Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bezpečnost na horách? To je vybavení SCOTT

2 2015
Při plánování aktivní dovolené na horách je důležité myslet i na bezpečnost - vyberte si lehkou a funkční přilbu, chránič páteře nebo lavinový batoh.
Komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nový pohled na problematiku ochrany hlavy

Rozsáhlý výzkum prokázal, že helmy obsahující systém ochrany mozku MIPS® snižují při šikmých nárazech riziko přenosu rotačních sil do mozku. Na videu níže můžete vidět porovnání úrovně zátěže mozku při šikmém nárazu. Výsledky odpovídají testům bez helmy, s helmou vybavenou systémem MIPS® a bez něj.

Ve všech případech byl test proveden při stejné rychlosti a nárazu ze stejného úhlu, výsledky se ale zcela liší. Čím červenější je oblast mozku, tím větší rotační síla se do mozku přenesla.

SCOTT& MIPS společně vyvíjejí bezpečnější helmy již od roku 2011. Úzká spolupráce a desítky let zkušeností firmy SCOTT umožnily bezproblémové včlenění systému MIPS® do našich helem. Charakteristicky žlutá vrstva s nízkým třením MIPS® je umístěna v helmě pomocí speciálních pružných úchytů.

Podrobnější informace naleznete zde.

Scott
Scott

Ochrana páteře je stejně důležitá, jako ochrana hlavy

Pro zvýšení bezpečnosti při zimních sportech přichází SCOTT s novou řadou chráničů páteře - bezpečné pro všechny druhy sportu. Chránič páteře využívá technologii d3o® , je tenký a měkký - poskytuje maximum pohodlí a vysokou ochranu. Ergonomický design se dokonale přizpůsobí tvaru zad.

Scott
  • Nízký profil: 14 mm. Poskytuje maximální ochranu s minimem materiálu
  • Zvlněná flex zona: chrániče páteře často chrání pouze horní část páteře, SCOTT Soft Flexplate je prodloužený a chrání páteř i ve spodní části
  • Odvětrání: velké větrací otvory poskytují výbornou ventilaci

Podrobnější informace zde.

Scott
Scott

Lavinové batohy se systémem Alpride

Příběh technologie Alpride

Systém Alpride se zrodil, když se jednoho dne sešli tři velice motivovaní podnikatelé, milovníci hor, a následně v roce 2009 založili novou společnost.

Zima 2008: Po třech dnech putování a zdolání stejného počtu 4tisícových vrcholů v oblasti bájného Concordia Platz ve Švýcarských Alpách dospěl Marc-Antoine Schaer k závěru, že stávající lavinové batohy dostupné na trhu, jsou příliš těžké a velmi omezující.

A právě v tom okamžiku to bylo jasné: “Měli bychom vytvořit nějaký lehčí, levnější a snadno použitelný. Pokud to dokážeme, koupí si ho víc lidí, a protože bude dostupnější, zachrání víc životů!”

Takhle nějak začalo dobrodružství zvané Alpride.

Lavinové batohy SCOTT jsou vybaveny systémem Alpride, jedním z nejlehčích na trhu - pouze 1240g.

Scott

Vyšší bezpečnost tkví v jednoduchosti. Batohy nabízí kryté spouštěcí madlo, hliníkové bezpečnostní přezky na hrudi a v pase v kombinaci s tříslovými popruhy vás v případě laviny náležitě ochrání.

Lavinové batohy SCOTT jsou navíc jedním z nejlehčích úložných systémů na trhu. V kombinaci s uživatelsky příjemným designem, rychlou sbalitelností a nízkou cenou je tento batoh Scott nejdostupnějším airgabem, který byl kdy vyroben.

Funkční design

Batoh SCOTT Avalanche, s ergonomicky tvarovanými zády, tvarovaným bederním a ramenním popruhem, zaručuje nejpohodlnější používání.

Systém je strategicky umístěn na dolní části batohu, aby bylo zajištěno pohodlí a optimální rozložení zátěže.

  • Diagonální připevnění lyží
  • Možnost připevnění cepínu
  • Kapsa na brýle
  • Kapsa na lavinovou výbavu
Scott

IATA (Mezinárodní asociace leteckých dopravců) prohlašuje cestování s tímto systémem za bezpečné, protože cartridge Alpride považuje za stejné jako ty v nafukovacích záchranných vestách na palubě letadla. Cestujícím je povoleno letět se dvěma sety cartridgí na jeden batoh. V roce 2014 se budou stávající pravidla IATA měnit s tím, že vznikne speciální kategorie bezpečnostních nafukovacích zařízení. Systém Alpride novým změnám pravidel plně odpovídá.

Více informací zde.Nejčtenější

Ideální vánoční dárek? Stylový, skvěle vybavený smartphone Huawei P9 nyní v...
Ideální vánoční dárek? Stylový, skvěle vybavený smartphone Huawei P9

Chystáte se na Vánoce obdarovat sebe nebo své blízké chytrým telefonem? Hledáte ideálního adepta s krásným designem, skvělým výkonem, vybavením a s...  celý článek

PORR Tower, Vídeň.
První 3 čtvrtletí 2016: PORR vykazuje vysoký nárůst výkonů a zisku

Společnost PORR pokračuje ve svém úspěšném kurzu i ve třetím čtvrtletí roku 2016. Objem výroby vzrostl v prvních devíti měsících 2016 o 9,8 % a byl částkou...  celý článek

Čtvrtý ročník grantového programu Komerční banky Nastartujte se má své nové...
„Nastartujte se“ zná letošní vítěze

Odborná porota vyhodnotila jako nejlepší projekt Matemág :: Radost z matiky. Jedná se o příběhovou výukovou hru na tabletech, která je určena pro děti v první...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze