Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chystáte se na eurovíkend? Pozor na kapsáře a cestovní pojištění

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Prodloužené víkendy v září a říjnu využívá stále víc lidí k výletům do evropských metropolí. Přibývá těch, kteří na eurovíkendy vyrážejí na vlastní pěst. Podle ČSÚ to je meziročně skoro o čtvrtinu více lidí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V duchu hesla „Vy cestujete, my se staráme“ připravila ERV Evropská novou mobilní aplikaci. | foto: ERV

Množství turistů u památek bohužel láká také kapsáře a podvodníky. Krádeže peněz a fototechniky patří podle statistik jediného specialisty na cestovní pojištění u nás mezi nejčastější škodní události. ERV Evropská pojišťovna také varuje: lidé zapomínají, že i po Evropě je třeba mít cestovní pojištění.

Evropský zdravotní průkaz v žádném případě nestačí. Garantuje péči jen ve státem provozovaných zařízeních a je třeba se připravit na poměrně vysoké spoluúčasti. „Bez cestovního pojištění nemají turisté nárok ani na asistenční služby, jsou tak odkázáni pouze na své vlastní schopnosti a jazykové znalosti,“ upozorňuje Vlastimil Divoký z ERV Evropské pojišťovny. Na případnou bezplatnou repatriaci v případě závažného úrazu můžete také zapomenout. Proto je nutné mít dobré komerční cestovní pojištění.

Zloději v Římě, opilci v Kodani

I u krátkodobých pobytů v zahraničí je velmi důležité, aby se lidé nespoléhali na to, že se nic nemůže stát. Hrozí i jiné problémy než zdravotní. Například Řím a Barcelona jsou rájem kapsářů a zlodějek.

„V Barceloně se nevyplatí dávat se v barech příliš do řeči s místními děvčaty, protože hrozí, že dají cizinci něco do pití a pak ho okradou,“ varuje Vlastimil Divoký z ERV Evropské. V Kodani poznáte, proč se říká „pije jak Dán“. Hlavně o víkendech je v barech, v restauracích i na ulicích plno opilců. Kvůli levnějšímu alkoholu je Kodaň velice oblíbená mezi Nory a Švédy. Zásadně se tu nechodí na červenou. Citliví jsou na to hlavně policisté. V Londýně je největším úskalím doprava.

„Velké nebezpečí znamenají například přechody pro chodce, protože Evropané jsou zvyklí dívat se doleva, ale tady auta přijíždějí zprava,“ říká Vlastimil Divoký a dodává: „Zvyknout si na jízdu vlevo není snadné. Řídit lidem bez zkušeností nedoporučujeme.“ Bezpečné jsou jen oficiální taxíky „black cabs“, v těch ostatních hrozí předražení a krádeže.

ERV Pojišťovna

Pojištění šité na míru

V případě tematických krátkodobých poznávacích zájezdů zajištěných CK je vhodné využít zvýhodněných podmínek nákupu pojištění spolu se zájezdem. Pokud cestujeme na vlastní pěst, je dobré sjednat si pojištění určené na krátkodobé pobyty.

„Sbaleno „Za poznáním“ je určeno všem, kteří rádi poznávají nová místa. Obsahuje pojištění léčebných výloh až do 4 milionů korun a pojištění odpovědnosti za škodu do 2 milionů,“ popisuje Vlastimil Divoký z ERV Evropské. Toto pojištění si můžete sjednat už od 43 korun za den. U eurovíkendů se vyplatí pojistit si také storno letenky, a to pro případ, že budete muset zrušit vaši cestu.

Vše potřebné v mobilu

V duchu hesla „Vy cestujete, my se staráme“ připravila ERV Evropská novou mobilní aplikaci. Může si ji stáhnout každý: www.ervpojistovna.cz/cs/mobilni-aplikace-moje-evropska. I bez registrace pojištění v ní najdete volání na asistenci, rady na cesty nebo bezpečný trezor dokumentů.

Do něj pod heslem uložíte kopie cestovních dokladů, letenek nebo třeba účtů z nemocnice. K dokumentům má přístup pouze klient z mobilního telefonu, v rámci bezpečnosti nejsou fotky dokumentů ani ve fotogalerii. Klienti, kteří mají celoroční pojištění MultiTrip od ERV Evropské najdou v mobilu navíc údaje o rozsahu svého pojištění i pojištění dalších rodinných příslušníků.

„Když budete v zahraničí potřebovat naši pomoc, stačí zmáčknout tlačítko rychlého kontaktu a hned voláte nebo si od nás necháte zavolat zpět. Už nemusíte nosit plastovou kartičku pojištění, v mobilu najdete informace o pojistce i rozsah a limity pojištění,“ popisuje některé z výhod mobilní aplikace obchodní a marketingový ředitel ERV Evropské pojišťovny Ondřej Rušikvas.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2016 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Ing. Andrejem Babišem.