Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Chcete studovat perspektivní obory a najít práci? Studujte na FBMI

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Fakulta biomedicínského inženýrství (FBMI), druhá nejmladší fakulta ČVUT v Praze, nabízí moderní perspektivní obory v bakalářském, navazujícím magisterském, ale i doktorském studiu. FBMI je veřejnou vysokou školou se sídlem nám. Sítná 3105 v Kladně a její absolventi na trhu práce nacházejí velice dobré uplatnění.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Chcete studovat perspektivní obory a najít práci? Studujte na FBMI

O tom svědčí i výsledky průzkumu z poslední doby, zveřejněné ZDE. Hlavním důvodem je nabídka perspektivních, moderních oborů studia, které připravují žádané odborníky v profesích souvisejících s výzkumem, vývojem, výrobou a použitím zdravotnické techniky a to zejména lékařské přístrojové techniky. A také stylem studia. Vždyť na které vysoké škole se můžete už v průběhu studia zapojit do práce vědeckých týmů?

I vy se můžete podílet například na výzkumu nanokompozitních a nanokrystalických materiálů pro implantologii a biomedicínu, na vývoji pracoviště jednotky intenzivní péče nazvané "umělý pacient", pracovat na interakci XUV záření s biologickými objekty i s biotelemetrickými systémy či na využití (3D) virtuální reality pro rehabilitaci pacientů s poruchami rovnováhy.

Chcete studovat perspektivní obory a najít práci? Studujte na FBMI

Programy bakalářského studia FBMI

V akademickém roce 2013/14 mohou zájemci vybírat z nabídky tří základních studijních programů bakalářského studia FBMI: Biomedicínská a klinická technika, Specializace ve zdravotnictví, Ochrana obyvatelstva.

V tříletém prezenčním studiu prvního programu mohou maturanti vystudovat obor Biomedicínský technik, nebo Optika a optometrie či Biomedicínská informatika. Absolventi oboru Biomedicínský technik jsou schopni v rámci zdravotnických zařízení pracovat se zdravotnickou přístrojovou technikou, včetně asistence při vyšetřování zobrazovacími metodami.

Nespornou výhodou tohoto oboru je široké spektrum přístrojové techniky, se kterou se student během studia seznámí, a možnost specializace po nástupu do klinické praxe. Uplatnit se mohou nejenom jako technický personál zdravotnických zařízení, ale také jako technici a manažeři výrobních, vývojových a servisních firmách pro zdravotnictví. Tento obor lze také studovat i v anglickém a ruském jazyce a v kombinované formě studia.

Absolventi Optiky a optometrie najdou uplatnění nejen jako optik a optometrista, ale i v oblasti práce se speciálními lékařskými přístroji, v oblasti návrhu a výroby brýlových a kontaktních čoček.

Biomedicínská informatika cílí na zdravotnické portály. Chcete se uplatnit jako redaktor zdravotnické tematiky či tvůrce webových stránek poskytovatelů zdravotní péče, tvůrce e-learningových kurzů? Máte však možnost realizovat i projekty napojení moderní techniky na nemocniční informační systém a mnoho dalšího z oblasti IT. Pak je to obor přímo pro vás.

Obory studijního programu Specializace ve zdravotnictví

Program Specializace ve zdravotnictví zahrnuje tříleté prezenční studium oborů Radiologický asistent, Fyzioterapie a Zdravotnický záchranář. Absolventi získají možnost práce v nejdynamičtěji se rozvíjejících medicínských oborech.

Chcete studovat perspektivní obory a najít práci? Studujte na FBMI

Radiologický asistent se uplatní na odděleních zobrazovacích metod, nukleární medicíny či radioterapeutických odděleních. Fyzioterapeuti potom nejenom ve zdravotnických zařízeních, lůžkových i ambulantních, v lázeňských provozech, v rehabilitačních ústavech nebo v odborných léčebnách, ale i v rekreologii a cestovním ruchu.

Dětský sen zachraňovat si mohou splnit absolventi oboru Zdravotnický záchranář. Absolvent získá odbornou způsobilost poskytovat jak přednemocniční neodkladnou péči v pozici zdravotnický záchranář, tak v nemocnicích na jednotkách intenzivní péče.

Obory navazujícího magisterského studia FBMI

V rámci oboru Přístroje a metody pro biomedicínu jsou připravováni inženýři pro práci při vývoji a využívání složité přístrojové techniky v oblasti biologie a lékařství. Absolventi získají na jedné straně znalosti v oblasti optiky a optických přístrojů, ionizujícího a neionizujícího záření, měřicí techniky v lékařství, spektroskopie, biokompatibilních materiálů a aplikace laserů v biomedicíně, na druhé straně se seznámí s molekulární biologií, modelováním fyziologických systémů, cytologií a cytogenetikou.

V navazujícím magisterském studijním programu Biomedicínská a klinická technika lze studovat i obor Systémová integrace procesů ve zdravotnictví a nově akreditovaný obor Biomedicínský inženýr nabízející široké uplatnění počínaje obsluhou a kontrolou diagnostické a terapeutické přístrojové techniky a software včetně asistencí lékařům při vyšetřování pacientů konče. Tyto obory lze také studovat i v anglickém a ruském jazyce a první z nich též v kombinované formě studia.

Odborníky v oblasti krizového a bezpečnostního managementu, ochrany obyvatelstva se širokým spektrem uplatnění připravuje magisterské studium Civilního nouzového plánování v rámci navazujícího magisterského studijního programu Ochrana obyvatelstva. Čtyřleté doktorské studium je zastoupeno interdisciplinárním studijním oborem Biomedicínská a klinická technika.

Chcete studovat perspektivní obory a najít práci? Studujte na FBMI

Zaujala vás nabídka netradičních oborů z oblasti biomedicínského inženýrství, biologie a medicíny a rádi byste věděli více, případně se i připravili na studium? Podrobné informace o Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT, oborech, možnostech studia, učebnách, katedrách a výzkumu najdete na internetové adrese www.fbmi.cvut.cz.

Bližší informace o přípravných kurzech pro uchazeče o studium najdete na: www.fbmi.cvut.cz/node/5252.

V případě zájmu o podrobné informace o studiu je možné kontaktovat i studijní oddělení FBMI (nám. Sítná 3105, Kladno), telefon 224 358 497 nebo 224 358 473. Přihlášky ke studiu je možné podávat do 31.3.2013.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

V létě roste počet úrazů, přibalte dětem na prázdniny pojištění.
V létě roste počet úrazů, přibalte dětem na prázdniny pojištění

Každý rok lékaři jen ve FN Motol ošetří více než 13 000 dětských úrazů. Může se to zdát zvláštní, ale jen zhruba třetina z nich vznikne při sportovních...  celý článek

Kam s dětmi v létě? Díky Ferratum Micro nebudou peníze problém.
Kam s dětmi v létě? Díky Ferratum Micro nebudou peníze problém

Přichází léto a s ním také velké prázdniny. Jak ale děti zabavit, aby nemusely celé dva měsíce strávit u babičky nebo doma u počítače? Vyzkoušejte třeba...  celý článek

Nákup bezpečnostních dveří: Co všechno brát v potaz?
Nákup bezpečnostních dveří: Co všechno brát v potaz?

Současná doba je bohužel značně nejistá. Na mysli máme jak příchod nelegálních migrantů směrem do střední Evropy, tak i kriminalitu všeobecně. I proto se...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.