Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Iveta Rážová: Motivaci musí člověk najít v sobě

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Iveta patří mezi naše nejlepší tanečnice na tyči. Vedle toho si našla novou vášeň, která se nazývá Aerial Hoop. Je to něco mezi tancem, akrobacií a zábavou dohromady. Láska k pohybu Ivetě ráno pomáhá vstát z postele a posouvat se dál.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

eXcelent | foto: eXcelent

V rámci Excelent projektu s názvem “Po svý ose” se rozhodla vyměnit známé prostředí tanečního sálu za prostor potemnělého plaveckého bazénu, nasvíceného lasery. Zavěsí se do kruhu nad vodní hladinu.

Máš nějaký ultimátní životní nebo kariérní sen?
Svůj ultimátní sen jsem si už splnila. Studovala jsem uměleckou školu a očekávalo se ode mě, že budu architektka. Kvůli změně životního stylu, dlouhému sezení a nedostatku času na koníčky se objevily zdravotní komplikace. Začala se mi bortit páteř a nastaly problémy s klouby. Kvůli tomu jsem ani na střední škole necvičila.

Našla jsem si dobrého doktora, který viděl i jinou cestu, než mě zavřít do krunýře, a začala jsem se dávat dohromady. Okolnosti mne dovedly k pole dance a aerial hoop. Nakonec právě díky mému zdravotnímu stavu dnes vím o cvičení a extrémním strečinku to, co teď. Odešla jsem z vysoké školy, abych začala působit jako lektorka v Pražském tanečním studiu a začala tak naplňovat svůj ultimátní sen - i navzdory svému zdravotnímu stavu.

Jaký je tvůj vztah ke zkoušení nových metod a postupů?
Nemám ráda změny a novinky. Celý život bydlím ve stejné čtvrti, v restauracích si dávám vždy stejné jídlo, nerada vycházím ze své komfortní zóny a o to byla větší výzva zkusit něco nového s kruhem.

Co je tvou životní motivací?
Nemám story nebo heslo, které mě dovedlo k dnešku. Jen jsem koukala na lidi kolem sebe, všímala si, jak si žijí, a jednoho dne jsem se rozhodla, že budu šťastná. Proto se věnuji tomu, co miluji, mám dokonalýho partnera, jsem známá kočičí osoba a doma bych si mohla otevřít kočičí muzeum. Kdybych měla dát nějaké sdělení lidem, řekla bych něco ve smyslu - pokud od života něco chceš, snaž se a makej.

Talent má spousta lidí, ale snahu a odhodlání už jen hrstka. Hlavní motivaci musí člověk najít v sobě. Nemůžeš se posouvat a zlepšovat jenom pro ostatní. Podstatné je, že to chceš ty sám. Pokud je tvou motivací vnucená myšlenka zvenku, zakrátko to vzdáš. Tak je to i se cvičením a tancem. Dnes si bez tréninků a cvičení nedovedu představit život. Tančím pro druhé, ale trénuji pro sebe.

eXcelent

Jak vypadají tvé tréninky?
Trénuji pětkrát až šestkrát týdně. Když jsem dva dny bez tréninku, tak už mi to chybí. Nejsem typ člověka, který prosedí den na gauči. Můj partner je na tom stejně, takže máme doma malou tělocvičnu s tyčí, kruhem, hrazdou a dalšími pomůckami. Tréninky dělím na pole dance, aerial hoop, flexibilitu a silový strečink se symetrickým posilováním a balančním cvičením na core.

Většinou to kombinuji a některé dny jenom učím, záleží podle potřeby a toho, jak se cítím. Nepřetěžuji se a myslím, že právě tomu, že poslouchám své tělo, vděčím, že jsme se nikdy nezranila. Modřiny a oděrky se nepočítají. K nezbytné regeneraci mám nejraději horkou vanu a masáže.

Jaké bylo natáčení projektu Po svý ose?
I když jsem na rozdíl od ostatních aktérů natáčela v teple, bylo to fyzicky náročné. Všechno se muselo několikrát opakovat, ale výsledek stál za to. Pevnou podlahu jsem vyměnila za vodní hladinu a rozdíl byl větší, než jsem původně čekala. Předvídala jsem, že mi při odrazu do kruhu bude chybět pevná půda pod nohama, ale přesto jsem se cítila zvláštně. Na druhou stranu mi vnitřně pomáhalo vědomí, že je lepší spadnout do vody než na beton. Naštěstí jsem to nemusela vyzkoušet doopravdy.

Na čem právě pracuješ a co tě čeká v prvních měsících nového roku?
Minulý týden jsem se vrátila z finále mezinárodní soutěže v Austrálii, kde jsem se konečně seznámila s pole dance celebritou Felix Cane, která je mou velkou inspirací. Povídali jsme si o pole dance, potrénovali a dokonce jsme spolu s ostatními soutěžícími byli v závěru show na jedné stage. V novém roce se pustím do nových věcí. V aerial hoop je zatím jenom málo soutěží.

To je také jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla tento sport lépe představit veřejnosti a uspořádat v něm soutěž spolu s Českým svazem pole & art sports. Vše je zatím ve fázi přípravy, ale už do konce roku bych chtěla zveřejnit další informace. Moc se na to těším, hodlám se inspirovat zahraničními soutěžemi a zachovat velkou rozmanitost, aby to byla i zajímavá show.

Více o projektu na www.excelentmag.cz.

Hlavní zprávy

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.