Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Docházkový systém: investujte do integrace

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Firmy dnes volí globální řešení pro své HR systémy, kde docházka a mzdy jsou zcela integrované. Je třeba v dnešní době vůbec mít docházkový systém a proč do takového systému investovat?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Docházkový systém – investujte do integrace | foto: Sabris CZ s.r.o.

Pro hodinově placené zaměstnance je přesná evidence docházky nutností. Představuje totiž základní princip jejich odměňování. Čím úžeji je docházkový systém provázaný se mzdovým, tím přesnější evidenci poskytuje. Takové úzké provázání nabízejí komplexní HCM systémy (HCM = Human Capital Management), kde docházka a mzdy tvoří jeden nedělitelný celek. Ukazuje se ale, že není od věci sledovat čas strávený prací i u měsíčně placených zaměstnanců. Stále totiž platí, že čas jsou peníze. A to nejen z pohledu zaměstnavatele, který by měl vědět, koho a za jaké výkony platí a jak dlouho dotyčný tráví v práci, ale i ze strany zaměstnance, protože každý potřebuje vědět, za co je placen a kolik času musí věnovat plnění úkolů, za které je následně ohodnocen. Pro obě strany je to vlastně kalkulace návratnosti investice.

Integrace posiluje výhody

Pokud dojde ke sloučení klíčových funkcionalit vyhodnocení času a docházky, personalistiky, odměňování a mzdového systému do jednoho softwaru, výhody se sdružují a násobí. Jde o to, že jsou elektronicky sdíleny informace od označení příchodu/odchodu v docházce přes výpočet mezd až po tisk výplatní pásky v jednom systému, což zvyšuje efektivitu celého procesu a urychluje reakce na změny. To významně přispívá k úspoře nákladů na přenos a kontrolu dat a k získání přesných dat v celém procesu odměňování. Tyto výhody exponenciálně rostou, pokud porovnáme integrovaný ERP systém (např. SAP) s řešením, kde fungují jednotlivé části procesu v oddělených platformách.

Pro komplexní řízení lidského kapitálu ve firmě je třeba mít i komplexní a efektivní softwarovou podporu. Tak jako nelze řízení lidí odtrhnout od podnikových plánovacích, výrobních, logistických anebo finančních procesů, měla by i systémová podpora pro řízení těchto procesů být komplexní a pod „jednou střechou“, protože pouze takové řešení přinese úspory na data management a data transfer a umožní detailní náhled na firemní procesy.

Efektivně řídit lidské zdroje znamená mít k dispozici HCM software, který obratem propočítá nejoptimálnější varianty nebo poskytne aktuální výstupy a reporty, na jejichž základě se manažeři mohou rozhodovat. Redukuje se čas, který vedoucí tráví propočítáváním a analýzou dat a mohou se více věnovat přímo svým lidem, nikoliv číslům.

Sabris Vám poskytne inovativní nástroje pro moderní řízení lidských zdrojů na platformě SAP:

Sabris Vám poskytne inovativní nástroje pro moderní řízení lidských zdrojů na...

Sabris Vám poskytne inovativní nástroje pro moderní řízení lidských zdrojů na...

Návratnost investic

Implementace automatizovaného docházkového systému může poskytnout přímé i nepřímé vstupy pro návratnost investic. Z praxe si pak investice do kvalitního vyhodnocení docházky může zajistit velmi rychle svoji návratnost – často už v prvním roce pořízení.

Automatizace a zpřesnění vyhodnocení času je proces, který vyústí v pokračující úspory nákladů, jako je například snížení chyb při generování výše mzdy, přesné měření nákladů na příplatky a přesčasy a stejně poslouží i ke zvýšení produktivity zaměstnanců.

Autor:
Témata: SAP, software

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Startup Enehano slaví rok: Díky nim radí umělá inteligence i v ČR.
Startup Enehano slaví rok: Díky nim radí umělá inteligence i v ČR

Startup Enehano Solutions slaví první narozeniny. Za úvodních 12 měsíců stihl více než některé firmy za dlouhé roky. Firma získala ocenění IBM Partner roku...  celý článek

Konsolidace půjček je u lidí stále vyhledávanější .
Konsolidace půjček je u lidí stále vyhledávanější

Platíte každý měsíc leasing na automobil, hypotéku, půjčku na rekonstrukci a další drobné úvěry? Přestáváte mít přehled o tom, kdy máte kterou půjčku zaplatit?...  celý článek

Ferratum Barometer: Za co budou Češi letošní léto nejvíce utrácet?
Ferratum Barometer: Za co budou Češi letošní léto nejvíce utrácet?

Již čtvrtým rokem proběhl mezinárodní letní dotazník Ferratum Barometer srovnávající výdajové návyky 16 zemí Evropy a Commonwealthu. Ten je pravidelně prováděn...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.