Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bezpečnost na horách? To je vybavení SCOTT

2 2015
Při plánování aktivní dovolené na horách je důležité myslet i na bezpečnost - vyberte si lehkou a funkční přilbu, chránič páteře nebo lavinový batoh.
Komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nový pohled na problematiku ochrany hlavy

Rozsáhlý výzkum prokázal, že helmy obsahující systém ochrany mozku MIPS® snižují při šikmých nárazech riziko přenosu rotačních sil do mozku. Na videu níže můžete vidět porovnání úrovně zátěže mozku při šikmém nárazu. Výsledky odpovídají testům bez helmy, s helmou vybavenou systémem MIPS® a bez něj.

Ve všech případech byl test proveden při stejné rychlosti a nárazu ze stejného úhlu, výsledky se ale zcela liší. Čím červenější je oblast mozku, tím větší rotační síla se do mozku přenesla.

SCOTT& MIPS společně vyvíjejí bezpečnější helmy již od roku 2011. Úzká spolupráce a desítky let zkušeností firmy SCOTT umožnily bezproblémové včlenění systému MIPS® do našich helem. Charakteristicky žlutá vrstva s nízkým třením MIPS® je umístěna v helmě pomocí speciálních pružných úchytů.

Podrobnější informace naleznete zde.

Scott
Scott

Ochrana páteře je stejně důležitá, jako ochrana hlavy

Pro zvýšení bezpečnosti při zimních sportech přichází SCOTT s novou řadou chráničů páteře - bezpečné pro všechny druhy sportu. Chránič páteře využívá technologii d3o® , je tenký a měkký - poskytuje maximum pohodlí a vysokou ochranu. Ergonomický design se dokonale přizpůsobí tvaru zad.

Scott
  • Nízký profil: 14 mm. Poskytuje maximální ochranu s minimem materiálu
  • Zvlněná flex zona: chrániče páteře často chrání pouze horní část páteře, SCOTT Soft Flexplate je prodloužený a chrání páteř i ve spodní části
  • Odvětrání: velké větrací otvory poskytují výbornou ventilaci

Podrobnější informace zde.

Scott
Scott

Lavinové batohy se systémem Alpride

Příběh technologie Alpride

Systém Alpride se zrodil, když se jednoho dne sešli tři velice motivovaní podnikatelé, milovníci hor, a následně v roce 2009 založili novou společnost.

Zima 2008: Po třech dnech putování a zdolání stejného počtu 4tisícových vrcholů v oblasti bájného Concordia Platz ve Švýcarských Alpách dospěl Marc-Antoine Schaer k závěru, že stávající lavinové batohy dostupné na trhu, jsou příliš těžké a velmi omezující.

A právě v tom okamžiku to bylo jasné: “Měli bychom vytvořit nějaký lehčí, levnější a snadno použitelný. Pokud to dokážeme, koupí si ho víc lidí, a protože bude dostupnější, zachrání víc životů!”

Takhle nějak začalo dobrodružství zvané Alpride.

Lavinové batohy SCOTT jsou vybaveny systémem Alpride, jedním z nejlehčích na trhu - pouze 1240g.

Scott

Vyšší bezpečnost tkví v jednoduchosti. Batohy nabízí kryté spouštěcí madlo, hliníkové bezpečnostní přezky na hrudi a v pase v kombinaci s tříslovými popruhy vás v případě laviny náležitě ochrání.

Lavinové batohy SCOTT jsou navíc jedním z nejlehčích úložných systémů na trhu. V kombinaci s uživatelsky příjemným designem, rychlou sbalitelností a nízkou cenou je tento batoh Scott nejdostupnějším airgabem, který byl kdy vyroben.

Funkční design

Batoh SCOTT Avalanche, s ergonomicky tvarovanými zády, tvarovaným bederním a ramenním popruhem, zaručuje nejpohodlnější používání.

Systém je strategicky umístěn na dolní části batohu, aby bylo zajištěno pohodlí a optimální rozložení zátěže.

  • Diagonální připevnění lyží
  • Možnost připevnění cepínu
  • Kapsa na brýle
  • Kapsa na lavinovou výbavu
Scott

IATA (Mezinárodní asociace leteckých dopravců) prohlašuje cestování s tímto systémem za bezpečné, protože cartridge Alpride považuje za stejné jako ty v nafukovacích záchranných vestách na palubě letadla. Cestujícím je povoleno letět se dvěma sety cartridgí na jeden batoh. V roce 2014 se budou stávající pravidla IATA měnit s tím, že vznikne speciální kategorie bezpečnostních nafukovacích zařízení. Systém Alpride novým změnám pravidel plně odpovídá.

Více informací zde.Nejčtenější

Nejčastější důvody vypadávání vlasů
Nejčastější důvody vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů dokáže potrápit nejednu z nás. Zvlášť ženy dbají na své kadeře, protože jejich hříva pro ně představuje pýchu a ženskost. Padání vlasů může v...  celý článek

Rýma a zánět dutin: Už jste vyzkoušeli Sinupret?
Trápí vás rýma? Sáhněte po Sinupretu

Pokouší se o vás rýma nebo zánět dutin? Udělejte s nimi rychlý proces! Vyzkoušejte Sinupret a užijte si letošní zimu skutečně naplno!   celý článek

Společnost MINIB, a.s.: tradiční český výrobce konvektorů
Tradiční český výrobce konvektorů MINIB, a.s. v čele s Radkem Šnáblem

Společnost MINIB, a.s. patří k předním výrobcům konvektorů v Česku. V současné době exportuje své výrobky do třiceti zemí světa. Od roku 1999 systematicky...  celý článek

Moderní vytápění a Dřevostavby 2017: dva velké veletrhy počátkem února!
Moderní vytápění a Dřevostavby 2017. Dva velké veletrhy počátkem února

Jak málo zatopit? S nízkoenergetickým a od roku 2020 pasivním standardem přichází nová epocha vytápění „topit méně, ale účinně“. Nerozhoduje výkon, ale...  celý článek

BAYER BAROMETR 2016 se zaměřil na společensky odpovědné chování firem
BAYER BAROMETR 2016 se zaměřil na společensky odpovědné chování firem

Aktuální dotazníkové šetření BAYER BAROMETR 2016, které exkluzivně zpracovala společnost MEDIAN, přinesl zajímavé výsledky o společensky odpovědném chování...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze