Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jaké jsou možnosti a způsoby výpovědi povinného ručení?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Zjistili jste, že jiná pojišťovna pojistí vaše vozidlo levněji? Jste nespokojeni s kvalitou služeb a máte chuť vyzkoušet služby jiné pojišťovny? Že nevíte jak ukončit stávající smlouvu? Poradíme vám.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jaké jsou možnosti a způsoby výpovědi povinného ručení? | foto: PFP

Možná jste nad tím ještě nepřemýšleli a je reálné, že to tak i zůstane, ale existuje možnost, že přijde situace, která vás k zamyšlení dovede. Nabízí pojišťovna, u které jsem pojištěn, nejkvalitnější služby? Má moje pojišťovna výhodné ceny? Je na trhu levnější alternativa?

Jednoduše vás začne hlodat "červíček pochybnosti" a začnete hledat odpovědi na vaše otázky. Nebudeme zde rozebírat všechny možné otázky a pochybnosti, které by vás mohly napadnout. Důvodů ke změně pojišťovny může být mnoho a můžou být značně individuální záležitostí.

Raději vám zkusíme poskytnout několik rad, jak bez problémů ukončit pojistnou smlouvu a získat tím možnost přejít k jiné pojišťovně, ať už je to kvůli ceně, kvalitě služeb nebo pouhým sympatiím.

Kdy a jak je možné ukončit povinné ručení u stávající pojišťovny?

Povinné ručení může být až na výjimky (viz níže) ukončeno na konci pojistného období. Pro ukončení pojistné smlouvy je zásadní, aby byla vaše výpověď doručena pojišťovně písemně a to nejdéle 6 týdnů před koncem pojistného období.

Máte-li například uzavřené povinné ručení od 1.1. 2011 a chcete ho ukončit, měli byste tak učinit k 31.12. 2011 s tím, že vaše písemná výpověď smlouvy musí být na pojišťovnu doručena nejpozději k 18.11. 2011, tedy 6 týdnů před výročím vaší pojistné smlouvy.

Nejčastějším důvodem k výpovědi smlouvy povinného ručení bývá prodej vozidla a s tím spojená změna vlastníka. Chcete-li pomoci s vytvořením žádosti o výpověď pojistné smlouvy, využijte náš nový automatizovaný generátor výpovědi, který vám ušetří spoustu času.

Nestandardní varianty ukončení pojistné smlouvy

Jednou z méně standardních variant je odstoupení od pojistné smlouvy nejpozději do 2 měsíců od jejího uzavření. Poté, co dojde k doručení písemné výpovědi pojišťovně, započne lhůta trvající 8 dní, na jejímž konci povinné ručení zanikne.

Další z řady možností je dohoda obou stran - pojistitele a pojistníka - kde musí být definován přesný okamžik zániku pojištění a způsob vyrovnání vzájemných závazků. Pojistná smlouva též zanikne v případě neplacení pojistného, což je ale způsob, který se vám velice prodraží. Pojištění totiž nezanikne hned, ale až po několika měsících.

Nejprve pojišťovna klienta upozorní telefonicky či emailem na nedoplatek pojistného, poté pošle upomínku s minimálně měsíční lhůtou na platbu, a teprve po marném uplynutím této lhůty smlouva zanikne. Pojišťovna poté vyžaduje doplatek pojistného ke dni zániku, současně i s navýšením o patřičné penále.

K ukončení povinného ručení vedou i další a jiné cesty, o kterých můžete v případě zájmu získat informace na stránce o výpovědi pojistné smlouvy.

Výše pojistného se vám zdá vysoká? Zkuste porovnání pojišťoven

www.povinne-ruceni.com

Jestliže máte pochybnosti o svém pojištění, vyzkoušejte službu povinné ručení porovnání, kde během okamžiku uvidíte, která pojišťovna nabízí nejvýhodnější povinné ručení pro vás a vaše vozidlo.

Poskytujeme i poradenství, které je stejně jako porovnání aktuální nabídky povinného ručení zcela zdarma.

www.povinne-ruceni.com

Autor:

Nejčtenější

V České republice hrozí z firem úniky osobních údajů.
V České republice hrozí z firem úniky osobních údajů

Téma ochrany osobních údajů nabývá poslední dobou na síle díky do značné míry revoluční legislativě EU, která zvýší ochranu osobních údajů občanů.  celý článek

Lipno Lake Resort nabízí k pobytu desítky exkluzivních slev.
Lipno Lake Resort nabízí k pobytu desítky exkluzivních slev

Užijte si dovolenou se vším všudy bez toho, abyste se museli ohlížet na cenu. Ubytujte se v Lipno Lake Resort a vaše dovolená s dětmi na Lipně se stane...  celý článek

Živé kaskádové zahrady jsou nejen krásné, ale také zdraví prospěšné.
Živé kaskádové zahrady jsou nejen krásné, ale také zdraví prospěšné

Živé rostliny v interiéru čistí vzduch, snižují pocit únavy, zvyšují náš pracovní výkon a kreativitu a eliminují hluk. To jsou jen některé důvody, proč bychom...  celý článek

Lidé se stěhují na venkov, města jsou pro ně příliš drahá
Lidé se stěhují na venkov, města jsou pro ně příliš drahá

Stěhování lidí z měst na venkov se pomalu stává novým trendem. Nikoliv však pozitivním. Hlavním důvodem totiž není touha po vlastním domě se zahradou, jak tomu...  celý článek

Třetí Karlova rada: Jezdím, tedy jsem mobilní
Třetí Karlova rada: Jezdím, tedy jsem mobilní

Mobilita znamená kompletní zajištění péče o váš vůz. Pořízení vozu je teprve začátek jeho života a dobrá firma se postará o to, co je k němu potřeba.   celý článek

Další z rubriky

Rychlá jízda se v zahraničí nevyplácí. Pokuty přijdou až domů.
Rychlá jízda se v zahraničí nevyplácí. Pokuty přijdou až domů

Patříte mezi řidiče, kteří často a rádi jezdí do zahraničí? Stalo se vám za poslední rok, že jste pokutu ze zahraničí museli řešit po svém návratu? Nejste si...  celý článek

Máme pro vás 35 výletních tipů na letní dovolenou
Máme pro vás 35 výletních tipů na letní dovolenou

Počet Čechů, kteří cestují raději autem než letadlem, rok od roku roste. Za loňský rok jich byla již více než polovina. Je jedno, zda vyrazíte jen na krátký...  celý článek

Autonehoda nebo porucha v zahraničí. Co dělat?
Autonehoda nebo porucha v zahraničí. Co dělat?

Dovolená klepe na dveře a mnoho řidičů se tradičně chystá vyrazit autem, ať už k moři nebo na hory. Co dělat, když vás za hranicemi potká porucha nebo nehoda?...  celý článek

Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.