Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak elegantně vyřešit vstup z terasy či zahrady?

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  12:59
Velké prosklené plochy se v současné době mezi architekty i zákazníky těší obrovské oblibě. U velkoformátových prosklených stěn se přitom zpravidla využívá systém HS portál, jinak řečeno zdvižně posuvný systém otevírání s exkluzivním designem a snadnou manipulací.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

OKNA.eu | foto: OKNA.EU

Z našich zkušeností můžeme říct, že se prosklená posuvná stěna, která tvoří elegantní propojení interiéru s exteriérem, vyskytuje ve většině návrhů současných rodinných domů. Díky moderním a kvalitním technologiím a materiálům, které nabízíme, jsme připraveni splnit různorodé představy architektů i klientů,“ uvádí Ing. Jiří Chomát ze společnosti OKNA.EU, která nabízí velkoformátové prosklené posuvné stěny v prahovém i bezprahovém provedení, stejně jako další moderní řešení propojení interiéru s exteriérem.

Prosklené velkoformátové portály nabízejí mnoho pozitiv. Tím, že se neotvírají na pantech, nezabírají prostor v místnosti, široký vchod umožňuje volný pohyb zvenku dovnitř a velká prosklená plocha pouští do interiéru maximum světla.

OKNA.eu

Zákazníci často také oceňují nerušené propojení exteriéru a interiéru, které se skvěle hodí pro prosklené stěny vedoucí na zahradu či terasu. Jednou z velkých výhod HS portálů je bezbariérový přístup. Vedle HS portálů existují také posuvně výklopné dveře PSK, které však mají práh a oproti zdvižně posuvným HS portálům podstatně větší rozměrová omezení, což se dá považovat za jejich další nevýhodu.

Mezi velkou výhodu HS portálů se řadí snadná manipulace, která je zajištěna kolejnicovým systémem, po kterém se paralelně s rámem neotvíravé části pohybuje pohyblivá část portálu. Vyrábí se HS portály jednokřídlové i vícekřídlové s různými variantami pohyblivých částí. U některých typů HS portálů je navíc možné objednat i elektrické ovládání pohyblivé části.

Důležitým krokem při výběru HS portálu je volba vhodného materiálu – používá se hliník, dřevo, plast a jejich kombinace. Při návrhu HS portálu je důležité myslet jak na únosnost konstrukce – pro velké formáty je jednoznačně nejlepší hliníkový či dřevohliníkový rám - tak i na požadavky jednotlivých materiálů na údržbu. „Staticky nejúsnosnějším a zároveň nejméně náročným na údržbu materiálem je hliník. U dřevěných a dřevohliníkových rámů je třeba s pravidelnou péčí počítat,“ říká Ing. Jiří Chomát ze společnosti OKNA.EU.

Nejvíce doporučované jsou hliníkové HS portály, a to především s ohledem k jejich nejširší škále rozměrů a technických řešení a také pro jejich vynikající odolnost vzhledem k namáhání vlivem teploty a vlhkosti. Současné hliníkové HS portály z kvalitních německých hliníkových profilů dokáží splnit i ty nejvyšší požadavky z hlediska tepelné izolace či těsnosti (doporučit lze např. Heroal S77 HI nebo Heroal S77 SL od společnosti OKNA.EU).

OKNA.eu

Dřevěné HS portály dokáží poskytnout příjemný dojem z přírodního materiálu dřevěných rámů. Na místě je však určitá opatrnosti především s ohledem na maximální možné rozměry výrobků. Stejně jako u dřevěných oken, je třeba i u dřevěných HS portálů počítat s pravidelnou údržbou dřevěných povrchů.

Plastové HS portály jsou velmi citlivé na teplotní namáhání. Často u nich dochází k nadměrnému prohýbání plastových rámů právě vlivem prohřátí od slunce nebo zchladnutí od mrazu – důsledkem toho je pak zpravidla jejich nedostatečná těsnost. Proto společnost OKNA.EU v rámci své garance odbornosti plastové HS portály nedodává.

Další možností je kombinace dvou materiálů – dřeva a hliníku, kdy dřevěný rám je zvenku chráněn hliníkovým opláštěním. Zevnitř tak HS portál vynikne stylovým pocitem dřeva, který dodá přírodní nádech a zvenku je rám chráněn před vnějšími vlivy reprezentativním hliníkem. I u dřevohliníkových HS portálů je s ohledem na jejich spolehlivou funkčnost třeba počítat s určitým rozměrovým omezením.

Nezbytným předpokladem pro správné fungování HS portálů je jejich správná montáž. Tyto posuvné systémy jsou obecně velmi citlivé na jakoukoliv deformaci horní či spodní kolejnice, proto je nezbytností zabezpečit dokonalou rovinnost obou kolejnic. Je tedy třeba, aby jejich montáž prováděla opravdu prověřená, spolehlivá a zkušená firma.

Prosklené posuvné stěny si lze objednat v prakticky neomezené škále barevnosti. Zasklení HS portálů je dnes už standardně izolačními trojskly a teplými nekovovými meziskelními rámečky (např. SWISSPACER – U). Zasklení mohou být opatřena bezpečnostní, protisluneční nebo kombinovanou charakteristikou. Do HS portálu lze také pořídit integrované plisé sítě proti hmyzu.

„Pro každý požadavek i pro každý rozpočet dokážeme najít odpovídající řešení,“ ujišťuje Ing. Jiří Chomát. HS portály dodávané společností OKNA.EU jsou vhodné i pro použití v nízkoenergetických či pasivních domech.

Široký sortiment HS portálů je možné vidět ve dvou showroomech společnosti OKNA.EU. Unikátním špičkovým výrobkem je zde například SCHUCO ASS 77 PD. HI z kolekce Schuco Panorama Design - řešení, kdy je celý výrobek naprosto bezrámový – jak nepohyblivá část zasklení, tak dokonce i posuvné křídlo. K vidění je v obou showroomech – je předveden v elektrickém i manuálním provedení ovládání.

Showroom Praha – Pankrác je situován na pražské magistrále směrem do centra před sjezdem na Pankrác a Podolí. Návštěvníci na jeho výstavní ploše mohou obdivovat unikátní panoramatické posuvné stěny s elektrickým nebo manuálním ovládacím systémem. K dalšímu vystavenému sortimentu patří designové vchodové dveře značky Perito a široká škála dřevohliníkových a hliníkových oken.

V showroomu Říčany – Modletice u sjezdu z D1 na Pražský okruh vystavuje společnost OKNA.EU technicky náročnější řešení, jako například HS portál v maximálním možném rozměru. Velká část nových výstavních prostor je vyčleněna pro zimní zahrady a speciální konstrukce vhodných posuvných a skládacích dveří.

Více informací na www.okna.eu.

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.