Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Chcete se zbavit brýlí? Pomůže vám laserová operace očí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Každé řešení dioptrických vad má své výhody a nevýhody. Laserová operace očí je nejméně komplikovaná do budoucna. A pokud si myslíte, že jde o nejdražší způsob, jak se zbavit dioptrií, jste na omylu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Chcete se zbavit brýlí? Pomůže Vám laserová operace očí | foto: Duovize

"Volba, zda brýle, nebo čočky, je do značné míry individuální a záleží především na požadavcích pacienta," popisuje odborník. Brýle stále zůstávají u některých lidí jako módní doplněk. Nejstarším řešením zrakových vad jsou brýle.

Brýle jsou jednoduché na údržbu a snadno se nosí. Jejich síla se dá snadno přizpůsobit nárokům klienta. Na druhé straně zhoršují rozsah zorného pole. Použití brýlí je univerzální, ale nepraktické. Například aktivní lidé brýle rádi vymění za čočky.

Brýle lze použít také u vetchozrakosti způsobené věkem. Ta se objevuje už po čtyřicátém roce života a znamená zhoršující schopnost zaostřovat.

Lze jí částečně předcházet užíváním karotenoidů luteinu a zeaxanthinu, které si tělo neumí samo vyrobit a je nutné je dodávat ve stravě nebo pomocí potravinových doplňků. Tyto látky chrání zrak a zlepšují jeho funkci. Vaše dioptrické vady vyřeší nejlépe laserová operace očí.

Laserová operace očí je výhodnější než čočky

Duovize 2

Čočky jsou diskrétní. Kontaktní čočky výborně korigují oční vadu, umožňují normální zorné pole i prostorové vidění, běžně se vyrábí od -12 do +6 dioptrií, ale je možné objednat i čočky silnější než 20 dioptrií.

Kontaktními čočkami lze řešit krátkozrakost a dalekozrakost. Jejich obrovskou výhodou je, že se mohou používat i při sportu nebo zátěžových situacích. Nositele tak nijak neomezují, a pokud nechce, aby o jeho vadě zraku vědělo okolí, jsou ideálním řešením, protože jsou zcela diskrétní. Na druhé straně péče o ně je náročnější a neustále je nutné kupovat nové. Při nesprávné manipulaci je možné do oka zanést infekci.

Ne každý snáší čočky dobře, někomu například vadí, že by si měl sahat do oka. Překážkou v jejich nošení mohou být nemocné rohovky, záněty očí a také alergie na samotné čočky nebo roztok, ve kterém se uchovávají. Laserová operace očí vyřeší vaše dioptrické vady.

Nejmodernějším řešením většiny dioptrických vad je laserová operace očí. Ten nevhodnější zákrok je doporučen vždy na základě dané dioptrické vady a dalších parametrů oka, a to vždy v souladu s individuálními potřebami a možnostmi.

K velmi oblíbeným zákrokům patří laserová operace, zejména moderní způsob léčby dioptrií femtosekundovým laserem - zákrok NeoLASIK nebo NeoLASIK HD bez použití jakýchkoliv ostrých nebo řezných nástrojů.

Laserová operace očí metodou NeoLASIK

Duovize 1

U metody NeoLASIK pracuje léčebný laser na podkladě dioptrického vyšetření vady a měření pomocí vyšetřovacích skel a optotypů. Tím se metoda NeoLASIK odlišuje od metody NeoLASIK HD, kde je podklad pro práci laseru získán modernějším a přesnějším způsobem a metoda tak je zárukou nejvyšší kvality zraku. Primářka kliniky DuoVize v Praze MUDr.

Lucie Valešová popisuje: "Podkladem pro práci laseru u metody NeoLASIK HD je digitální mapa oka zkonstruovaná na základě měření oka speciálním přístrojem, který měří optickou soustavu oka v několika stech bodech. Dokáže zachytit a popsat i drobné, ale zrakově velmi významné, nepravidelnosti optického systému oka, které v průběhu zákroku laser také ošetřuje. Na našich klinikách je navíc u obou zákroků samozřejmostí doživotní záruka. Ta spočívá v tom, že pokud bude v budoucnu nutné dioptrický stav vašich očí doladit dalším laserovým zákrokem, pak vám u nás poskytneme tento zákrok zdarma bez jakéhokoli dalšího příplatku."

Laserová operace očí metodou NeoLASIK 3D Elite

Vrcholem dlouholeté evoluce metod laserové korekce dioptrických vad je metoda NeoLASIK 3D Elite. Jedná se o nejdokonalejší, nejšetrnější a nejbezpečnější dostupnou metodu bez použití nože, kterou v ČR exkluzivně nabízí brněnská oční klinika NeoVize.

Na rozdíl od metod NeoLASIK a NeoLASIK HD, u kterých se ve dvou krocích postupně používá femtosekundový a excimerový laser, je u metody NeoLASIK 3D Elite proveden celý zákrok v jednom kroku, pouze femtosekundovým laserem VisuMax.

Ten pracuje u metody NeoLASIK 3D Elite podle speciálního algoritmu v kontrolovaném prostorovém 3D režimu, který umožňuje upravit zakřivení oční rohovky v jednom kroku bez nutnosti aplikovat na oko ultrafialové pulsy excimerového laseru. Laserová operace očí metodou NeoLASIK 3D Elite má spoustu výhod. Další výhody a přednosti oproti ostatním laserovým zákrokům:

  • šetří tkáň: není nutno odstraňovat tolik tkáně jako u dosavadních zákroků
  • zákrok je zcela bezhlučný: žádné hlasité zvuky
  • nepoužívá se ultrafialové záření
  • zákrok je krátký: vlastní zákrok trvá jen 30 sekund

NeoLASIK 3D Elite je pro oko to nejlepší, ale zároveň i to nejdražší z aktuálně dostupných metod.

Více informací naleznete na  www.duovize.cz, www.neovize.cz a www.neovizia.sk.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Moderní technologie před zkouškou extrémních teplot.
Moderní technologie před zkouškou extrémních teplot

Teplotní rekordy přepisují i letos dlouhodobé rekordy. Jak se toto extrémní počasí podepsalo na technice, kterou využívají administrativní budovy? Jak obstály...  celý článek

Vinylová podlaha Thermofix – Dub chocolade
Podlaha pro rychlou a snadnou údržbu

Podlahy v domácnosti často čelí vysoké zátěži. Hledáte takovou, u které se nemusíte bát rozlitého pití nebo že vám ji poškrábe domácí mazlíček či dítě při...  celý článek

Léto s Huawei má pořádnou šťávu
Léto s Huawei má pořádnou šťávu

Umíte si vůbec představit vyrazit v létě někam bez svého telefonu v kapse? Sotva! Vždyť celý rok telefon nedáme z ruky.   celý článek

Soutěž: vyhrajte první český elektrokočárek
Soutěž: vyhrajte první český elektrokočárek

Pohon, světla, automatické houpání a ohřívač stravy vám usnadní každý výlet.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.