Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dotace pro podnikatele: není čas, ztrácet čas!

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nový Operační program Podnikání a Inovace pro Konkurenceschopnost (OPPIK), v rámci kterého budou moci čeští podnikatelé v novém období 2014 – 2020 získat podporu na své rozvojové a investiční aktivity, má již jasnou strukturu. První výzvy pro podnikatele by měly být vyhlášeny již na začátku roku 2015.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dotace pro podnikatele: není čas, ztrácet čas! | foto: enovation

Vzhledem k poměrně dlouhé pauze v možnostech čerpání dotací v některých programech se dá mezi podnikateli očekávat o dotační tituly velký zájem,“ shrnuje současnou situaci Jiří Kvíz, Team Leader ze společnosti eNovation s.r.o. Dotace tak budou přiděleny pouze kvalitně zpracovaným projektům. Jak se na nové období tedy připravit?

Plán projektu

Většina dotačních odborníků se shoduje na tom, že nejlepšími dotačními projekty jsou ty, které by se realizovaly i bez přispění dotace. “Podnikatelé by si tedy měli včas promyslet, do jakých aktivit by chtěli investovat a jakým směrem by společnost rádi posunuli,“ doplňuje Jiří Kvíz. „Kvalitní investiční plán je základním stavebním kamenem úspěchu celého projektu.“

Konzultace s odborníky

Pro zhodnocení investiční strategie je možné vyhledat vhodný dotační titul, kterým může být investice podpořena. K tomuto účelů poslouží např. specializovaný web zaměřený právě na dotační možnosti pro podnikatele www.oppik.cz, kde si podnikatel může jednoduše ověřit, na jaké typy aktivit bude moci v novém období čerpat dotace. V rámci úspory času je také možné kontaktovat dotační specialisty, kteří zpracují bezplatný dotační audit přímo na míru vaší společnosti.

Nutné dokumenty

Pokud již tedy máte jasno v tom, jaký projekt chcete realizovat, je dobré si již v přípravné fázi vyřizovat potřebná povolení. Zejména u projektů vyžadujících stavební zásahy je nutné při podávání žádosti o dotaci předložit i stavební povolení, jehož obstarání vám zabere 2-3 měsíce.

Možnost financování projektu

 U finančně náročnějších projektů je vhodné dopředu uvažovat nad jeho případným spolufinancováním bankovními subjekty, jelikož dotace je firmě připsána na účet až po úspěšné realizaci celého projektu. Příslib o bankovní půjčce tak také zvýší kladné hodnocení vašeho projektu v očích hodnotitelů.

Dotace pro podnikatele: není čas, ztrácet čas!

Spolupráce na projektu

U výzkumných a vývojových projektů je kladně hodnoceno i propojení soukromého sektoru s výzkumnou organizací či univerzitou. Podnikatelé mohou tedy zvýšit své šance na úspěch tím, že navážou spolupráci s partnery pro v této oblasti.  

Na začátku nového dotačního období se dá očekávat velký převis poptávky po dotačních možnostech nad jejich nabídkou a kvalitní příprava projektu může značně zvýšit šance na získání finanční podpory. Mnoho podnikatelů však nemá dostatečné znalosti dané problematiky či časové kapacity, často se tedy obracejí na dotační odborníky, kteří díky svým zkušenostem dokáží nejen zhodnotit podnikatelský záměr, ale také naplánovat celý proces příprav a sepsat kvalitní projekt a žádost o dotaci.

Dotace pro podnikatele: není čas, ztrácet čas!

Chcete-li si i vy zjistiti, zda by mohl být váš investiční projekt podpořen z dotací EU, volejte zdarma na dotační linku 800 190 163.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Bella BDR 581 MJ vlevo, Vario BDR 583 vpravo.
Likvidátoři vysoké trávy jdou do akce

Tráva roste jako zběsilá, sekací sezóna už je v plném proudu. Na loukách nebo v sadech už jdou do akce likvidátoři vysoké trávy: křovinořezy, motorové kosy a...  celý článek

Sektor IT je pod tlakem, vyplatí se pojištění pohledávek
Sektor IT je pod tlakem, vyplatí se pojištění pohledávek

Analytici úvěrové pojišťovny Euler Hermes předpokládají, že informační technologie porostou i nadále rychleji než ostatní sektory. Upozorňují nicméně na to, že...  celý článek

Nový systém Českých cechovních norem: Rozhoduje kvalita a původ
Nový systém Českých cechovních norem: Rozhoduje kvalita a původ

Koncem roku 2015 spustila Potravinářská komora České republiky a Česká technologická platforma pro potraviny po více než roce přípravných prací zcela nový...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.