní kancelář, která poskytuje komplexní služby a má kvalitní a účinnou inzerci. Vaše nemovitost musí být vidět, proto opravdu nestačí umístit nabídku na dva internetové servery.

Neustále velmi pečlivě vyhodnocujeme, jaké médium je pro tu kterou konkrétní nemovitost nejúčinnější. Z našich statistik například vyplývá, že 30 % kupujících našlo svou nemovitost v tištěné inzerci.

EVROPA realitní kancelář využívá všechny dostupné možnosti prezentace nemovitostí - vydáváme vlastní realitní magazín v celorepublikovém nákladu, inzerujeme v nejrůznějších realitních novinách a časopisech, na více než osmdesáti internetových realitních serverech atd.

Konec realitní krize. Kupující tohoto faktu hojně využívají

Kolínsko je vyhledávanou lokalitou z hlediska výborné dopravní dostupnosti jak do Prahy, tak do Hradce Králové. Tento polabský region se vyznačuje nízkou nezaměstnaností. Velkou zásluhu na tom má automobilka v průmyslové zóně Kolín – Ovčáry, ve které pracují lidé z celé ČR.

Často se sem stěhují celé rodiny a shánějí bydlení. Jen za poslední tři měsíce bylo deset našich klientů kupujících nemovitost z lokalit s vysokou nezaměstnaností nebo ze zátopových oblastí.

Aleš Janeček, jednatel realitní kancelář roku 2010, EVROPA Kolín, ales.janecek@rkevropa.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

E-shopů je hodně. Víte, jak obstát v konkurenci?
E-shopů je hodně. Víte, jak obstát v konkurenci?

Každý měsíc u nás vzniknou desítky e-shopů a také jich desítky zaniknou. Inspirovaly vás příběhy iDNES.cz o Pavlu Tesaříkovi, který stojí za fenoménem...  celý článek

Móda v Brně slaví padesátku, přijedou i známí návrháři.
Móda v Brně slaví padesátku, přijedou i známí návrháři

Co se bude nosit příští jaro a léto? Odpověď najdete na veletrzích STYL a KABO, které se v Brně konají dvakrát do roka už 25 let. Na jubilejní 50. ročník se...  celý článek

UNYP poskytuje svým studentům nejlepší kariérní příležitosti.
UNYP poskytuje svým studentům nejlepší kariérní příležitosti

Na Univerzity of New York in Prague (UNYP) se uskutečnil zatím nejúspěšnější kariérový týden. Týden kariéry - UNYP Career Week -zahrnoval řadu akcí, které...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.