Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Češi vyhledávají aktivně strávenou dovolenou, roste počet úrazů

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
U letních dovolených ERV Evropská pojišťovna, jediný specialista na cestovní pojištění, eviduje meziroční nárůst frekvence škod o 25 %. I přesto téměř pětina lidí stále zapomíná na cestovní pojištění. Nárůst je způsoben mimo jiné aktivnějším pojetím letních dovolených.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vlastní síť Euro-Center ve všech hlavních turistických destinacích pomůže cestovatelům řešit nouzové situace přímo na místě. | foto: ERV

O více než třetinu narostl také počet škod přesahujících částku 100 tisíc korun. Například pan Libor z Prahy na cyklistické dovolené na Malorce spadl z kola. Zlomil si klíční kost a měl rozsáhlé odřeniny. Hospitalizace a celková léčba vyšly na 124 tisíc korun. A nejde o výjimečný případ. Oblíbenost aktivně trávené dovolené, včetně cyklistických zájezdů roste a s nimi počty úrazů. Těch ERV Evropská pojišťovna, jediný specialista na cestovní pojištění v ČR, řeší každoročně stovky.

„Lidé bohužel nedbají na svoji bezpečnost, nepřiměřeně riskují. Na letních dovolených také přibývá nehod a úrazů, kdy je na vině alkohol,“ upozorňuje Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

 Za pravdu mu dávají statistiky. Přibližně každý pátý zraněný cyklista má alkohol v krvi. U zemřelých je to dokonce 40 %. Nejde jen o cyklisty. „V létě také rapidně přibývá případů utonutí, a to jak v Čechách, tak v oblíbených turistických destinacích u moře,“ zdůrazňuje Vlastimil Divoký.

Turisté posíleni alkoholem se bez obav pouštějí do vln, šnorchlují nebo si půjčují vodní skútry, aniž by si uvědomili, že riskují nejen své zdraví, ale také nemalé finanční výdaje v případě, kdy se jim něco stane nebo způsobí škodu někomu jinému.

ERV

Pojištění pro adrenalinové sporty

Specialisté z ERV Evropské sestavili pro letní dovolené komplexní pojištění Sbaleno k moři, které má adekvátní limity na léčebné výlohy i škodu na zdraví či majetku, kterou můžeme způsobit třetím osobám. K nezaplacení jsou také neomezené asistenční služby. Vlastní síť Euro-Center ve všech hlavních turistických destinacích pomůže cestovatelům řešit nouzové situace přímo na místě.

„Kdykoliv můžete žádat o radu v češtině. Nemusíte mít pochybnosti o postupu zahraničních lékařů, protože naši čeští lékaři sledují stav pacienta a schvalují jednotlivé kroky zdravotní péče případně převozu,“ vysvětluje Vlastimil Divoký.

Vyznavači adrenalinových sportů si mohou připojistit rizikové sporty v rámci pojištění Sbaleno na maximum, a mohou se tak bez obav věnovat horolezectví, cyklokrosu, canyoningu na divokých řekách, potápění, parasailingu a dalším obdobným sportům.

Nejčastější druhy zranění na kole
Druh zraněníZe všech ošetřených má zranění uvedené oblasti:
Končetiny: zlomeniny zápěstních kostí, lopatky, klíční a pažní kosti, poranění ramenních kloubů, méně často poranění dolních končetin50%
Poranění kůže: rozsáhlé odřeniny50%
Hlava / mozek: zhmoždění a otřes mozku, zlomeniny lebky a závažná nitrolební poranění30%
Poranění obličejového skeletu20%
Páteř: nejčastěji poranění krční páteře10%
Tupá poranění  hrudníku a břicha: zhmoždění, zlomeniny žeber, poranění nitrobřišních orgánů jako např. ruptura sleziny10%
Ceníky lékařských zákroků a ošetření v zahraničí
ošetření/zákrokzeměnáklady v Kč
ošetření bodnutí hmyzem
Řecko
3 000 Kč
sluneční alergie
Chorvatsko, Řecko
3 000 Kč
zánět spojivek
Portugalsko
4 000 Kč
gastroenteritidyEgypt
6 4000 Kč
ošetření pokousání zvířetem a vakcinace proti vztekliněŘecko
66 000 Kč
převoz sanitkouItálie - ČR
77 000 Kč
operace slepého střevaŠpanělsko
143 000 Kč
léčba zápalu plic (týden v nemocnici)Spojené arabské emiráty
240 000 Kč
operace zlomeniny krčku stehenní kosti, 5 dní v nemocnici, repatriaceTunis
270 000 Kč
týdenní hospitalizace při celkovém kolapsu z horkaBulharsko
363 000 Kč
poranění hlavy a otok mozku při páduEgypt
385 000 Kč
lehká mozková příhoda s pětidenní hospitalizacíUSA
385 000 Kč
vnitřní zranění a vícečetné zlomeniny při dopravní nehodě, operace, 5 dní v nemocnici, letecká ambulance do ČREgypt
455 000 Kč
infarkt, týdenní hospitalizace, repatriace na stretcheruKapverdské ostrovy
1 040 000 Kč

UNEX a.s.
Kontrolor jakosti (Uničov

UNEX a.s.
Jihomoravský kraj, Zlínský kraj, Olomoucký kraj, Moravskoslezský kraj

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2016 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Ing. Andrejem Babišem.