Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak se baví milionáři? Sportem

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Žádné lenošení, ale aktivní odpočinek je u bohatých v kurzu. A jak je na tom populace? Zajímavé porovnání aktivit milionářů a populace ve volném čase přinesl unikátní průzkum českých a slovenských dolarových milionářů J&T Banka Wealth Report.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dolaroví milionáři nezahálejí ani ve svém volném čase. | foto: J&T Banka

Nikdy nevypnou…

Dolaroví milionáři nezahálejí ani ve svém volném čase. Na rozdíl od obecné populace ho tráví aktivně, málokdy tráví čas „nicneděláním“. Sport, cestování a čas s rodinou patří k nejčastějším způsobům trávení volného času. Přes polovinu českých i slovenských dolarových milionářů se pak ve svém volném čase vzdělává a čte. Jejich společenské postavení je již tak trochu předurčuje, že oproti běžné populaci jsou častějšími návštěvníky kulturních a společenských akcí, výstav a aukcí či sportovních akcí.

Sportují dvakrát víc

Největší rozdíl mezi dolarovými milionáři a obecnou populací je patrný právě v oblasti sportu, kdy sportuje více než dvojnásobek milionářů. Dvakrát tolik z nich také cestuje, což je vzhledem k nákladům s cestováním pochopitelné. Zatímco o nicnedělání mluví pouze každý šestý milionář, v obecné populaci jej přiznává 42 % respondentů. Jen 2 % dolarových milionářů deklaruje, že nemá volný čas.

J&T BANKA Wealth Report 2015

J&T BANKA Wealth Report 2015

Preferují kvalitní jídlo a potraviny

Aktivní životní přístup charakterizuje i vztah dolarových milionářů k vlastnímu zdraví. Mnohem více, než je ve zbytku společnosti běžné, o sebe dbají. Téměř všichni dolaroví milionáři preferují kvalitní jídlo a potraviny (93 % v ČR, 95 % v SR), a to i za vyšší cenu. Více než třetina (37 %) českých a téměř polovina (49 %) slovenských bohatých dokonce preferuje potraviny v bio kvalitě.

Hlídají si váhu

Kolem 80 % dolarových milionářů se pak hlásí ke zdravému životnímu stylu, který se projevuje dodržováním pravidelného pitného režimu (72 % v ČR, 77 % v SR), péčí o tělesnou váhu (79 % v ČR, 74 % v SR) a pravidelným sportováním (70 % v ČR, 59 % v SR). Pravidelné zdravotní prohlídky přiznává téměř shodný počet českých a slovenských milionářů (69 % v ČR, 65 % v SR), rozdíl je v návštěvách soukromých klinik, které podstatně více preferují slovenští milionáři (49 % v ČR, 69 % v SR).

Kouření? U bohatých je out

K největším rozdílům mezi dolarovými milionáři a běžnou populací patří především kouření, které deklaruje trojnásobně více běžná populace. Potvrzuje se tedy celosvětový trend opouštění dříve tolik populárního kouření, ze kterého se stává droga chudých.

Aktivní přístup ke svému zdraví je u dolarových milionářů také výrazem snahy zůstat aktivní, a to jak z potřeby starat se o majetek, tak z touhy mít možnost si užívat.

J&T BANKA Wealth Report 2015

J&T BANKA Wealth Report 2015

J&T Banka Wealth Report 2015

Průzkum, který probíhal mezi únorem až březnem 2015, provedla J&T Banka ve spolupráci s agenturou Perfect Crowd již po páté. Cílem průzkumu bylo zmapovat investiční chování a životní styl dolarových milionářů, tedy těch, jejichž disponibilní majetek má hodnotu minimálně 1 milion USD (24,5 milionů Kč nebo 900 000 EUR).

Do průzkumu se zapojilo celkem 301 respondentů z řad dolarových milionářů (193 Čechů a 108 Slováků). Data byla sbírána pomocí on-line dotazování. Kvalitativní pohled doplnily hloubkové rozhovory se šesti respondenty a skupinový rozhovor s privátními bankéři J&T Banky.

Více informací o průzkumu na www.wealthreport.cz.

 

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Bomba slevy
Bomba slevy

Chcete mít přehled o těch nejlepších slevách a nakupovat chytře?

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2016 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Ing. Andrejem Babišem.