Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Česká firma Nafigate předběhla svět s portálem zaměřeným na nanovlákna

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Výsledky výzkumu, patenty, nápady, myšlenky, zkušenosti a projekty ze světa, který je soustředěn na nanovlákna.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ředitel CzechInvestu, ministr průmyslu, šéf Nafigate | foto: Nafigate

Nanovlákna se mohou zcela oprávněně pyšnit přezdívkou materiál budoucnosti. Nachází totiž využití v průmyslu, medicíně i při výrobě energií. Vše o nanovláknech je nyní možné najít na unikátním portálu Nanofibers Gateway s adresou www.nafigate.com, který jako první na světě zprovoznili Češi.

Nafigate

Za vznikem portálu stojí tuzemská společnost Nafigate, partnerem je agentura CzechInvest a spolupracujícími institucemi jsou světové univerzity. Jejich společným cílem je vytvoření základny, která bude podporovat vědu, výzkum a zavádění nových produktů na bázi nanovláken na trh.

Česká republika je v oblasti využívání nanovláken na světové špičce. Využívání nanotechnologií dnes ve světě roste exponenciální řadou a objem trhu do konce roku 2015 odhadují experti až na 2,5 bilionu dolarů. Portál se specializací na nanovlákna má pomoci vědcům i firmám.

V případě výzkumných týmů jde o to prodat jejich výsledky a získat peníze na další vývoj. Firmám se tím otevírá přístup k patentům, licencím a produkci nanovláken, které patří budoucnost.

Nanovlákna jako bariéra pro mikroorganismy

Nafigate

Textilní membrána Elmarco

Textilní membrána Elmarco

Porovnání velikosti bakterie E.coli versus nanovlakna

Porovnání velikosti bakterie E.coli versus nanovlakna

Počet výrobců, kteří se specializují na nanovlákna, v ČR roste

"Portál je dalším krokem, který dokládá světovou úroveň naší země v oblasti výzkumu a technologií pro nanovlákna. Nanotechnologie patří také k prioritním sektorům agentury CzechInvest," říká generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek.

Počet firem a subjektů, které se v ČR zabývají nanotechnologiemi, podle něj dlouhodobě roste. Momentálně jich je více než 140. Cílem CzechInvestu je podpořit jejich rozvoj, a to například pomocí dotací z evropských fondů nebo získáváním kontaktů v zahraničí.

Nanovlákna jako bariéra pro mikroorganismy

Nanovlákna jako bariéra pro mikroorganismy

"Nanovlákna a nanotechnologie sleduje akademický svět, studenti a vědecké talenty, podnikatelé i finanční investoři. Pro propojení těchto světů je logicky nejvhodnějším nástrojem internet.  Proto také pro vývoj, aplikace a inovace založené na nejmodernějších technologiích volíme nejmodernější komunikační nástroj - webový portál Nafigate," vysvětluje Ladislav Mareš, předseda představenstva společnosti Nafigate a zakladatel společnosti Elmarco, kterou proslavil celosvětový úspěch zařízení Nanospider na výrobu nanovláken v průmyslovém měřítku.

Pochvala i podpora z domova i ze světa

Portál Nafigate přivítala řada zahraničních institucí, které se nanotechnologiím věnují a jejichž experti jsou členy rady portálu Nafigate. "Domnívám se, že odstraňováním překážek při komercionalizaci technologií, které vyrábějí nebo využívají nanovlákna, můžeme mnoho získat," uvádí k projektu profesor Akihiko Tanioka z Tokyo Institute of Technology.

"Myšlenka portálu Nafigate je unikátní. Na takovou iniciativu jsme dlouho čekali a bude mi potěšením toto úsilí podporovat," dodává profesor Seeram Ramakrishna z National University of Singapore, předseda Národní Nanotechnologické iniciativy v Singapore.

Kmenové buňky pěstované na nanovlakenné podložce

Kmenové buňky pěstované na nanovlakenné podložce

Nanotechnologie přinášejí obrovské šance pro českou ekonomiku. Podpora využití poznatků nanověd a nanotechnologií urychlí vznik nových produktů a nových trhů, které jsou dostupné pro malé i velké firmy. Agentura CzechInvest se v rámci strategie Nový CzechInvest chystá dále podporovat a rozvíjet nanovlákna a technologie s nimi spojené.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Moderní technologie před zkouškou extrémních teplot.
Moderní technologie před zkouškou extrémních teplot

Teplotní rekordy přepisují i letos dlouhodobé rekordy. Jak se toto extrémní počasí podepsalo na technice, kterou využívají administrativní budovy? Jak obstály...  celý článek

Léto s Huawei má pořádnou šťávu
Léto s Huawei má pořádnou šťávu

Umíte si vůbec představit vyrazit v létě někam bez svého telefonu v kapse? Sotva! Vždyť celý rok telefon nedáme z ruky.   celý článek

Ložnice by měla být místem, kde se cítíte dobře.
Ložnice by měla být místem, kde se cítíte dobře

Ať už žijete s rodiči, nebo ve vlastním bytě, ložnice by měla být vaším útočištěm, kam si chodíte odpočinout po náročném dni. Doby, kdy v ní byly pouze šatní...  celý článek

Rozhovor s Vítězslavem Ivičičem: Nikdo nechce číst, že je buran
Rozhovor s Vítězslavem Ivičičem: Nikdo nechce číst, že je buran

Člověk, který vybočuje nejen svým osobitým stylem, ale také svými kritickými názory.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.