Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chorvatsko jinak: podívejte se s námi na chorvatské památky

Komerční sdělení   10:00aktualizováno  10:00
Chorvatsko a poznávací dovolená s ubytováním na apartmánech Omiš, Baška Voda, Brela, Tučepi a Podgora s CK Adria Sun. Výlety do Splitu, Trogiru, Dubrovníku nebo na Plitvická jezera, kde uvidíte ty nejkrásnější chorvatské památky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ADRIA SUN, s.r.o. - Chorvatsko | foto: ADRIA SUN, s.r.o.

Spojte si svoji dovolenou u moře s poznávacím pobytem. Chorvatsko je zajímavé nejen krásným pobřežím, průzračně čistým mořem ale také svojí kulturou a historií. Poznejte historické chorvatské památky i různé přírodní zajímavosti a ukázky, kterých je opravdu hodně.

Sdělte představu vaší dovolené CK Adria Sun a jejich pracovníci vám díky dlouholetým zkušenostem nabídnou netradiční pojetí vašeho pobytu v Chorvatsku - kombinaci pobytového a poznávacího zájezdu. Ideálním obdobím pro uvedený typ zájezdu je červen nebo září, kdy již Chorvatsko nemá vysoké teploty a ceny jsou nižší, než v hlavní sezóně.

S CK Adria Sun můžete kombinovat ubytování v několika jejich střediscích  na pobřeží i na ostrovech. Ideální je pobyt na 10 a více nocí. V takovém případě můžete rozdělit svůj pobyt do tří etap. V první části vám může Adria Sun zajistit ubytování na Omišské riviéře, ve druhé pak na Makarské riviéře a ve třetí buď na ostrovech Brač či Šolta, případně nabídne ubytování na Plitvických jezerech.

Chorvatsko má velice pestrou historii, díky které v ní najdeme opravdu zajímavé chorvatské památky. Země musela po staletí odolávat útokům Turků, Římanů a v pozdější době i Francouzů. Chorvatsko bylo dlouhou dobu pod nadvládou římanů a z této doby zůstala jedna z nejzachovalejších antických památek na Chorvatském území: Diokleciánův palác.

Za památkami nemusíte jezdit až do Řecka, vykopávky města Soline, založeného asi 2 000 let př.n.l. jsou neméně zajímavé,  jako ty Řecké. Přitom máte tyto chorvatské památky na dosah ruky, na okraji Splitu.

ADRIA SUN, s.r.o. - Chorvatsko I

Poznejte chorvatské památky i různé přírodní zajímavosti a úkazky

Ze všech míst v naší nabídce z oblasti střední Dalmácie jsou lehce dosažitelné tyto chorvatské památky a zajímavosti: 

 • Pevnost Klis - patří mezi nejvýznamnější opevnění na chorvatském území.
 • Salona - pozůstatky města na předměstí Splitu založené známým římským Juliem Caesarem před více než 2000 lety.
 • Split – historická část Splitu, palác římského císaře Diokleciána z roku 300 n.l.
 • Trogir - historické jádro města, založené Řeky ve 3. stol. př.n.l.
 • Dubrovnik - patří mezi nejcennější památkové komplexy v jihovýchodní Evropě.
 • Mostar - nefalšovaný orient, kousek od Jadranu. Výlet do tohoto těžce zkoušeného města s nádechem pohádek tisíce a jedné noci rozhodně stojí za to.

Mezi přírodní zajímavosti, které Chorvatsko nabízí, určitě patří:

 • Jeskyně Vranjača - najdete ji 24 km od Splitu, Celková délka chodeb je 360 m, stálá celoroční teplota je 15 stupňů. Nejstarší krápníky jsou staré 65 mil. roků.
 • Červené a modré jezero - jsou neobvyklými přírodními jevy. Rozloha modrého jezera je 800 x 500 metrů, hloubka 70 metrů, sousední červené jezero má průměr 200 metrů a hloubku 500 metrů.
 • Vodopády "Kravica" - dosud turisticky téměř neobjevené nádherné vodopády
 • Medugorje - světoznámé poutní místo

Tyto chorvatské památky můžete navštívit individuálně nebo i organizovaně - využijí zejména hosté, kteří přijeli autobusovou dopravou.  Na všechny tyto aktivity Vám mohou delegáti z CK Ardia Sun zajistit vstupenky, doporučit vhodnou trasu, příp. zapůjčit podrobnou mapu. Detailní informace najdete na webových stránkách: www.adria-chorvatsko.cz.

Chorvatsko a sportovní či výletní akce

 • Lodní výlet (tzv. Fish Piknik) na protější ostrovy Brač a Hvar. Nejvíce navštěvované místo na Brači je Zlatý Bol (Zlatni Rat), který je současně i nejznámějším místem v Chorvatsku. Cíp ostrova, ostře vystupující do moře je dlouhý 800 metrů a jeho konec se mění v závislosti na větru a mořských proudech.
 • Rafting na řece Cetině - 3 hodiny trvající sjezd nádhernou panenskou přírodou, vhodný pro amatéry i pro všechny věkové skupiny
 • Výlet loďkou proti proudu řeky Cetiny - 5 km dlouhá plavba, vhodná pro rodiny s dětmi

Dále Vám Omišská i Makarská riviéra nabízí možnosti různých sportů, jako je potápění, cykloturistika, pěší turistika po horách, rybolov, horolezectví, paragliding či další vodní sporty - padák tažený za lodí, vodní skůtr, vodní lyže, windsurfing, atd...

Omišská riviéra

Někteří lidé, navštěvující pravidelně tuto oblast tvrdí, že Omiš i celá Omišská riviéra je vůbec jedna z nejkrásnějších přímořských oblastí, které Chorvatsko a dokonce i celý na svět nabízí. V městečku Omiš můžete navštívit dvě někdejší pirátské pevnosti, které se řadí mezi nejzajímavější chorvatské památky - Mirabelu ze 13. století a novější Fortiku ve výšce 311 metrů nad mořem, a tak se dozvíte i více o pirátské historii.

Omiš má velmi bouřlivou a zajímavou minulost s počátky v dobách antiky, ve středověku nedobytné sídlo omišských pirátů a dnes turistické středisko uprostřed nádherné riviéry. Klidné a velmi pěkné ubytování na Omišské riviéře Vám může CK Adria Sun nabídnout na apartmánech Mala Luka, příp. na Vile Adria Sun.

ADRIA SUN, s.r.o. - Chorvatsko II

Makarská riviéra

Za Omišskou riviérou začíná nejnavštěvovanější část Dalmácie - Makarská riviéra. Oblast pokrývá více jak 60 km. Naleznete zde typický dalmatský kolorit měst a vesnic, který dotváří velkolepou scenérii pohoří Biokovo, tyčící se až do výše 1700 - 1800 metrů.

Nejvyšším bodem masivu Biokovo je vrchol Sv. Jure, dosahující výšky 1762 m - přímo nad Makarskou Výstup je náročný, ale odměnou Vám bude nádherný rozhled do okolí a to nejen z vrcholu, ale i v průběhu celého výstupu.

Pro svou malebnou polohu, krásné pláže a příjemné podnebí patří Makarska riviéra k nejoblíbenějším letoviskům v Evropě. Původně římské Macrum se v 9. století stalo opěrným bodem slovanských Neretvanů, později zde vládli charvátští králové, bosenští bánové, 200 let Turci a samozřejmě Benátčané.

Stará část města leží při širokém zálivu, na jehož východní straně stojí františkánský klášter z 15. stol., v jehož prostorách je umístěno Malakologické muzeum se sbírkami lastur, bohatá knihovna a sbírky uměleckých předmětů. Pokračujeme-li po nábřeží západním směrem, dojdeme k baroknímu kostelu sv. Marka (Sveti Marko), který byl do zrušení biskupství v Makarské začátkem 19. stol. katedrálním kostelem.

Věříme, že se nám podařilo alespoň částečně představit chorvatské památky, různorodost krajiny i možností, které se v této oblasti nabízí.

Adria Sun, s.r.o.

Vaše dovolená v Chorvatsku

adresa: Kobližná 19, Obchodní dům Vichr, 602 00 Brno

tel./ fax: 542 134 330, 725 800 414

Non stop linka - včetně víkendu i svátků: mobil: 777 224 446.
e-mail: adriasun@adriasun.cz

web: www.adriasun.cz

Autor:
Témata: Loď

Nejčtenější

CENTRAL GROUP připravuje v Praze nové městské čtvrti, podívejte se kde.
CENTRAL GROUP připravuje v Praze nové městské čtvrti, podívejte se kde

Největší český rezidenční stavitel Central Group vlastní pozemky pro téměř 20 000 nových bytů po celé Praze. Připravuje velké bytové lokality i menší...  celý článek

Nákladní vozy nové nebo ojeté.
Nákladní vozy nové nebo ojeté

Když potřebujete nákladní vůz, čeká vás těžká volba – nový nebo ojetý? Jako podnikatel si umíte dobře spočítat, kolik co stojí a vždy pečlivě zvažujete kolik...  celý článek

Pivo s charakterem pro muže s charakterem.
Pivo s charakterem pro muže s charakterem

Před dvěma roky si výrobní tým pivovaru Krušovice a jeho sládek Michal Havrda dali slib, že uvaří za studena chmelený ležák. Svůj slib splnili, a tak vznikl...  celý článek

Získejte nižší splátky hypotéky díky miminku a ušetřete ročně tisíce
Získejte nižší splátky hypotéky díky miminku a ušetřete ročně tisíce

Plánujete si pořídit vlastní bydlení, ale bojíte se, jak budete zvládat splácet hypotéku, až přijde miminko? Na nastávající rodiče myslí Hypoteční banka, která...  celý článek

Každý miluje džíny. Nechte se okouzlit novou jeans kolekcí firmy Evona.
Každý miluje džíny. Nechte se okouzlit novou jeans kolekcí firmy Evona

„Džínovina“ může být velmi pohodlná. Nevěříte? Představujeme vám novou kolekci českého tradičního výrobce Evona s oblíbeným jeans vzorem. Najdete v ní dámské...  celý článek

Další z rubriky

Dáte si čaj s britskou královnou v centru Prahy?
Dáte si čaj s britskou královnou v centru Prahy?

Britská královna Alžběta II. letos slaví dvě výročí – 65. jubileum usednutí na trůn a 91. narozeniny. Nejzábavnější muzeum voskových figurín Grévin Praha na...  celý článek

Grand hotel Kempinski v Tatrách chystá luxusní překvapení
Grand hotel Kempinski v Tatrách chystá luxusní překvapení

Jedna z nejluxusnějších hotelových sítí Kempinski tento rok slaví 120. výročí od svého založení. Svůj první hotel otevřela v Berlíně v roce 1897 a v...  celý článek

Získejte k ubytování na Lipně ještě balíček nejžádanějších zážitků.
Získejte k ubytování na Lipně ještě balíček nejžádanějších zážitků

Vypravte se na dovolenou už v květnu nebo červnu, kdy je v České republice příjemné počasí na výlety. Resorty navíc nejsou přeplněné turisty a na nic nebudete...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.