Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Divadlo Na Jezerce uvede kanadskou hru Shylock s Milanem Kňažkem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Česká premiéra kanadské hry Shylock s Milanem Kňažkem v roli herce Jona se na Jezerce odehraje 27. dubna za účasti autora Marka Leirena-Younga.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Plakát k nové premiéře Divadla Na Jezerce vytvořila Barbora Hrušínská s použitím fotografie Marie Votavové. | foto: Divadlo Na Jezerce

Omlouváme se všem divákům, kteří se na premiéru tentokrát nedostanou, protože sál DNJ má kapacitu pouhých 205 křesel a zájem je již nyní více než čtyřnásobný.

Shylock

Před diváky předstoupí s monologem ze Shakespearova Kupce benátského herec Jon v masce Shakespearova proslulého Žida Shylocka. Když náhle odloží masku a kostým a přejde do civilního projevu, pochopíme, že jsme na bouřlivé besedě s diváky, která následuje po posledním představení této hry na nejmenovaném divadelním festivalu, kde se měla hrát ještě čtrnáct dní. Vedení festivalu ji však po vášnivých protestech, které inscenátory a hlavně Jona, představitele Shylocka, obviňovaly z antisemitismu, ze strachu náhle stáhlo z repertoáru a její uvádění předčasně ukončilo. Vzrušující hra s diváky se v určitých momentech stává drsnou obžalobou absolutizované politické korektnosti, která může páchat nedozírné škody nejen v oblasti umění.

Divadlo Na Jezerce

Hru uvádí v české premiéře od 27. dubna 2016

Překlad hry do českého jazyka byl iniciován Divadlem Na Jezerce / Režie: Radek Balaš

Těšíme se na Vaši návštěvu a věříme, že ve Vás hra zanechá stejně hluboký dojem, jaký jsme zažili my, když jsme se s textem setkali poprvé.

Shylock / Radek Balaš, Milan Kňažko a Jan Hrušínský na zkoušce hry. Divadlo Na...
Jan Hrušínský, Milan Kňažko a Radek Balaš. Divadlo Na Jezerce
Shylock / Milan Kňažko a Jan Hrušínský ve zkušebně Divadla Na Jezerce

První premiérou letošního roku byla francouzská komedie Alaina Kriefa „Dědicové“ v režii Juraje Herze.

Současná francouzská hra Dědicové se ihned po svém uvedení v Paříži stala velkým divadelním hitem. Francouzská komedie o tom, že pohřeb může odstartovat kromě boje o dědictví i milostné situace, nad kterými zůstane rozum stát...I při pohřbu může být v rodině pěkně veselo. „Není to obyčejná hra, je to černá komedie a takové mám rád,“ říká o chystané novince Juraj Herz - tvůrce, který má na svém filmovém kontě takové snímky jako je Spalovač mrtvol, Petrolejové lampy, Morgiana, Holky z porcelánu či Habermannův mlýn.

„Přečetli jsme společně asi dvacet pět textů, ale po prvním přečtení komedie Dědicové mně Juraj telefonoval s otázkou, kdy může začít zkoušet,” prozradil principál Jezerky Jan Hrušínský. „Ve hře jsou výborné herecké příležitosti a mám radost, že do našeho hereckého souboru poprvé vstoupí Miroslav Etzler,“ dodal. Herecké obsazení je doplněné Terezou Němcovou, Kristýnou Hrušínskou, Martinem Sittou, Martinou Hudečkovou, Denisou Pfauserovou a Andreou Daňkovou.

Hra začíná tím, že dědicové se sejdou v bytě zesnulého fotografa Pascala. A smutek začne odkrývat různá tajemství. Jak se zdá, poslední vůle neexistuje, a tak rodina bez skrupulí přejde k rabování, protože dědit chtějí všichni! A když se kromě přítelkyně nebožtíka přihlásí ještě milenka, a do toho přijde svérázná instalatérka opravovat plynový kotel, začne jít opravdu do tuhého...

Dědicové / Divadlo Na Jezerce
Juraj Herz / Dědicové / Divadlo Na Jezerce

Dědicové se představili premiérovému publiku Divadla Na Jezerce 17. března 2016. Foto: Ivan Kahún

„Mám upřímnou radost, že úspěchem u diváků můžeme nejlépe poděkovat Městské části Praha 4, která areál před lety vysokým nákladem zrekonstruovala a objekt divadla nám na základě výběrového řízení za slušných podmínek dlouhodobě pronajímá. Stejně tak bych chtěl poděkovat všem našim mnohaletým partnerům v čele s firmou MOUNTFIELD, a.s., která je již osm let generálním partnerem Divadla Na Jezerce. Dále dlouholetým mediálním partnerům - Xantypě a Rádiu Bonton, Hl. městu Praze, ČPP, Koupelnám Ptáček, Hotelu Emblem, fotografům Ivanu Kahúnovi a Majce Votavové a všem ostatním i budoucím, kteří Divadlo Na Jezerce podpoří“, dodává principál divadla, Jan Hrušínský.

Informace o předprodeji a on-line prodej vstupenek na www.divadlonajezerce.cz

Dědicové / Plakát / Divadlo Na Jezerce
Dědicové / Zkouška na Jezerce  - debata nad výtvarným řešením inscenace. Scénu...
Dědicové / Divadlo Na Jezerce / Andrea Daňkova
Dědicové / Divadlo Na Jezerce / Martin Sitta a Martina Hudečkova
Dědicové / Divadlo Na Jezerce / Kristýna Hrušínská
Dědicové / Divadlo Na Jezerce / Miroslav Etzler
Fronta u pokladny Divadlo Na Jezerce 1.2.2016
Dobročinný bazar ve prospěch nadace Letní dům, září 2015
Dobročinný bazar, kterého se Jezerka každoročně účastní ve prospěch nadace...
Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

GAP vernisáž Roman Brichcín
Jazz jako inspirace pro obrazy Romana Brichcína

Galerie ART Praha vystavuje až do 16. října výběr obrazů Romana Brichcína. V prostorách na Staroměstském náměstí využil autor expozice téměř každého volného...  celý článek

Vítězství Divadla Na Jezerce v anketě Prahy 4 za rok 2016
Vítězství Divadla Na Jezerce v anketě Prahy 4

Divadlo Na Jezerce získalo primát v kategorii Nejlepší kulturní zařízení v Praze 4. Zároveň bylo vyhlášeno Provozovnou Prahy 4 za rok 2016. Anketu o nejlepší...  celý článek

Dirigent Chuhei Iwasaki povede i říjnový koncert filmové hudby v Rudolfinu.
Pražské Rudolfinum představí melodie nejslavnějších SCI-FI filmů

Filmová hudba rozezní 14. října 2017 pražské Rudolfinum. Nabitý program přinese divákům hudbu z nejslavnějších sci-fi filmů. Známá díla světových skladatelů,...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.