Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

KB nabízí začínajícím podnikatelům snazší přístup k financování

Komerční sdělení   12:49aktualizováno  12:49
Česká ekonomika prochází úspěšným obdobím. V minulém roce dominovala evropským statistikám v růstu HDP, a to přesto, že začínající podnikatelé měli (minulý čas je zde na místě) ztížený přístup k finančním zdrojům. S novým rokem však přišla změna.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

KB | foto: KB

Začínající podnikatelé, například řemeslníci, mají nyní možnost získat na rozjezd svého podnikání až milion korun. S touto atraktivní novinkou přišla Komerční banka, proto jsme se na podrobnosti zeptali Martina Ehrenbergera, manažera Segmentového řízení pro malé podniky.

Skutečně mohou začínající podnikatelé získat v Komerční bance až 1 milion korun?
Skutečně. To, co z našeho pohledu dlouhodobě přibržďovalo českou ekonomiku, byla absence efektivní podpory lidí, kteří se rozhodli jít vlastní cestou. Těm nyní nabízíme pomocnou ruku – Profi úvěr Start. Není pro nás přitom podstatné, zda už má podnikatel za sebou nějakou historii, nebo s podnikáním právě začíná, ale to, do jaké míry je jeho podnikatelský plán reálný a životaschopný.

Rozumím tomu správně, že poskytnete financování i v případě, pokud podnikatel nemá zatím k dispozici výkazy za první rok podnikání?
Přesně tak. Naši podporu nestavíme na historii podnikání, ale, jak jsem již uvedl, na kvalitě podnikatelského plánu. Zajímá nás, zda je nabídka produktů či služeb poskytovaných žadatelem o financování konkurenceschopná, zda ví, kdo budou jeho zákazníci, jaké budou celkové náklady, kde bude podnikat apod.

Můžete uvést příklad podnikatele, pro kterého je toto financování určené?
Může jít například o řemeslníka, který právě ukončil školu, nebo se rozhodl odejít z větší firmy a osamostatnit se. Není rozhodující, zda jde o instalatéra, pokrývače nebo lakýrníka. Každý z nich bude potřebovat profesionální nářadí, auto či vlastní dílnu. To vše si bude moci s podporou Komerční banky pořídit a začít pracovat sám na sebe. Podporu u nás najdou i podnikatelé, kteří potřebují rozšířit výrobní prostory, modernizovat své vybavení, nakoupit zásoby apod.

Co pro získání úvěru musí začínající podnikatel udělat a kolik to bude stát?
Naším záměrem bylo celý proces co nejvíce zjednodušit. Proto jsme připravili přehledný dotazník, kde žadatel popíše svůj podnikatelský záměr. Následně stačí dotazník spolu s živnostenským listem nebo výpisem z obchodního rejstříku přinést do pobočky Komerční banky.

Pokud bude žadatel potřebovat konzultaci, může si sjednat schůzku s bankovním poradcem, případně navštívit semináře, které budeme pro začínající podnikatele během roku organizovat. Úvěry budou poskytovány za úrokovou sazbu maximálně 9,9 % p. a. Pro většinu úvěrů využijeme podpory záručních programů Evropského investičního fondu, které KB za tímto účelem jako první banka na českém trhu získala.

Lze už nyní specifikovat, kdo na toto výhodné financování nedosáhne?
Cílem je maximum záměrů podpořit. Hlavními důvody, které mohou získání úvěru zkomplikovat, jsou negativní záznamy v úvěrových registrech a nekonkrétnost nebo nereálnost předloženého podnikatelského plánu.

Jedná se o první aktivitu KB v oblasti podpory začínajících podnikatelů?
To zdaleka ne. Komerční banka je dlouhodobým lídrem v oblasti financování českých podnikatelů a firem. Přirozeně s tím se zaměřujeme i na podporu začínajících podnikatelů. Ti u nás mohou využívat podnikatelský účet s balíčkem základních bankovních služeb Profi účet zdarma, získat úvěrové limity k podnikatelskému účtu či na kreditní kartě, případně se ucházet o finanční grant v rámci našeho projektu Nastartujte se.

V Komerční bance jsme připraveni financovat širokou škálu projektů začínajících podnikatelů napříč všemi obory podnikání. Přijďte se přesvědčit.

Pro více informací volejte bezplatnou infolinku KB 800 521 521 nebo navštivte jakoukoli pobočku Komerční banky.

Hlavní zprávy

FENIX PERSONAL s.r.o. - Zdeněk Ing. Strmiska
Vedoucí technologie

FENIX PERSONAL s.r.o. - Zdeněk Ing. Strmiska
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.