Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

DOM-ZO 13: odborník na svářečské zkoušky, školení, certifikáty

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
DOM-ZO 13 se zaměřuje na zkoušení svářečského personálu, na školeni a metodické vedení svářečských škol, na certifikační a inspekční činnost v souladu se získanými akreditacemi a autorizacemi. Také nabízí i některé speciální služby z oblasti svařování a softwarové služby.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

DOM-ZO 13 – odborník na svářečské zkoušky, školení, certifikáty | foto: DOM - ZO 13, s.r.o.

Svařování. Každý si představí svářeče s ochranným štítem přes oči, svářečkou v ruce a rojem jisker létajících kolem. Málokdo však tuší, co školení a zkoušek stojí i za touto nejjednodušší představou.

Své o tom ví společnost DOM-ZO 13 z České Třebové, která vznikla v roce 1996 jako soukromá firma volně navazující na činnost zkušební organizace Českých drah. O dva roky později stála při založení České svářečské společnosti ANB (CWS ANB). Postupně expandovala do nynější podoby tří samostatných pracovišť (Česká Třebová, Praha, Ostrava).

Zkoušky svářečů jsou firemním stříbrem DOM-ZO 13

Certifikace, inspekce, zkoušení, svařování, softwarové projekty. Pět pilířů, na kterých pevně stojí společnost DOM-ZO 13.

svařování

Zkoušky svářečů jsou základem činnosti firmy: Svářečů kovů a plastů, svářečských operátorů a seřizovačů, páječů  (dle ČSN 05 0705, EN 287, EN ISO 9606, EN 1418, EN ISO 17660, EN 13133, EN 13067), Svářečů tlakových zařízení dle NV č. 26/2003 Sb. (Směrnice 97/23/ES) v systému České svářečské společnosti ANB, Svářečských praktiků (European/International), instruktorů a učitelů svářečských škol a Specialistů pro svařování betonářských ocelí.

To je základní portfolio zkoušek, které společnost DOM-ZO 13 nabízí. Dnes je skutečností, že zkoušky svářečů se nekonají jenom ve školicích prostorách - svářečských školách, ale u některých typů zkoušek i přímo ve firmách.

DOM-ZO 13 nejsou jen zkoušky svářečů

Jako zkušební organizace pro zkoušení svářečů jde tato činnost ruku v ruce s pořádáním odborných seminářů a kurzů a metodickou podporou. Má pověření pro odsouhlasování postupů svařování a svářečů pro tlaková zařízení dle NV č. 26/2003 Sb a je spolupracující organizací (PAB) pro posuzování procesu svařování dle EN ISO 3834.

Usnadňuje práci firmám i softwarovými projekty a informačními systémy (zakázkové databáze). Nabízí aplikaci EVOK, která ulehčí evidenci kvalifikací svářečů. Vyzkoušet si můžete v praxi 3-měsíční zkušební verzi zdarma.

DOM-ZO 13 je akreditovaným certifikačním a inspekčním orgánem

svářeči

Společnost se stala certifikačním orgánem pro systémy managementu (QMS, EMS, BOZP) a pro proces svařování. Akreditaci ji udělil Český institut pro akreditaci. Zároveň byla pověřena Českými drahami k posuzování systému řízení jakosti ve svařování na drážních vozidlech.

V praxi to znamená certifikační služby od Certifikace systémů managementu jakosti (QMS) dle ČSN EN ISO 9001, resp. dle ČSN EN ISO 9001 ve spojení s ČSN EN ISO 3834-2, přes Certifikace systémů managementu BOZP dle ČSN OHSAS 1800, Certifikace procesu svařování dle ČSN EN ISO 3834-2,-3,-4, dle ČSN EN ISO 14554-1,-2, včetně evropské certifikace dle požadavků Evropské svářečské federace (EWF) až po Certifikace výrobců pro svařování železničních kolejových vozidel a jejich částí dle ČSN EN 15085-2.

DOM-ZO 13 je také inspekční orgán akreditovaný Českým institutem pro akreditaci pro inspekční činnosti při svařování. V inspekční paletě má kvalifikaci postupů svařování (WPQR) i pro tlaková zařízení a je nezávislým dozorem při výrobě svařovaných konstrukcí/produktů, dokumentace a procesů souvisejících se svařováním.

Podrobné informace o firmě DOM-ZO 13 s.r.o., nabízených službách a pracovištích najdete na internetové adrese www.domzo13.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Portál SCI-Data nabízí stavební materiály od Armatur až po Zdivo.
Portál SCI-Data nabízí stavební materiály od Armatur až po Zdivo

Ať už jste jen kutil, nebo profesionální stavebník, projektant či rozpočtář, určitě stojí za to navštívit portál SCI-Data. A proč? Protože se jedná o...  celý článek

University of New York in Prague pořádala první model OSN.
University of New York in Prague pořádala první model OSN

Na počátku letošního dubna proběhl v University of New York in Prague (UNYP) historicky první model Organizace spojených národů pro středoškolské studenty,...  celý článek

Vydejte se za wellness nebo za zábavou do TOP HOTELu Praha.
Vydejte se za wellness nebo za zábavou do TOP HOTELu Praha

Cítíte se unaveni a sníte o dovolené, která je stále v nedohlednu? Novou energii načerpáte ve wellness! Pár temp v příjemném bazénu, ponoření svého ztuhlého...  celý článek

Domácí malinový sirup
Domácí malinový sirup

Vyrobte si vlastní sirup bez éček a konzervantů.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.