Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Deltaplan - studie, projektová dokumentace a kvalitní realizace staveb

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
V soutěži Stavba roku 2009 byly mezi nominovanými také dvě stavby, na kterých se podílel architektonický ateliér Deltaplan. Deltaplan poskytuje komplexní služby od vypracování architektonické studie, přes projekt, pro který je zajištěna kompletní projektová dokumentace, až po realizace staveb.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nejznámější stavba firmy Deltaplan | foto: ahr

V tuto chvíli je asi nejznámější stavbou firmy Deltaplan knihovna v Hradci Králové, je to tak?

Ano, studijní a vědecká knihovna v Hradci získala titul Stavba roku 2009. Také obdržela cenu v soutěži Grand Prix obce architektů 2009 v kategorii novostavba. Návrh architektů z ateliéru Projektil přinášel při zpracování projektové dokumentace pro realizaci stavby mnoho nestandardních technologických postupů třeba při řešení detailů kulatých okenních otvorů v pohledovém betonu.

O výjimečnosti stavby svědčí i to, že si ji filmaři vybrali pro natočení reklamy s Catherine Zeta-Jones, můžete se na ni podívat na našich webových stránkách.

Pražský hrad 2
Příklad realizace staveb.

Kde jinde bychom se mohli setkat s výsledky vaší činnosti?

Třeba na staré stokoruně. Mám na mysli Pražský Hrad, rekonstrukci Rožmberského paláce a Paláce šlechtičen. Dále, jistě znáte Dům na Můstku včetně výstupu z metra, nedaleko odtud je Galerie Langhans. Můžete se projít pasáží U Hájků, na nákupy vás pozveme do Galerie Fénix, tam se můžete i ubytovat nebo se zúčastnit kongresu.

Na kongres můžete vyjet také do Špindlerova Mlýna do Hotelu Harmony. Architektonickou lahůdkou je ubytování v hotelu Besídka ve Slavonicích. V našich archivech je i projektová dokumentace k několika McDonaldům, bytové domy - třeba ve Štemberku dům Labutí a samozřejmě rodinné vily.

Je běžné, že spolupracujete s dalšími architekty jako v případě knihovny?

Ano, spolupracujeme s mnoha architektonickými studii. Nedávno byl v časopise Reflex zveřejněn žebříček deseti nejlepších českých architektů, minimálně s polovinou z nich jsme pracovali na společném projektu.

Jaké další služby v oblasti stavebnictví nabízíte?

Nabízíme v podstatě všechny služby související s projektováním. Od konzultace a poradenství, vypracování architektonické studie, přes všechny stupně, které zahrnuje projektová dokumentace včetně realizace staveb, autorský dozor až po závěrečné vyhodnocení stavby. Provádíme také činnost autorizovaného inspektora.

průhled 3

Na čem pracujete v tuto chvíli?

Z těch nejzajímavějších můžu zmínit dokončování Polyfunkčního domu U Hájků v Praze Na Poříčí, kde se ve spolupráci se španělským interiérovým studiem EMA rekonstruuje stávající administrativní objekt na hotel, již třetí v rámci tohoto velkého komplexu.

Dále společně s architektem Johnem Eislerem pracujeme na projektu větší vily na pražském Barrandově. Jedná se o kompletní službu od studie po prováděcí projekt. Na pražském Pankráci připravuje projekt výškové stavby Epoque architekt Radan Hubička, se kterým náš ateliér v současné době připravuje projekt pro výběr dodavatele.

Finišují práce na prováděcím projektu bytového komplexu Baarova v těsné blízkosti moderního BB Centra v Praze 4. Tento projekt probíhá ve spolupráci s architekty D.R. Chisholmem a V. Máslem ze společnosti CMC. Ve Špindlerově Mlýně se dokončuje další etapa rekonstrukce čtyřhvězdičkového hotelu, tentokrát wellness provoz, kde provádíme autorský dozor.

Pro město Chrudim zpracováváme projekty revitalizace městských domů od urbanistických studií až po dokumentaci pro výběr dodavatele. Zároveň nabízíme všem zájemcům zpracování odborných posudků a projektové dokumentace v rámci programu "Zelená úsporám" a "Program panel". O tuto služby je zvlášť v této době veliký zájem.

Účastníte se výměnného programu IAESTE, jaký to má pro vás přínos?

logo deltaplanStalo se tradicí, že během léta u nás pracují studenti z různých států - ze Španělska, Texasu, letos to byla architektka z Argentiny. Dozvídáme se, jak se projektuje v zahraničí. Bonusem pro nás je přirozená možnost komunikace v angličtině a příležitost dozvědět se více o zemi jejich původu.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Lékárna.cz má nové logo: tradiční kříž doplňují srdce, pilulky a náplasti.
Lékárna.cz má nové logo: tradiční kříž doplňují srdce, pilulky a náplasti

Jednička mezi internetovými lékárnami spustila zbrusu nový web a představila i nové logo. Kříž, který je tradičním symbolem lékáren, v sobě ukrývá i další...  celý článek

Dluhopisy nastartovaly pivovar ve Frýdlantu a výnos potěšil mecenáše
Dluhopisy nastartovaly pivovar ve Frýdlantu a výnos potěšil mecenáše

Zámecký pivovar Frýdlant znovu sklízí úspěch u zákazníků i na odborných soutěžích. Pomohla mu k tomu i finanční injekce od milovníků piva a těch, kdo nechávají...  celý článek

Konsolidace půjček je u lidí stále vyhledávanější .
Konsolidace půjček je u lidí stále vyhledávanější

Platíte každý měsíc leasing na automobil, hypotéku, půjčku na rekonstrukci a další drobné úvěry? Přestáváte mít přehled o tom, kdy máte kterou půjčku zaplatit?...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.