Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Další zatěžování daněmi může být pro plyn limitní

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Cena plynu pro domácnosti se může dostat na hranici únosnosti. Vláda totiž hodlá zrušit výjimku nulové spotřební daně ze zemního plynu pro domácnosti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Další zatěžování daněmi může být pro plyn limitní

Další zatěžování daněmi pravděpodobně přiměje mnoho domácnosti k tomu, aby se vrátily k topení pevnými palivy, což bude mít obrovské negativní dopady na už dnes velmi špatnou kvalitu ovzduší.

Přitom počet domácností, které o přechodu od zemního plynu k jinému typu paliva už dnes uvažují, je asi 185 tisíc. Navíc podle průzkumu agentury Ipsos větší podíl lidí, než ve zbytku republiky, využívá plyn právě na Moravě (76 procent), kde je ovzduší nejhorší. Podle zprávy ČHMÚ z prosince 2012 na 21,8 procentech území České republiky je překročen alespoň jeden imisní limit. V takto zasaženém území dnes žije 50 procent obyvatelstva ČR.

Podle výsledků aktuálního průzkumu agentury Ipsos z listopadu 2012 by se zdražení týkalo téměř dvou třetin (64 procent) české populace, která využívá plyn ve své domácnosti. 81 procent z nich na plynu vaří a 56 procent plynem topí.

Větší podíl lidí než ve zbytku republiky využívá plyn na Moravě (76 procent), v Praze ho využívá 61 procent obyvatel. Tři čtvrtiny odběratelů jsou přitom dnes se svým dodavatelem zemního plynu spokojeni a 70 procent populace považuje využívání zemního plynu v domácnosti za moderní a ekologické, ještě vyšší podíl považuje využití plynu za pohodlné (85 procent).

Změna přiměje mnoho domácnosti k topení pevnými palivy

Ministerstvo financí připravilo návrh zákona o zdanění pevných paliv, plynů a minerálních olejů. Pokud bude zrušena výjimka z nulové spotřební daně ze zemního plynu a zároveň by vstoupila od roku 2014 v platnost uhlíková daň, cena plynu by se mohla domácnostem jen kvůli daním zvýšit o dalších 100 Kč za každou megawatthodinu. Přitom podle průzkumu PPM Factum Research z listopadu 2012 už 7 procent obyvatel ještě před zdražením již dnes o změně paliva uvažuje.

Další zatěžování daněmi tedy pravděpodobně odradí i další domácnosti. "Podle zprávy ERÚ z října 2012 je v ČR dnes 2 653 367 domácností, které odebírají zemní plyn a počet domácností, kteří o přechodu od zemního plynu k jinému typu paliva už dnes uvažují, by mohl tedy být už dnes více jak 185 tisíc," říká Oldřich Petržilka, prezident České plynárenské unie.

"To by zjevně vedlo k dalšímu zhoršování životního prostředí, a to především v již dnes velmi ohrožených oblastech," dodává.

Český hydrometeorologický ústav před pár dny zveřejnil v prosinci 2012 pravidelnou ročenku podrobně popisující znečištění ovzduší na území České republiky. Z výsledků vyplývá, že na 21,8 procentech území ČR je překročen alespoň jeden imisní limit. V takto zasaženém území žije dnes polovina obyvatelstva.

Pro rok 2011 byla poprvé vytvořena i mapa pole průměrné roční koncentrace jemných částic PM2,5, ze které je zřejmé překročení limitu na přibližně 2,6 procentech území, což odpovídá 13,5 procentu populace.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Mountfield
Výprodej: galaktické slevy v Mountfieldu

Všechno za polovic! A to dokonce v době, kdy je ještě na zahradách sezona v plném proudu, takže, co si člověk pořídí, to si ještě letos do sytosti užije.  celý článek

Dva nové rodinné patrové domy vyvinula společnost Natura Space CZ a představí...
BĚŽTE ZA EVČOU a splňte si svůj sen o bydlení

Eva Vrabcová - Nývltová bude velet dětským běžeckým závodům. Den plný běhání spojený s představením nových patrových rodinných domů pořádá Natura Space CZ v...  celý článek

SEO má smysl pouze dlouhodobě.
SEO má smysl pouze dlouhodobě

Mnoho lidí se domnívá, že SEO funguje jako nějaké tlačítko – stačí jej zapnout a je hotovo. To je však mylný dojem. Má-li být optimalizace pro vyhledávače...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.