Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kdy řešit lyžařské zájezdy na jarní prázdniny? Hned. Vyplatí se to

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
S koncem prázdnin žijí rodiče školáků návratem z prázdninového do normálního režimu plného povinností, zajišťováním kroužků a pomůcek. Jarní prázdniny se mohou zdát příliš daleko. Ale pokud chcete získat nejlepší místa za výhodnějších podmínek, nečekejte a jednejte hned.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kdy řešit lyžařské zájezdy na jarní prázdniny? Hned. Vyplatí se to! | foto: CK Neckermann

Jak se v široké nabídce zimních zájezdů zorientovat a podle čeho si vybírat destinaci pro jarní prázdniny poradí Lucie Lenochová, produktová ředitelka z CK Neckermann.

1.Kdo dřív přijde…

„Nabídka lyžařských a relaxačních pobytů na zimní sezónu 2015/2016 je nyní nejpestřejší a přináší široký výběr ubytování,“ říká Lucie Lenochová, produktová ředitelka z CK Neckermann. Nejvíce zimních zájezdů se prodává v září. Únorové a březnové termíny jsou přitom velmi atraktivní, a to nejen pro rodiny se školáky, ale také pro páry. U řady hotelů totiž již v tomto období klesají ceníkové ceny a přitom je na horách ještě velké množství sněhu. Nejlepší místa na jarní prázdniny je proto dobré si rezervovat v předstihu.

„Pro ty, kteří si v září zakoupí zájezd z naší zimní nabídky a vyplní jednoduchý on-line formulář, máme připravenou rakouskou dálniční známku na deset dní zdarma,“ říká Lucie Lenochová z CK Neckermann. V nabídce nechybí ani výhodné first minute nabídky, speciální akce na skipasy či regionální turistické karty s řadou atraktivních slev.

Kdy řešit lyžařské zájezdy na jarní prázdniny? Hned. Vyplatí se to!

Kdy řešit lyžařské zájezdy na jarní prázdniny? Hned. Vyplatí se to!

2.Od modré po černou

Volbu lokality i ubytování ovlivňuje také lyžařská úroveň vašich ratolestí. V lyžařských střediscích jsou samozřejmě obvykle zastoupeny všechny typy sjezdovek, aby si na své přišel každý návštěvník. Barevné značení evropských sjezdovek od modré po černou odpovídá mezinárodnímu standardu, proto si podle barvy můžete napříč destinacemi vybrat, na který ze svahů se vydáte. Pro začátečníky jsou ale vhodnější střediska, kde jsou mírné sjezdovky a nižší počet dalších lyžařů. Mezi takové destinace patří například italská oblast Monte Bondone či rakouská Neukirchen Wildkogel-Arena.

„Pro začínající lyžaře a také v případě, že s sebou kromě školáka máte i jeho mladšího sourozence, jsou vhodné hotely přímo u sjezdovky. Nebudete je tak unavovat dalším cestováním a navíc máte vždy při ruce náhradní oblečení a potřebné zázemí pro případ, kdy s mladším sourozencem potřebujete odpočívat dříve,“ radí Lucie Lenochová z CK Neckermann.

Pokud chcete výuku lyžování svých potomků svěřit do rukou odborných instruktorů, nemusíte se v obavě z jazykové bariéry omezovat pouze na české, případně slovenské hory. Například v Rakousku naleznete více než 20 lyžařských škol s česky mluvícími instruktory.

Naopak více sjezdovek pro pokročilé lyžaře užívající si náročnější terén najdete například v rakouských oblastech Schladming Dachstein, Nassfeld nebo Saalbach či italských Val di Fassa nebo Val Gardena. K náročnějším patří také lyžařské oblasti ve Švýcarsku, kde jsou celkově vyšší hory.

Kdy řešit lyžařské zájezdy na jarní prázdniny? Hned. Vyplatí se to!

Kdy řešit lyžařské zájezdy na jarní prázdniny? Hned. Vyplatí se to!

3.Po vlastní ose

Pro cesty do nejoblíbenějších lyžařských destinací, kterými jsou pro Čechy v období jarních prázdnin především Rakousko, Itálie a tuzemské hory, bývá nejčastěji využívána vlastní doprava autem. Je praktická hned z několika důvodů, k nimž patří možnost využívat automobil i v cílové destinaci, a to jak pro přejíždění mezi jednotlivými lyžařskými areály, tak i pro další volnočasové aktivity. Důležité také je, že nejste omezeni váhou zavazadla, což v případě sportovního vybavení a zimního oblečení hraje velkou roli. Pro řadu lidí se cesta autem s přestávkami stává příjemnou součástí dovolené. Samozřejmostí je ale seznámit se se specifiky a místními nařízeními pro řízení vozidla ve všech zemích, jimiž projíždíte, a také s jízdou na sněhu a náledí. Ověřte si také, v jakém období je nutné používat v daných destinacích zimní pneumatiky.

„Řidičům doporučujeme, aby si s sebou vzali také havarijní pojištění, tiskopis „Zpráva o nehodě“ v anglickém jazyce, pokyny pojišťovny, jak postupovat v případě nehody, a případně asistenční karty. Před odjezdem zkontrolujte, zda jsou platné známky o provedení emisí a STK vylepeny na registrační značce vozidla. V případě, že nejste majiteli vozidla, kterým cestujete, raději s sebou vezměte úředně ověřené zplnomocnění k používání svěřeného vozidla přeložené do angličtiny,“ radí Lucie Lenochová z CK Neckermann.

Kdy řešit lyžařské zájezdy na jarní prázdniny? Hned. Vyplatí se to!

Kdy řešit lyžařské zájezdy na jarní prázdniny? Hned. Vyplatí se to!

4.Ze svahu do lázní

Stále populárnější je v případě zimních zájezdů kombinace sportovního vyžití a relaxu. „Proto jsme pro letošní sezónu rozšířili nabídku hotelů s wellness, a to napříč destinacemi,“říká Lucie Lenochová z CK Neckermann. „Pokud vám hotelové wellness nestačí, vyrazte třeba na Slovensko. Najdete zde jak špičková lyžařská střediska, tak skvělé termální lázně,“ doporučuje Lucie Lenochová z CK Neckermann. Kromě odpočinku si hosté na horách často užívají také gastronomické speciality, jimiž jsou vyhlášená například rakouská střediska. Milovníci kultury se mohou vydat například do rakouského Bad Gasteinu, což je lázeňské město, kde se koná zimní jazzový festival.

5.Vaší rodině na míru

V současné době lze hotely vybírat i podle toho, s kým se do nich chystáte. Pro rodinnou dovolenou jsou tou pravou volbou hotely pro rodiny s dětmi, které nabízejí například herny, minikluby, hlídání dětí, prostorné apartmány či rodinné pokoje. Stejně jako v případě destinací pro letní dovolené také na horách přibývá hotelů, které jsou vstřícné k majitelům psů, takže na jarní prázdniny můžete vzít i svého čtyřnohého mazlíčka. „Pokud cestujete s vaším domácím mazlíčkem, mějte na paměti, že při opouštění území ČR je nutno zajistit pro zvíře pas, kde budou uvedeny záznamy o absolvování nutných očkování zvířete, atd.,“ připomíná Lucie Lenochová z CK Neckermann.

TIP PRO VÁS: Od prvních obloučků po pořádnou lyžovačku

Plánujete-li na jarní prázdniny rodinnou dovolenou, zkuste například Hotel Löffele NNN+ v Rakousku. V ceně zájezdu je 5denní skipas pro lyžařskou oblast Gitschtal a 1denní skipas pro oblast Nassfeld. Destinace je vhodná jak pro začátečníky, tak i pokročilé, takže se vaše děti budou moci rozjezdit na mírných svazích a ke konci pobytu vás možná překvapí a budete si společně moci vyrazit i na náročnější svahy v Nassfeldu. Hotel nabízí stravování formou plné penze, přičemž oběd je podáván v horských boudách přímo u sjezdovek. V hotelu nechybí dětský koutek, pro relax je připravena sauna a parní lázeň. V hotelu je zdarma WiFi. Více informací naleznete zde: http://www.ckneckermann.cz/hotel-loffele-12834/zimni-dovolena-autem.html

CK Neckermann

CK Neckermann

Podrobnější informace a nabídku zájezdů najdete na www.ckneckermann.cz.

O CK Neckermann

Cestovní kancelář Neckermann je součástí koncernu Thomas Cook Group, dvojky ve svém oboru na celoevropském trhu. Thomas Cook zastřešuje celkem 37 touroperátorů, mezi nejvýznamnější z nich patří například Neckermann Reisen v Německu, Rakousku, Francii, Belgii, Holandsku, Polsku a Maďarsku. Pod obchodní značkou Neckermann Cestovní kancelář nabízíme zájezdy a dovolené po celém světě. V České republice působí CK Neckermann od roku 2007. Má zde více než 8 vlastních poboček, 53 franšíz a přes 1000 provizních prodejců. S cestovní kanceláří Neckermann se můžete vydat k moři, autem po Evropě, do předních lyžařských středisek nebo na romantický víkend do jedné z evropských metropolí či vyrazit za zábavou do zábavních parků. Perfektní dovolená pro každého.

Autor:

Nejčtenější

Zemana ve hře o prezidenta válcují záporné hlasy.
Zemana ve hře o prezidenta válcují záporné hlasy

Do občanské hry Prezident 21 se na internetu zapojilo už přes 150 000 lidí z celého Česka. Z celkem 543 navržených kandidátů vede stále Jiří Drahoš, následován...  celý článek

Cukrovku lze vyléčit. Ale zatím jen chirurgicky.
Cukrovku lze vyléčit. Ale zatím jen chirurgicky

Nadpis možná působí trochu absurdně, ale musíme se smířit se zjištěním, že léky cukrovku léčí, zatímco operace ji může vyléčit. Toto zjištění je jedním z...  celý článek

Chorvatské ostrovy vás zaručeně okouzlí. Využijte ceny last minute.
Chorvatské ostrovy vás zaručeně okouzlí. Využijte ceny last minute

Prožijte svou dovolenou v naprostém klidu a pohodě. Vždyť shonu máte ve všední dny nad hlavu! Načerpejte nové síly na pláži, projděte se po historických...  celý článek

Studium MBA se v Česku těší stále větší oblibě. Proč?
Studium MBA se v Česku těší stále větší oblibě. Proč?

Jakým vzděláním si prošli ti, kteří za jméno připojují zkratku MBA? A proč jsou MBA školy čím dál tím oblíbenější? Titul MBA pochází z anglického Master of...  celý článek

Máme pro vás 35 výletních tipů na letní dovolenou
Máme pro vás 35 výletních tipů na letní dovolenou

Počet Čechů, kteří cestují raději autem než letadlem, rok od roku roste. Za loňský rok jich byla již více než polovina. Je jedno, zda vyrazíte jen na krátký...  celý článek

Další z rubriky

S mobilní aplikací pro Android a iOS cestujete za výhodnou sazbu 19,90 Kč/km.
Jaké taxi se vyplatí pro cesty z pražského letiště?

Sezóna dovolených a leteckých zájezdů se kvapem blíží a s ní i řešení vlastní dopravy, včetně zavazadel, na pražské letiště. Při návratu z dovolené, s těžkými...  celý článek

Za typickými hrázděnými domy jižního Německa, na slunné pláže ostrove Tenerife...
S průvodci na cesty od freytag & berndt zjistíte, jak chutná svět

Také patříte mezi ty, co považují výjezd do cizích krajů za jedinečný zážitek? Pokud plánujete vydat se na cesty a zatím nevíte, kterou z destinací naší...  celý článek

Pat a Mat mají v pražském muzeu vlastní studio.
Pat a Mat mají v pražském muzeu vlastní studio

Novou interaktivní výstavu věnovanou světu dvou legendárních postaviček Pata a Mata uvádí muzeum voskových figurín Grévin Praha. Pat a Mat mají v pražském...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.