Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Investiční pobídky v Česku. Co přináší daňové prázdniny investorům?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Jakými výhodami disponují firmy čerpající investiční pobídku a s jakými strastmi se musí příjemci vypořádat? I to se podnikatelé dozvědí na konferenci Investiční pobídky v České republice.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Investiční pobídky v ČR. Co přináší daňové prázdniny investorům?

Podnikatelé, kteří zvažují využití investiční pobídky, mají nyní příležitost získat na jednom místě všechny potřebné informace k jejich čerpání. A to v Praze, na konferenci Investiční pobídky v České republice, která proběhne dne 28. února 2013 pod záštitou agentury CzechInvest.

Podnikatelé se zde budou moci setkat se zástupci MPO, MF, MPSV či agentury CzechInvest, tedy se zástupci všech administrativních a kontrolních orgánů investičních pobídek v ČR.

K problematice čerpání podpory formou slevy na dani se vyjádří také daňoví specialisté, banka financující investiční projekty či příjemce investiční pobídky. MPO taktéž představí nová výkladová pravidla k novelizovanému zákonu o investičních pobídkách.

Investiční pobídky jsou stále atraktivnější

Právě díky jejich loňské novelizaci se investiční pobídky staly pro podnikatele podstatně atraktivnější. Rozsah jejich uplatnění se díky podpoře technologických center a center strategických služeb rozšířil ze zpracovatelského průmyslu na oblast výzkumu a vývoje a na oblast IT.

Podpora investic v ČR tak cílí zejména na projekty s vysokou přidanou hodnotou. Investující podnikatelé si také díky novelizaci mohou užívat daňových prázdnin po dobu desíti let.

Zvýšenou atraktivitu investičních pobídek v ČR po novelizaci zákona dokládá také průzkum, který v září minulého roku provedla společnost eNovation s.r.o. a jehož výsledky budou na konferenci prezentovány, a také několikanásobný nárůst počtu žádostí o čerpání investičních pobídek. Zatímco za první pololetí roku 2012 jich agentura CzechInvest evidovala pouze sedm, za druhé pololetí, kdy novela nabyla účinnosti, jich CzechInvest eviduje již 41.

Investiční pobídky jsou nyní jedním z nejvýznamnějších nástrojů veřejné podpory do začátku nového dotačního období 2014 - 2020. Avšak na rozdíl od dotačních programů EU u investičních pobídek neexistuje omezený rozpočet pro přerozdělování veřejných peněz.

Investoři tak nemusejí uspěchat svá strategická podnikatelská rozhodnutí. Příjemnou skutečností je také absence nutnosti pořádání výběrového řízení v průběhu realizace projektu.

Autor:

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že pokud je vám cizí řidič způsobí škodu, může likvidaci pojistné události vyřídit vaše pojišťovna nikoli jeho?

Další rady k nezaplacení

Hlavní zprávy

Šaty a sukně do 350,-
Šaty a sukně do 350,-

Udělejte si radost bez výčitek.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.