Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ekonomický software DUNA slaví 25 let

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Umíte si představit účtovat pouze ve fyzických účetních knihách? Nepříjemné pomyšlení. Naštěstí účetním i podnikatelům již více než dvě desítky let práci usnadňují účetní programy. A právě letos uplyne 25 let od vyvinutí českého ekonomického softwaru DUNA.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ekonomický software DUNA slaví 25 let | foto: TILL CONSULT a. s.

Účetní software DUNA ÚČTO, spolehlivý partner vašeho podnikání

Tento ryze český ekonomický software existuje již od roku 1991 a nyní slaví 25 let úspěšného fungování s více než desetitisíci spokojenými klienty. Po celou dobu prochází ekonomický software neustálým vývojem a inovacemi, které navazují na současné potřeby živnostníků, firem a neziskových organizací.

Ekonomický software DUNA slaví 25 let

Ekonomický software DUNA slaví 25 let

Ekonomický software DUNA se dělí na tři samostatné části – pro fyzické osoby je určena DUNA DE s daňovou evidencí, účetnictví pro právnické osoby obsahuje DUNA ÚČTO a pro účetní a daňové kanceláře slouží DUNA PROFI. Ta obsahuje daňovou evidenci i účetnictví pro fyzické a právnické osoby. Všechny tři verze lze dále rozšířit na variantu Komplet, která například obsahuje řešení skladových zásob, provázanost s e-shopy, prodej prostřednictvím softwarové kasy a mnoho dalšího.

Účetní software DUNA ÚČTO je určený pro širokou škálu právnických osob,od firem a podnikatelů až po neziskové a příspěvkové organizace. Kromě zcela běžných účetních funkcí a přehledů, kterými jsou evidence nákladů a výnosů, přehled pohledávek a závazků či evidence DPH, disponuje program nadstandardní službou. Tou je telefonická a e-mailová podpora zkušených operátorů.Snadno tak vyřešíte dotazy s ovládáním aplikace i potíže s účtováním konkrétních účetních případů.

Daňová evidence usnadňuje práci živnostníkům

Častou obtíží drobných živnostníků a podnikajících fyzických osob je časová náročnost při vedení daňové evidence. Místo skutečné práce, která přináší zisk, musí živnostníci věnovat hodiny administrativě. Proto vyžadují jednoduchý a nenáročný systém na evidenci příjmů a výdajů, pohledávek a závazků, stavu majetku a dalších položek. Řešení poskytuje daňová evidence DUNA DE.

Daňová evidence DUNA DE neumožňuje pouze jednoduché vkládání dat, vystavování faktur a rychlý přehled o aktuální finanční situaci. Software lze doplnit o obchodní modul DUNA OBCHOD , který disponuje celou řadou pokročilých funkcí potřebných například pro velkoobchodní či maloobchodní prodej a pro provoz e-shopů. Jakmile budou stanoveny formální požadavky na úpravu dat, bude systém také kompatibilní s plánovanou a často diskutovanou elektronickou evidencí tržeb.

Ekonomický software DUNA slaví 25 let

Účetní program DUNA ÚČTO

Jednoduché účetnictví opět zavádí novela zákona

Od prvního ledna dochází k novelizaci zákona o účetnictví. Znovu je zavedeno jednoduché účetnictví pro právnické osoby. Zákon nově kategorizuje účetní jednotky na mikro, malé, střední a velké podniky. Jednotlivé kategorie od sebe vymezuje počet zaměstnanců, hodnota aktiv a dosažený čistý obrat.

Zavedení jednoduchého účetnictví zjednoduší vykazování hospodaření nejen malým firmám, ale také neziskovým organizacím, zájmovým spolkům či odborovým organizacím. Pro návrat od podvojného účetnictví k jednoduchému je nutné, aby organizace nebyla plátcem DPH, příjmy za poslední účetní období nepřesáhly 3 miliony korun a celková hodnota majetku nebyla vyšší než 1,5 milionu korun.

Snadným vedením hospodaření jak v jednoduchém, tak i v podvojném účetnictví vyniká účetní software DUNA PROFI. Kromě klasického účetního programu software navíc umožňuje elektronickou komunikaci se státní správou v podobě finančního či sociálního úřadu nebo komunikaci se zdravotními pojišťovnami, bankami a obchodními partnery.

Mzdový software komunikuje s úřady a řeší exekuce

Samostatnou kapitolou při řízení podniku je řízení lidských zdrojů a s ním související mzdová politika. Ačkoliv na první pohled práce mzdových účtáren vypadá na neměnnou a triviální, opak je však pravdou. Účtování u každého zaměstnance je specifické v odlišných daňových slevách, variabilních odměnách a v posledních letech také bohužel v přibývajících exekučních srážkách ze mzdy.

Kompletní vedení personální agendy usnadňuje moderní mzdový software DUNA MZDY , který kromě výpočtů mezd a odvodů vypočítá také mzdy z dohody o pracovní činnosti i dohody o provedení práce. Samozřejmostí je vedení nemocenské, výstupy pro zdravotní pojišťovny, sociální úřad, výpočet více exekucí vedeného na jednoho zaměstnance, řešení insolvencí a mnoho dalších praktických funkcí. Výhodou je také propojení mzdového softwaru s docházkovým systémem či rozúčtování mezd na jednotlivé zakázky. Mzdový software DUNA MZDY tak výrazně přispívá k efektivnímu řízení lidských zdrojů a jejich nákladů.

Ekonomický software pohlídá evidenci tržeb i pohledávky

S ekonomickým softwarem DUNA nemusíte řešit pouze daňovou evidenci, účetnictví a mzdy. Samostatný modul DUNA OBCHOD pohlídá evidenci tržeb, pohledávky, vystaví a spáruje účetní doklady pro velkoobchodní a maloobchodní prodej či pro e-shopy. Právě obchodní moduly poskytují individuální řešení pro specifické potřeby e-shopových systémů. Balíček obchodního modulu DUNA OBCHOD lze pořídit jak samostatně, tak i jako rozšíření pro účetní ekonomický sotware DUNA .

Za vývojem českého ekonomického softwaru DUNA stojí TILL CONSULT a. s. Společnost se specializuje na tvorbu ekonomických, účetních, obchodních, prodejních a mzdových systémů.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Startup Enehano slaví rok: Díky nim radí umělá inteligence i v ČR.
Startup Enehano slaví rok: Díky nim radí umělá inteligence i v ČR

Startup Enehano Solutions slaví první narozeniny. Za úvodních 12 měsíců stihl více než některé firmy za dlouhé roky. Firma získala ocenění IBM Partner roku...  celý článek

Móda v Brně slaví padesátku, přijedou i známí návrháři.
Móda v Brně slaví padesátku, přijedou i známí návrháři

Co se bude nosit příští jaro a léto? Odpověď najdete na veletrzích STYL a KABO, které se v Brně konají dvakrát do roka už 25 let. Na jubilejní 50. ročník se...  celý článek

Ferratum Barometer: Za co budou Češi letošní léto nejvíce utrácet?
Ferratum Barometer: Za co budou Češi letošní léto nejvíce utrácet?

Již čtvrtým rokem proběhl mezinárodní letní dotazník Ferratum Barometer srovnávající výdajové návyky 16 zemí Evropy a Commonwealthu. Ten je pravidelně prováděn...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.